Ako kosiť trávu ručne šikmo

Existuje niekoľko situácií, v ktorých môže byť pľuvanie na letnej chate alebo na vidieckom pozemku optimálne užitočné:

 • dážď prešiel a tráva silno rástla;
 • je príliš veľa trávy na kosenie a žiadna kosačka na trávu;
 • musíte kosiť trávu na nepohodlnom mieste pre kosačku na trávu (nerovná pôda, v blízkosti kríkov alebo stromov).

Ak je tráva príliš vysoká - viac ako 15 cm, zastrihávač ju rozptýli vo forme malých úlomkov na mieste. Aby sa rýchlo a bez zbytočného odpadu odstránila kosená vegetácia, odporúča sa použiť manuálny opletenie. Ako ho používať a bude diskutovaný v tomto článku.

Prečo kosiť trávu

Tráva buriny má dobrú adaptabilitu na všetky rastové podmienky a rastie všade. Ak buriny nie sú zničené, potom za pár rokov premenia akúkoľvek oblasť na divoké pole. Plevele sa množia nielen semenami, ale aj podzemkami. Tak, odstrániť niektoré druhy vegetácie bude musieť stráviť veľa času.

Odstraňovanie burín je jednou z najdôležitejších položiek pre záhradníctvo. Získajte viac informácií o najbežnejších burinách, ako aj o tom, ako sa s nimi vysporiadať s ľudovými prostriedkami, špeciálnymi nástrojmi a herbicídmi.

Pestovanie burín rýchlo zvládne úžitkovú plochu pozemku, intenzívne využíva živiny a vlhkosť z pôdy. Zničiť nechcené flóry, ktorá rastie vedľa úžitkových rastlín, chemické prostriedky je nemožné.

To povedie k smrti všetkých vegetácií. Z týchto dôvodov musíte trávu kosiť. Pre racionálne využitie svojho času musíte správne vybrať nástroj na kosenie:

 • kosenie s kosačkou je potrebné na plochom, veľkom pozemku - trávniku alebo oddychovej zóne;
 • V prípade, že je tráva medzi 5 a 10 cm vysoká, je vhodné pracovať s vyžínačom na všetkých plochách.
 • šikmé kosenie vysokej trávy alebo vegetácie na nerovnom povrchu.

Pri výbere nástroja musíte pamätať na to, že čím starší je pľuvač, tým lepší je kov. Moderné copánky v podstate strácajú kvalitné sovietske. Veľkosť nástroja je označená číslom od 3 do 9. Číslo určuje dĺžku čepele: čím väčšie číslo, tým dlhší je prámik.

Je to dôležité! Je zakázané pracovať s copánkami a inými rezacími nástrojmi naboso alebo v otvorených topánkach. Pred prácou sa uistite, že ste skontrolovali spoľahlivosť rezných dielov.

Kde a kedy kosiť trávu

Tráva sa musí znížiť, keď rastie. Intenzívny rast vegetácie nastáva koncom apríla - máj, najmä po daždi sa zvyšuje.

Sekaná tráva by mala byť okamžite odstránená z miesta, pretože nevyčistené časti rastlín môžu rásť do vlhkej pôdy. Potom môžete kosiť každé 2-3 týždne v závislosti od rastu vegetácie. Ak nechcete spustiť rast, môžete kosiť malé výhonky pomocou vyžínača tak, ako sa objavujú.

V horúcom počasí sa rast rastlín spomaľuje a je menej potrebné kosiť. V teplom trávniku nemôžete kosiť trávnik príliš nízko - tráva začne horieť.

Prečítajte si viac o tom, aké sú trávniky, ako sa o ne starať, a to o tom, ako správne s vodou kosiť a mulčovať s kosačkou na trávu a tiež o tom, ako zasiať, rásť a starať sa o trávnik z: chovateľov, ďateliny, červeného a kosatca lúčneho.

Posledné kosenie na trávniku v októbri.

Ako kosiť trávu: technológia

Dobré kosenie zabezpečuje dobre zvolený pracovný nástroj a jeho príprava na prácu.

Viete? Meno vynálezcu copu v histórii sa nezachovalo. Je však zrejmé, že nástroj sa objavil v čase, keď bolo železo drahé. Dôkazom toho je technológia nitovania - s ním je minimálne opotrebenie kovu.

Pokyny na prípravu kosenia:

 • Počas kosenia musí byť nástroj ostrý a nie tupý. Zosilnite ho na brúsny kotúč. Šírka kruhu je 1,5-2 cm, čepeľ je počas ostrenia navlhčená tak, aby bola mokrá. Zosilnite spodnú časť.
 • Lámanie sa vykonáva špeciálnym kladivom. Účelom bitia je zabrániť rýchlemu otieraniu čepele pri kosení.
 • Obe roviny ražne ostria. Ak nemáte žiadne skúsenosti s ostrením takého nástroja, potom je vhodné nájsť profesionála.

Prečítajte si viac o tom, ako používať a starať sa o kosenie ruky.

Technika kosenia:

 • východisková poloha kosačky: vezmite náradie; v práci sa telo trochu ohne, po pohybe ramien; podporná noha je mierne dopredu; trup mierne otočený doľava.
 • kosačka kosačky sa bude skladať z dvoch častí: najprv pôjde nástroj, potom druhý.
 • zametanie nie je široké; ramená sa pohybujú ako kyvadla sprava doľava a potom druhá vlna sprava doľava.
 • plynulé mávanie - vo vašich rukách by nemalo byť napätie, inak sa rýchlo unavíte.
 • Aby bolo pohodlné kosenie, rukoväť by mala byť umiestnená na úrovni pásu.
 • keď kosačka kosí, päta kosy hrabá kosené rastliny a skladá ich na stranu kosenia. Ukazuje sa, tráva roll.

Kosenie by malo byť rovné, nemala by sa meniť jeho šírka. Video: ako kosiť trávu ručne šikmo

Viete? Predok pľuvať je kosák. Jeho obrazy možno nájsť vo všetkých civilizáciách antického sveta. Tento poľnohospodársky nástroj bol široko prijatý v XVII-XVIII storočia.

Ako zaostriť bar

Ostrenie vrkoča s barom môže byť pre začiatočníka ťažké. Tu, rovnako ako v každom inom prípade, má svoje vlastné pokyny:

 • držať chvost chvosta na zemi, s čepeľou a tyčou vo vašich rukách;
 • nástroj v tejto polohe má dve roviny: hornú a dolnú;
 • horné brúsenie pozdĺž čepele z jednej strany na druhú;
 • spodná rovina je nabrúsená pohybom tyče s úsilím smerom nahor od seba dopredu.
Tyč na ostrenie

Je to dôležité! Spit čepeľ je čistená s veľkým trs trávy zo zadnej časti hlavy. Čepeľ nečistite prstami.

Muž, ktorý kosí trávu

Kosačka položí nohy tak, aby sa pri pohybe vytvorila pohodlná podpera (vzdialenosť medzi pätami je asi 35 cm) a podperná noha sa posunie dopredu.

 • Zdvih sa skladá z dvoch techník: nástroj sa posunie doprava, potom sa vráti doľava. Čepeľ súčasne prerezáva rastliny. Snažte sa zachytiť maximálne 15 cm trávy.
 • Po 1-2 ťahoch, krok vpred ľavou nohou.
 • Opäť 2 ťahy a krok vpred pravou nohou.
 • Nehýbte sa, pretože chrbtové svaly sú unavené a nemôžete pracovať dlhú dobu.
 • Postupujte podľa dychovej techniky. Nenechajte sa ponáhľať, len sa snažte správne vykonávať pohyb.

Trávu na dvore je možné kosiť pomocou elektrických a benzínových kosačiek, benzokopov alebo vyžínačov (elektrických a benzínových).

Teraz, keď viete, ako kosiť a ostriť kosu, nezabudnite, že je to traumatický nástroj a musíte byť opatrní, najmä ak sú vo vašom okolí iní ľudia. Tiež sa nenechajte rozptyľovať počas kosenia, aby nedošlo k zraneniu šikmej nohy.

Spätná väzba od používateľov siete

Nesúhlasím - je veľmi ťažké používať kosačku, je to dosť ťažké a dlhé (pre mňa). Nemohol som sa prispôsobiť. Samotné kosenie iba ručne, po dlhú dobu pokosené zle pálené a hlúpe cop. Naložím príves 750 kg s pôsobivým držiakom v priebehu 20-30 minút s dymovými prestávkami. Záleží na tráve a nálade. Doba pokládky sa neberie do úvahy. Koshu len v popoludňajších hodinách, inokedy nefunguje. Mačky, ak je to potrebné - a preto je tráva iná. Mimochodom, na dvoch stranách kosím, valím, zdá sa, že sa to volá - robím to s ľahkosťou. Je to len tretí rok, kedy samotný Koshu a celá doba je celá bylinná sezóna. Môj manžel kosil príves všeobecne 10 minút - bol som len potešený: lol: Ale muž kosí svoj život. Áno, a pľutie normálne, ako môžem porovnať so mnou. Ale toto sú dva extrémy, takže som začal tému, aby som tak povedal, priemerné ukazovatele.
N969RV
//www.prokoni.ru/forum/threads/kosba-vruchnuju.143546/#post-2700918

Pri kosení ruky šikmo nie je potrebná taká sila, koľko zručnosti. IMHO. Koľkokrát v dedine pozoroval starý dedko lepšie ako mladý a silný. Nikdy som sa neučil kosiť rukou s kosou, zrejme nemám dosť trpezlivosti, ale benzocosa je veľmi vyrovnaná. Opäť plus, manuálne len rosa je dobrá, a benzo kedykoľvek. Za 1,5 hodiny s kefou na kosenie a umiestnením prívesu na celé auto (750 kg). Zvyčajne kosíme spolu, potom jeden kosí, jeden sa zbiera a odchádza na menej ako hodinu. S benzokosa je jednoduchšie stohovať 2 rady do jedného kotúča, potom zostaviť 2 krát rýchlejšie. Teraz benzokosy nie je drahé, dokonca aj s 1-2 koňmi sa vyplatí na 2 sezóny, ktoré sú isté, a zachrániť ich silu, tiež stojí za niečo.
Lenusik
//www.prokoni.ru/forum/threads/kosba-vruchnuju.143546/#post-2700901

Loading...