Vlašský orech

V zozname vývozcov orechov v Európe, Ukrajina je teraz na vedúcej pozícii a umiestnil sa na 5. mieste v zozname top 5 výrobcov tohto výrobku na svete. Ale stále existujú niektoré otázky následného vzniku pobočky a exportu. Tieto otázky boli prerokované na stretnutí námestníka ministra poľnohospodárskej politiky a potravín Ukrajiny o európskej integrácii, Olga Trofimtseva, so zástupcami mimovládnej organizácie “ukrajinskej matice združenia”.

Čítajte Viac

Orech - široko distribuovaný v prímestských oblastiach. Jeho plody majú vysoký obsah kalórií a zdravé. Takmer všetky časti stromu - listy, korene, kôra - vďaka obsahu vitamínov a minerálov majú liečivé účinky. Používa sa v tradičnej a tradičnej medicíne, kozmetike. Vlašský orech a arašidové maslo sú častými hosťami pri kuchynských stoloch v rôznych jedlách.

Čítajte Viac

Orech sa používa v kuchyniach mnohých národov. Rozsah použitia vlašských orechov je pomerne široký - pridáva sa do cukroviniek, šalátov, pečiva, mäsa, rýb a prvých kurzov. A to všetko preto, že je zdrojom obrovského množstva vitamínov a je veľmi užitočné pre ľudské telo. V tomto článku vám povieme o výhodách vlašských orechov a škodách, ktoré môžu spôsobiť.

Čítajte Viac

Mnohí z nás milujú žuť na vlašských orechoch. Toto ovocie je už dlho známe pre celý rad vitamínov a živín. Dnes existuje mnoho druhov orechov. Majú svoje vlastné charakteristiky, chuť, rôzne ukazovatele výnosnosti. Ponúkame Vám možnosť zoznámiť sa s odrodami, ktoré sú najvhodnejšie na pestovanie v krajine.

Čítajte Viac

Nie je žiadnym tajomstvom, že orech je veľmi užitočná rastlina. Mnohí ľudia radi jedia chutné jadrá a zároveň ošúpajú maticu, škrupina sa jednoducho odhodí. A márne, pretože je to tiež veľmi užitočný produkt. Ďalšie informácie o škrupinách orecha a jeho liečivých vlastnostiach sa dozviete neskôr v tomto článku.

Čítajte Viac

Sušenie a skladovanie vlašských orechov je dôležitým bodom pri ďalšom zachovaní kvality jadra, čo ovplyvňuje budúcu cenu komodity výrobku. V tomto článku sa dozvieme, ako vyschnúť vlašské orechy v rôznych spôsoboch a doma, a tiež zvážiť všetky nuansy skladovania pripravených surovín.

Čítajte Viac

Málokto vie o výhodách orecha, hoci jeho liečivé účinky boli známe už od staroveku. Tento nenáročný závod je všadeprítomný v ázijských krajinách, na Kaukaze, k dispozícii obyvateľom Grécka a Ukrajiny. V článku sa pozrieme na nutričnú hodnotu vlašských orechov, dozvieme sa o jej výhodách, analyzujeme recepty na prípravu a použitie liečebných tinktúr.

Čítajte Viac

Orech alebo, ako sa to tiež nazýva, kráľovský orech pochádza z Balkánu, dnes je však geografia jeho popularity oveľa širšia. Toto ovocie je obzvlášť poctené v USA, Číne a strednej Ázii. A existuje mnoho dôvodov: má veľký vplyv na činnosť mozgu, zlepšuje fungovanie srdca, rozvíja pamäť, pomáha budovať svalovú hmotu.

Čítajte Viac

Distribúcia orechov na celom svete pochádza z Kaukazu a regiónov Strednej Ázie. Ovocie bolo známe starovekým Grékom a Rimanom. V dávnej minulosti bol orech považovaný za ovocie, ktoré dáva múdrosť, a jeho olej bol centrom všetkých jeho prospešných vlastností. Článok sa bude zaoberať zložením, prínosmi a vlastnosťami oleja tohto ovocia.

Čítajte Viac

Liečivé vlastnosti vlašských orechov sú známe mnohým ľuďom. Ich chutné a zdravé jadrá sa používajú v diétnej a lekárskej výžive. Olej z vlašských orechov je súčasťou mnohých jedál a používa sa v kozmetike. Husté škrupiny týchto plodov sa používajú pri výrobe tradičných liekov. Málokto vie, že oddiely, ktoré oddeľujú mastné jadrá, sú tiež užitočné.

Čítajte Viac

Mnohí ľudia jedia vlašské orechy v strave kvôli ich chuti a výžive, ale nie každý vie, ako pôsobia na ženské telo. V tomto článku sa zaoberáme zložením vlašských orechov, dennou mierou ich konzumácie, prínosom pre ženy, ako aj liečivými vlastnosťami tohto výrobku. Zloženie vlašských orechov Vlašské orechy majú nielen vynikajúcu chuť, ale sú tiež bohaté na vitamíny, mikro-a makro-prvky, ktoré sú užitočné pre telo, ktoré majú väčšiu cenu.

Čítajte Viac

Málokto vie, že na pestovanie orecha v krajine nie je potrebné získavať semenáč - stačí len správne zasadiť ovocie stromu. Ak sa chcete naučiť, ako to urobiť, prečítajte si náš materiál. Výber sadivového materiálu Či je proces pestovania stromu z ovocia úspešný, bude závisieť od výberu kvalitného sadiva.

Čítajte Viac

Dnes existuje mnoho liekov na zlepšenie imunity, prevencia prechladnutia. Ale všetky sú vyrobené z rôznych chemikálií, to znamená, že sú umelé lieky. Ak hľadáte náhradu za farmaceutické výrobky a chcete používať iba prírodné produkty, dávajte pozor na vlašské orechy s medom, o ktorých sa môžete dozvedieť viac v tomto článku.

Čítajte Viac