Rusko

Odborníci analytického centra "Sovekon" k záveru, že Rusko nesmie plniť plán vývozu pšenice včas. Podľa operatívnych správ strediska sa objem vývozu pšenice v januári oproti rovnakému obdobiu minulého roka zvýšil o 4,9%. Od začiatku súčasnej poľnohospodárskej sezóny v Rusku sa v zahraničí predalo 16,28 milióna ton pšenice.

Čítajte Viac

Ruské ministerstvo poľnohospodárstva zrevidovalo prognózu vývozu obilia pre súčasnú poľnohospodársku sezónu. Na samite G20 v Berlíne Alexander Tkachev povedal, že Rusko môže dodať až 35-37 miliónov ton obilia na medzinárodný trh. Podľa ministra bude objem ruského vývozu určený svetovými cenami hlavných plodín, pomerom rubľa k americkému doláru a logistickými nákladmi na cestnú a železničnú dopravu.

Čítajte Viac

Minister poľnohospodárstva Ruskej federácie, Alexander Tkachev, povedal, že počas stretnutia vlády Ruskej federácie budú na podporu poľnohospodárstva rozdelené dotácie vo výške 75 miliárd rubľov, vrátane: - 58,8 miliárd bolo navrhnutých na vrátenie časti úrokovej sadzby z investičných úverov v agropriemyselnom komplexe rubľov; - kompenzovať časť vynaložených priamych nákladov, vytvorenie a modernizáciu zariadení AIC - 11,5 miliárd rubľov.

Čítajte Viac

Všetky zvieratá, okrem divokej, môžu dostať elektronický pas za pár rokov. V Rusku sa vyvíja plán identifikácie štvorkoliek. Jedným z najbežnejších spôsobov je implantácia rádiového magnetického čipu pod kožu zvieraťa. Tento čip je veľmi malý, veľkosť ryžového zrna a vstrekuje sa pod kožu striekačkou.

Čítajte Viac

Výbor pre kontrolu kvality skontroloval kvalitu ruských výrobkov z hydiny. Zistili, že jedna z dvoch vzoriek obsahuje rezíduá antibiotík. Odborníci vybrali 21 kusov chladeného hydinového mäsa od najpredávanejších domácich výrobcov, aby overili dodržiavanie základných požiadaviek na kvalitu.

Čítajte Viac

V roku 2016 objavili vedci z Moskovskej štátnej univerzity mimo Ruska nové druhy rastlín - v Turecku, Kazachstane, Laose, Vietname, Kongu, Mongolsku, Kirgizsku, Kapverdách a Madagaskare. Vo všeobecnosti sa za posledných päť rokov objavilo približne 60 nových druhov. Existujú tri spôsoby, ako otvoriť druh: pri vykonávaní terénneho výskumu, po ktorom sú nájdené rastliny porovnané s už známymi opísanými druhmi v referenčných knihách.

Čítajte Viac

Ruská vláda nedávno schválila nové pravidlá, ktoré určia postup pre federálne vymenovanie dotácií na rozvoj chovu dojníc. V roku 2017 bolo v rozpočte vyčlenených takmer 8 miliárd rubľov na realizáciu tohto programu. V súlade s nariadením vlády sa uskutočnili tieto zmeny v súvislosti s pravidlami poskytovania dotácií a distribúcie 1 kg predaného mlieka a (alebo) na spracovanie v dome: - Pravidlá, ktoré sa museli vykonať s cieľom získať dotácie na najvyšší stupeň (alebo) prvý typ kravského mlieka a kozieho mlieka bol nahradený hlavnými kritériami: mlieko musí byť v súlade s technickými predpismi colnej únie; - Vynásobený koeficient sa použije v zariadeniach Ruskej federácie, kde produkcia mlieka počas vykazovaného obdobia presiahne 5000 kilogramov.

Čítajte Viac

Rusko zvažuje prijatie regulačných opatrení na dovoz prípravkov na ochranu rastlín (pesticídov) na colné územie Eurázskej hospodárskej únie (EurAsEC). Na stretnutí minulý týždeň v analytickom centre Ruska, bolo poznamenané, že v období od januára do októbra minulého roka, dovoz pesticídnych výrobkov vzrástol o takmer 21% v porovnaní s rokom 2015 a naďalej rastie.

Čítajte Viac

Prezident Ruskej únie zrna, Arkady Zlochevsky, povedal, že úroda obilia v roku 2017 v Rusku bude vysoká, ale nedosiahne rekordnú úroveň v predchádzajúcom roku. Jeho predpokladom je, že stav zimných plodín na konci zimy je určujúcim faktorom av rokoch 2015-2016 prežilo takmer 100% z nich, zatiaľ čo tradične poľnohospodári strácajú 10-15%, takže sa sotva dá počítať s rovnakými výsledkami tento rok.

Čítajte Viac

Ruská poľnohospodárska správa plánuje povoliť používanie mlieka z leukemických kráv na výrobu mliečnych výrobkov. Rozhodnutie o vykonaní primeraných zmien technického predpisu o „bezpečnosti potravín“ sa môže uskutočniť čoskoro. Podľa ministerstva poľnohospodárstva Ruska sa táto otázka v súčasnosti prerokováva s ostatnými členmi Eurázijskej hospodárskej únie.

Čítajte Viac

Ruské ministerstvo poľnohospodárstva uvádza, že v roku 2016 sa produkcia jatočných ošípaných v živej váhe vo všetkých kategóriách v porovnaní s rokom 2015 zvýšila o 9,4%. Zdá sa, že komerční chovatelia na rozdiel od malých súkromných poľnohospodárov investujú do výroby založenej na poľnohospodárskych organizáciách.

Čítajte Viac

Veterinárny strážca Ruska včera oznámil, že plánuje zaviesť zákaz pre hovädzie mäso a výrobky z hovädzieho mäsa na Novom Zélande od pondelka budúci týždeň. Výsledky laboratórnych testov vykonaných v roku 2016 ukázali, že boli identifikované mnohé porušenia noriem v oblasti mäsa a mäsových výrobkov z Nového Zélandu.

Čítajte Viac

Vedúci ministerstva poľnohospodárstva Alexander Tkachev v rozhovore pre agronomické stretnutie All-Russian povedal, že Rusko sa dostalo na vrchol svetového zoznamu najväčších producentov cukrovej repy pred krajinami ako Francúzsko, Spojené štáty a Nemecko. Podľa ministra, v roku 2016 letná úroda cukrovej repy predstavovala viac ako 50 miliónov ton.

Čítajte Viac

V období od 31. januára do 6. februára 2017 námorné prístavy na území Krasnodar Ruskej federácie (Novorossijsk, Yeisk, Temryuk, Tuapse, Kaukaz a Taman) prepravili na vývoz 14 plavidiel s obilím a jeho vedľajšími produktmi vo výške viac ako 280 tisíc ton, vrátane viac ako 202 tisíc ton pšenice, správy územné oddelenie Federálnej služby pre veterinárny a fytosanitárny dohľad (Rosselkhoznadzor) na území Krasnodar a republiky Adygea 7. februára.

Čítajte Viac

Ruský minister poľnohospodárstva Alexander Tkachev, ktorý vystúpil na VIII. Zjazde Národného zväzu producentov mlieka, povedal, že napriek ťažkostiam v minulom roku vykazoval mliekarenský priemysel pozitívny trend. V celej krajine zostala produkcia mlieka na úrovni roku 2015 a dosiahla 30,8 mil. Ton.

Čítajte Viac

Ruská vláda pokračuje v hlasných vyhláseniach o podpore poľnohospodárstva - tentoraz prvý námestník ministra poľnohospodárstva zdôraznil potrebu rozvoja produkcie osiva. Na nedávnom stretnutí vedcov a chovateľov semien, námestník ministra povedal, že musia poľnohospodárom poskytovať vysoko kvalitné ruské zásoby osiva a je potrebné zmeniť pomer osív na trhu, aby sa mohol konkurovať zahraničnému výberu.

Čítajte Viac

Ruská vláda by mala v strednodobom horizonte vypracovať komplexné riešenie na podporu výroby a vývozu poľnohospodárskych výrobkov, uviedol ruský prezident Vladimir Putin. Podľa neho krajina vyžaduje integrované riešenia, ktoré umožnia ruským výrobcom zvýšiť výrobu a vývoz poľnohospodárskych výrobkov, ako aj poskytnúť im všetku potrebnú infraštruktúru a potenciálne informácie.

Čítajte Viac