Mrkva

Zmrazená zelenina má mnoho výhod. Je to príležitosť na záchranu v zime a na uchovanie vitamínov (koniec koncov, každý vie, že v zime sa zelenina predávaná v supermarketoch líši od letných v zložení vitamínov). Áno, prístup k zásobám bude trvalý. O tom, či je možné zmraziť mrkvu a či jej užitočné vlastnosti po rozmrazení nestratíte, povieme ďalej.

Čítajte Viac

V zime nie je toľko čerstvej zeleniny a cena výrazne stúpa. Cesta v takejto situácii je zmraziť, vysušiť alebo vysušiť. V tomto článku budeme rozumieť, ako sušiť mrkvu doma. Výhody metódy obstarávania Tento spôsob zberu koreňa má niekoľko významných výhod: môžete si vybrať pohodlnú možnosť sušenia; nezaberá veľa miesta; nie je potrebné skladovať v chlade; šetrí väčšinu živín; vždy po ruke; je zložkou mnohých jedál; sa po dlhú dobu nepokazí z dôvodu nedostatku vlhkosti.

Čítajte Viac

Mrkvová šťava môže byť považovaná za jedného z lídrov medzi zeleninovými šťavami vďaka svojim minerálom a vitamínom. Preto sa odporúča, aby sa mrkva elixír života používal na podporu dobrého zdravia a na liečbu širokého spektra chorôb. Zároveň sa dobre kombinuje so všetkými zeleninovými a ovocnými šťavami.

Čítajte Viac

Mrkva v kórejskom štýle je voňavý a korenistý orientálny šalát, ktorý už dávno milovali obyvatelia našich otvorených priestorov. A to nie je prekvapujúce: okrem chutnej chuti má toto jedlo mnoho užitočných vlastností. Odporúča sa jesť ľuďom, ktorých strava je chudobná na vitamíny a stopové prvky, ktorí trpia zápchou a nízkym metabolizmom, ako aj rôznymi vírusovými a infekčnými chorobami.

Čítajte Viac