Výživa rastlín

Všetci agrárnici, skúsení aj novici, vedia o močovine (karbamid). Toto je univerzálne a vysoko účinné hnojivo pre záhradu. Dnes vám povieme, čo je karbamid, o pravidlách jeho používania ako hnojiva ao tom, ako zaobchádzať s pesticídmi v záhrade s karbamidom. Čo je karbamid Močovina (močovina) - dusíkaté hnojivo v granulách, ktoré sa široko používa v záhradníctve a záhradníctve, okrem toho je cenovo dostupné a cenovo dostupné.

Čítajte Viac

Od dávnych čias ľudia používajú drevný popol ako hnojivo. Popol nielen hnojí, ale aj štruktúry pôdy. Použitie popola v záhradníctve súčasne zlepšuje mechanické aj chemické zloženie pôdy. Popol má vlastnosti, ktoré znižujú kyslosť, urýchľujú dozrievanie kompostu a uvoľňujú pôdu.

Čítajte Viac

Jehličnatá rastlina až do výšky 2,5-3 metrov s veľkými listami a nejasne pripomínajúcou palmu je ricín. Typ rastliny je celkom nezvyčajný, čo priťahuje mnoho záhradníkov a spôsobuje túžbu pestovať. Ricínový olej má niektoré drobnosti výsadby a starostlivosti v otvorenom poli, ktoré stojí za prečítanie.

Čítajte Viac

Hlavnými zložkami, ktoré sú potrebné pre každú rastlinu, sú draslík, dusík a fosfor. Tvoria komplexné doplnky na obohatenie pôdy, ale každá z nich sa používa samostatne na kompenzáciu nedostatku jednej alebo druhej látky. Tento článok vám povie všetko o potašovej soli - čo to je, čo draslíkové hnojivá sú, ich význam pre rastliny, ako sa ťaží draselná soľ, ako sa používa v poľnohospodárstve, čo dáva draslík rastlinám a príznaky jeho nedostatku.

Čítajte Viac

Topenie s minerálnymi hnojivami je dôležitou zložkou pestovania rôznych plodín, pretože samotné zavedenie organických látok neposkytuje všetky potrebné živiny. Aké hnojivá sú potrebné pre sadenice? Nedostatok fosforu a draslíka napríklad povedie k minimálnemu množstvu cukrov v ovocí, s nedostatkom bóru, chuť ovocia alebo bobúľ nebude tak bohatá a expresívna, ako by sme chceli, a bez dusíka bude ohrozený rast kvetov a ovocných plodín.

Čítajte Viac

Ak chcete získať bohatú úrodu, musíte nielen neustále sa starať o rastliny a poskytovať im pohodlné podmienky, ale aj zapojiť sa do ich hnojív. Vynikajúcou voľbou mnohých farmárov je biologický produkt "Shining-2", ktorý zahŕňa mikroorganizmy z vybraných úžitkových plodín.

Čítajte Viac

Už dlho nie je tajomstvom, že kvasnice sa používajú nielen pri varení a príprave alkoholu, ale aj v medicíne a kozmetike. Ďalšou možnosťou použitia je droždie pre zeleninovú záhradu, pre kŕmenie rastlín. Zvážte v tomto článku, ako ovplyvňujú rastliny a ako kŕmiť rastliny kvasinkami.

Čítajte Viac