Pulz

V súčasnej dobe je ťažké nájsť pozemok, kde hrach nerastú. Každý vie o chuti a užitočných vlastnostiach tejto kultúry, preto ju dospelí a deti tak milujú. Rovnako ako u hovädzieho mäsa, obsahuje obrovské množstvo rastlinných bielkovín, ktoré je oveľa ľahšie stráviteľné. Čerstvý zelený hrášok zahŕňa vitamíny B, PP, C, karotén, fosfor, železo a lyzín.

Čítajte Viac

Priemerná krajina pozemky sa nemôžu pochváliť prítomnosťou veľkých oblastí, v ktorých môžete pristáť všetko, čo si duša želá. Preto je potrebné použiť rovnaké lôžka na výsadbu niekoľkých plodín za sezónu. Koncom mája a začiatkom júna by sa mal po zbere skorých plodín uvoľniť dostatok miesta a práve teraz je tu dilema: nechať ich prázdne alebo sa pokúsiť pestovať niečo iné.

Čítajte Viac

V poslednej dobe sa fazuľa stala čoraz obľúbenejším produktom, pretože je bohatá na mnoho vitamínov a minerálov. Podľa množstva bielkovín je táto zelenina zdravšia ako kuracie mäso. Neokázalosť plodiny ho robí atraktívnym pre pestovanie v pozemkoch na farme aj na dachových plochách. Zeleninové fazuľa: opis záhradnej plodiny Fazuľa - trávnatá rastlina rodiny strukovín.

Čítajte Viac

Haricot je jednou z najstarších rastlín strukovín, ktoré sa pestujú tisíce rokov. V súčasnosti sa pri varení používa viac ako 20 druhov fazule, výhody každého z nich pre ľudské telo sú rovnaké a chuť a vzhľad strukovín sú odlišné. Fazuľa je predovšetkým proteín, dôležitá zložka potrebná pre metabolizmus a posilnenie svalového systému.

Čítajte Viac

Všetci milujeme a často používame zelený hrášok. Mnoho milovaných šalátov nie je bez nej. V našom článku popíšeme výhody, ktoré prináša, ako aj to, ako uzavrieť zelený hrášok niekoľkými spôsobmi doma. Po príprave si môžete v zime ochutnať lahodný hrášok.

Čítajte Viac

V súčasnosti nie je známy ani jeden recept na konzervovanie fazule na zimu: je navinutý v čistej forme, v paradajkovom pretlaku, vo forme šalátov, s octom a bez neho. K už milovaným a známym spôsobom odporúčame pridať ešte jednu. O výhodách sochory Navrhovaný recept na fazuľu v paradajkovej omáčke na zimu je dobrý, pretože môžete použiť hotový blok non-jednotne.

Čítajte Viac

Súčasní gurmáni majú šťastie: výber výrobkov, a teda aj jedál, ktoré sa môžu variť, je obrovský. Nestrácajú však svoju relevanciu a zvyčajnú domácu produkciu zo zozbieranej zeleniny. To platí aj pre strukoviny, ktoré, ak sú správne spracované, môžu byť chutným doplnkom mnohých receptov.

Čítajte Viac

Existuje mnoho druhov ďateliny. Na lekárske účely av receptoch tradičnej medicíny sa zvyčajne používa ďatelina červená, na jej základe sa vyrábajú niektoré lekárske a homeopatické prípravky. V článku sa budú posudzovať vlastnosti použitia a pestovania rastlín. Botanická charakteristika Táto rastlina je známa ako ďatelina lúčna a jej botanický názov v latinčine je Trifolium pratеnse.

Čítajte Viac

Podporovatelia zdravého stravovania často majú tendenciu nahrádzať živočíšnu stravu zeleninou. V tomto prípade však mnohí čelia problému kompenzácie proteínov a iných prospešných látok v tele. K dnešnému dňu existuje už dosť veľa produktov rastlinného pôvodu, ktoré môžu čiastočne nahradiť živočíšne bielkoviny pre tých, ktorí ju nepoužívajú z akéhokoľvek dôvodu.

Čítajte Viac

Skutočnosť, že hodnosť lúky nazývajú ľudia žeriav a sedemnásť ďalších mien, poukazuje na ľahostajný postoj osoby k tejto tráve, jej záujem o ňu a rešpektovanie jej rôznych hodnotných vlastností. A naozaj, rastlina, ktorá je úplne, ako sa hovorí, od akordov ku koreňom, je schopná prospievať ľuďom, nemôže si zo svojej strany zaslúžiť zvýšenú pozornosť.

Čítajte Viac

Fazuľa je vzácny, ale veľmi užitočný hosť na našom stole. Jedzte varené, dusené, konzervované. Byť zdrojom mnohých užitočných prvkov, stáva sa jedným z hlavných produktov v strave. Zvážte, ako pripraviť fazuľu na zimu niekoľkými spôsobmi. Výhody fazule Unikátny súbor vitamínov a prvkov poukazuje na potrebu prítomnosti strukovín v našej strave.

Čítajte Viac

Chinas jar alebo sachevichik - pomerne bežný závod, má špeciálne vlastnosti. Pri nesprávnom použití sa hodnosť stáva jedom, ale s rozumným prístupom k príprave a použitiu injekčnej striekačky sa zmení na liek, ktorý vám môže zachrániť pred mnohými chorobami. Porozprávajme sa o zvláštnostiach tejto rastliny a jej receptoch.

Čítajte Viac

Prakticky všetky potrebné živiny tela - ľahká rastlinná bielkovina, tuk bez cholesterolu a bohatý vitamín-minerálny komplex - sa zhromažďujú v červených fazuľkách. V skutočnosti, strukoviny sám môže nahradiť celý rad iných výrobkov. Poďme sa dozvedieť viac o vplyve na telo červených fazule a ako to môže byť pripravený.

Čítajte Viac