Lunárny sejací kalendár

V zime, doba odpočinku a spánok začína na letnej chate pri rastlinách. To neznamená, že pre vás nie je žiadna práca. Je potrebné monitorovať zimoviská, zakrývať ich snehom a chrániť ich pred škodcami. Tam je práca v skleníkoch, záhradách, s izbovými rastlinami. Kalendár záhradník, záhradník a záhradník, čo robiť na začiatku decembra Začiatkom decembra, po lunárny kalendár záhradník v decembri 2017, prechádzka po záhrade, kompaktný sneh pozdĺž plotov na mieste: to bude ťažké pre malé hlodavce plížiť.

Čítajte Viac

Každá rastlina má svoj vlastný biorytmus a úlohu záhradníka, pestovateľa alebo pestovateľa koordinovať ich činnosť s rastlinnou biodynamikou. Prispieva k tejto pozícii na oblohe Mesiaca, ktorej pohyb a fázy významne ovplyvňujú kvalitu klíčenia semien a ďalší rast rastlín.

Čítajte Viac

Naši predkovia si tiež všimli, že nebeské telá ovplyvňujú výnos záhradných plodín. Narodil sa tak lunárny kalendár, ktorý sa mnohým moderným záhradkárom pri výsadbe rastlín snaží riadiť. Z tohto článku sa dozviete o pristátí korenia na lunárnom kalendári v roku 2019. Podmienky pestovania korenie pre sadenice na lunárny kalendár v roku 2019. Typicky, výsadba korenie pre sadenice sa koná od 15. februára do 10. marca.

Čítajte Viac

Mnohí záhradníci dodržiavajú lunárny kalendár, podľa ktorého vykonávajú všetky práce na svojich pozemkoch. V tomto článku uvažujeme o tom, čo môže byť zasiate v septembri 2019 v súlade s týmto kalendárom, a tiež zistiť niektoré z jeho funkcií. Vplyv fáz mesiaca na pristátie Všetky nebeské telá v určitom stupni majú vplyv na suchozemské organizmy.

Čítajte Viac

Mnohí záhradníci a záhradníci v snahe dosiahnuť vysoko kvalitné výnosy dávajú prednosť pri vykonávaní pozemných a záhradných prác koordinovať svoje konanie s lunárnym kalendárom. Čo musíte urobiť v júni 2019 v súlade s fázami mesiaca, sa dozviete z tohto článku. Ako ovplyvňujú fázy mesiaca rast a výnos rastliny?

Čítajte Viac

Saintpaulia je pomerne náročná rastlina - nesprávne zvolený čas na transplantáciu môže zničiť kultúru. Lunárny kalendár pomáha vybrať najvýhodnejšie dni na výsadbu a opätovnú výsadbu domácej kvetiny. Kedy vykonať manipuláciu v roku 2019, prečítajte si nižšie. Ako rastliny ovplyvňujú fázy mesiaca?

Čítajte Viac

Niektorí poľnohospodári na siatie paradajok pre sadenice venovať pozornosť ako čas určený pôvodcom a umiestnenie mesiaca v aktuálny deň. Vedci potvrdzujú vplyv satelitov Zeme na živé organizmy, okrem iného, ​​na rastliny - preto je tento prístup plne odôvodnený. Optimálne termíny pre pestovanie paradajok v roku 2019 podľa lunárneho kalendára sú diskutované ďalej v článku.

Čítajte Viac

Od dávnych čias ľudstvo využilo pohyb nebeských telies na označenie dôležitých bodov pre poľnohospodárstvo: čas výsadby a zberu. Článok sa zameriava na vlastnosti kalendára mesačnej výsadby kvetinárstva a záhradníka Uralu v roku 2019. Aký vplyv majú fázy mesiaca na rast rastlín Väčšina rastlín sa skladá z viac ako 80% vody, takže príťažlivosť mesiaca má významný vplyv na nich, ako aj na vodu vo vodných útvaroch.

Čítajte Viac

Vplyv lunárnych fáz na pozemské procesy už dlho vedci dokázali, takže nie je prekvapujúce, že mnohí záhradníci počúvajú astrológov pri pestovaní rôznych plodín. V každom mesiaci bude mať tento proces svoje vlastné charakteristiky, čo znamená, že odporúčania astrologického kalendára by sa mali brať do úvahy počas celého roka.

Čítajte Viac

Výber času pre plodiny, transplantácie, prerezávanie a ďalšie záhradné a záhradnícke postupy, záhradníci často venovať pozornosť lunárny kalendár. Fázy Mesiaca ovplyvňujú spôsob, akým rastlina reaguje na vonkajšiu intervenciu určitým spôsobom. Na februárový kalendár záhradník v roku 2019 a priaznivé dni pre záhradnícke práce - prečítajte si nižšie.

Čítajte Viac

O vplyve Mesiaca na biologické procesy prebiehajúce na Zemi, ľudstvo je už dlho známe a naši predkovia, ktorí úplne nepochopili príčiny tohto javu, sa ho naučili využívať vo svoj prospech, aj keď vykonávajú rôzne druhy poľnohospodárskej práce. Lunárny kalendár zostavený na tento účel môže byť užitočný nielen pre farmára alebo letného rezidenta, ale aj pre milovníka izbových rastlín.

Čítajte Viac

Pestovanie rastlín a starostlivosť o ne podľa lunárneho kalendára sa nazýva biodynamické poľnohospodárstvo, ktoré berie do úvahy vplyv zemského satelitu na rast vegetácie. Tento článok je venovaný lunárnemu kalendáru na január 2019 - uvádza dobré a zlé dni na výsadbu a odporúčané termíny na vykonanie práce na ich starostlivosť.

Čítajte Viac