Ako pestovať jadro v mojej oblasti

Kvetinové jadro je opísané opisom ako malý slnečnica alebo harmanček. Táto vytrvalá rastlina toleruje nedostatok vlhkosti a bude kvitnúť až do prvého mrazu. Coreopsis je domovom tropov Afriky, Severnej Ameriky a Havaja. Rastlina rastie do dĺžky 1 m. Krásne kvety v priemere rastú do 10 cm.

V tomto článku vám povieme všetko o agrotechnike pestovania jadier a zistíme, akú starostlivosť potrebuje rastlina.

Miesto pristátia Coriopsis

Coreopsis sa cíti dobre v slnečnej oblasti, a v tieni rastlina môže začať strácať. Musíte tiež chrániť rastlinu pred vetrom. Pri výseve semien v otvorenom teréne okamžite, rastlina kvitne v druhom roku.

Pestovanie jadierky zo semien

Coreopsis sa najlepšie pestuje zo semien. Výsadba môže byť vykonaná na jeseň, na jar a cez sadenice.

Viete? Veľkolepé a elegantné jadrové jadro nesie dosť nesúvislý názov: jeho názov sa prekladá z latinčiny ako „ako chyba“. Kvetina sama o sebe nemá s hmyzom nič spoločné, ale jej semená sú naozaj naliate brouky.

Výsev semien v otvorenom teréne na jeseň

Ak žijete v regióne s teplou klímou, môžete na jeseň pestovať jadro. Kvetina má vlastnosti odolné voči chladu a umožňuje vám okamžite zasadiť semená do otvoreného terénu. Pri výsadbe na jeseň, rastlina vykazuje vynikajúce klíčenie semien a skoršie kvitnutie.

Je dôležité to vedieť Pred výsevom je potrebné pripraviť pôdu. Vzhľadom k tomu, vytrvalá rastlina bude rásť viac ako jeden rok na jednom mieste, je lepšie, aby komplexné minerálne hnojivá pri uvoľnení zeme.

Výsadba semien coriopsis sa vykonáva vo voľnej odvodnenej pôde. Medzi nimi udržiavajte vzdialenosť 20 cm.

Je to dôležité! Aby sa predišlo hnilobám semien, je lepšie, aby sa v priebehu jesennej výsadby neprelievali postele.

Výsev semien v otvorenom teréne na jar

Ak sa rozhodnete zasadiť jadro semien v otvorenom teréne, všimnete si výhonky za pár týždňov.

V apríli, v teplom podnebí, môžete začať zasiať coreopsis v otvorenom teréne, ale ak máte krátke a chladné leto, je lepšie pristáť ročné rastliny cez sadenice. Na základe klímy, počasia, kvality semien a pôdy sa môžete rozhodnúť, kedy zasiať semená do zeme.

Ak chcete vytvoriť krásny záhon, je lepšie, aby vzdialenosť 20 cm medzi nimi.

Viete? Coreopsis má iný názov - "slnko v záhrade."

Výsev semien pre sadenice

Pestovanie jadier, najmä hodnotných odrôd, sa najlepšie vykonáva prostredníctvom sejby na sadeniciach. Urob to lepšie v marci. Semená musia byť rozptýlené po povrchu vlhkej zeminy v hrnci s dobrou drenážou, ktorá musí byť predtým dezinfikovaná. Potom musíte obal zakryť fóliou alebo sklom.

Coreopsis nenáročný na zloženie zmesi pôdy. Je lepšie ju zasadiť do voľnej, ľahkej a odvodnenej pôdy. Mal by obsahovať živiny, ale s mierou, pretože prebytok vedie k rýchlemu nárastu lístia.

Tiež coriopsis netoleruje stagnáciu vody a vysokú kyslosť.

Ak chcete, aby semená vyklíčili rýchlejšie, spracovávať ich pred výsadbou Epin biostimulátorom. Výstrely sa objavia za pár týždňov.

Je to dôležité! Nenechajte semená vyschnúť. Je lepšie ich striekať vodou.

Ako sa starať o coreopsis v procese pestovania

Starostlivosť Coresis je ďalším krokom k správnemu vývoju rastliny. Ďalej vám povieme, ako sa o neho starať.

Ako vykonávať zavlažovanie

S riadnym zavlažovaním, koriopsis kvitne dlhšie a hojnejšie. V suchom letnom období je potrebné vodu zalievať častejšie, ale iba v prípade pestovania v otvorenom poli. Ak pestujete v kvetináčoch, potrebujete vodu vyschnúť.

hnojenie

Oplodniť rastliny lepšie s organickými hnojivami, ako je kompost. Prineste top dressing na jar av lete počas kvitnutia. Hnojivá robia z rastliny bujnú a predlžujú kvitnutie. Ak nemáte kompost, môžete použiť komplexné hnojivo. Tiež mnoho rokov coriopsis oplodnené a po prerezávaní. To nie je na škodu rastlín, a coreopsis bude kvitnúť znova.

Coreopsis orezávanie

Coreopsis by mal byť orezaný po odkvitnutí. Ak chcete získať konštantné kvitnutie, je potrebné orezať kvitnúce púčiky. Na jeseň je lepšie prerezávať nadzemnú časť jadranky záhradnými nožnicami. Musíte tiež poskytnúť podporu pre vysoké stupne kultúry.

Kombinácia Coreopsis s inými rastlinami

Coreopsis sa pestuje v záhrade s ostatnými susedmi - delphinium a modrá šalvia. Môžete zasadiť niekoľko ruží, rudbeckia alebo ľalie.

Nízko rastúce odrody sú najlepšie zasadené ako okraje dekorácie, v kvetináčoch alebo terasách. Môžete pristáť coriopsis po obvode trávnikov alebo usporiadať malé kvetinové záhony medzi chodníkom alebo chodníkom. Vysoké odrody vytvárajú nezvyčajný koberec v skupine s letničkami, ale je lepšie ich zasadiť do pozadia.

Tiež môže prísť a kosatcov, petúnií, georgín, zinnias, hrachu a mesiačiky. Sú zasadené po obvode av pozadí - červenoočko. Pristátie jadro okolo malej fontány môže byť krásnou možnosťou.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Coreopsis je odolný voči chorobám a škodcom, ale neexistuje absolútna záruka.

Najčastejšie rastliny napadne rez hrdze a Fusarium. V tomto prípade je potrebné odstrániť poškodené listy, a potom sprej coreopsis fungicídy. Ak to nepomôže, je lepšie úplne znížiť krík. Je potrebné zobrať listy, ktoré sú zafarbené.

Keď je jadrová rastlina oneskorená a vrcholy a púčiky sa začnú stáčať do trubice, budete musieť ker úplne odstrániť, pretože rastlina je infikovaná vírusovou infekciou.

Ak je vaša rastlina ovplyvnená vošky, Je lepšie používať lieky na vošky, ale skôr odporúčame použitie ľudových prostriedkov. húsenice a chrobáky zbierané ručne.

Zimovanie Trvalka Coreopsis

V zime je lepšie skrátiť stonky pri koreni. Týka sa to regiónov, ktoré súvisia s teplou klímou. V chladnom počasí je lepšie zakryť jadro s vrstvou jedľových konárov alebo listov. Takže závod perezimuet dobre pod snehom a kvetom po zime.

Metódy vegetatívneho chovu

Coreopsis sa môže šíriť dvoma spôsobmi: delenie odnoží a odrezkov.

Rozdelenie podzemkov

Táto metóda šľachtenia je najjednoduchší a najspoľahlivejší. Urob to lepšie v marci a apríli. V tomto čase už je sneh rozmrazený. Okolo Coreopsis je potrebné uvoľniť zem a kopať Bush.

Je to dôležité! Dig rastliny jemne, aby nedošlo k poškodeniu podzemku.
Koreň by mal byť rozdelený ostrým nožom. Každá delenka by mala mať 3 obličky. Potom rastlina sedí v miestach, ktoré potrebujete a starať sa o neho, rovnako ako pre dospelých rastlín. Uvidíte kvitnutie v prvom roku po transplantácii, pretože delenki sa rýchlo dostane na nové miesto.

Reprodukcia odrezkami

Šírenie odrezkami sa vykonáva v lete, okolo júna až júla. Zdravé výhonky musia byť rezané 10 cm pod internódiou. Potom musia byť presadené do sadeníc. Z dna je tiež potrebné odstrániť listy. V jednom hrnci môžete umiestniť až dva odrezky. Hrnce by mali byť umiestnené v čiastočnom tieni a často napojené. S touto starostlivosťou sa rastlina rýchlo zapustí a bude sa rozvíjať v blízkej budúcnosti.

Coreopsis - nenáročná rastlina, a pristátie a starostlivosť vám poskytne radosť. Ak urobíte všetko správne, rastlina rýchlo kvitne a poteší svojimi kvetmi.

Pozrite si video: Miro Jaroš - MOJE TELO Oficiálny videoklip z DVD2 (November 2019).

Loading...