Prínos a škoda

Mnoho morských plodov je považovaný za "amatérsky" produkt. Toto je len čiastočne pravda - v skutočnosti majú obrovské množstvo užitočných zlúčenín, ktoré môžu byť užitočné pre takmer každého. A vyniknúť v tomto rade sú riasy. Dozvieme sa viac o jednej z týchto rastlín, zistíme, čo je užitočné sušené riasy a aké metódy prijímania odporúčame pre použitie.

Čítajte Viac

Usneya bearded je lišajník, ktorý je silným prírodným liekom. Liehoviny thalli sa používajú na omladenie, liečbu rôznych ochorení. Od dávnych čias bolo známe o prospešných vlastnostiach rastliny. Liečebné recepty boli odovzdané z generácie na generáciu a prežili dodnes. Botanický opis bradatej Usnea je lišajník s dlhým telom, ktorý je podobný bradke (odtiaľ názov).

Čítajte Viac

Sezamová rastlina s krásnym latinským názvom sezamu priťahovala pozornosť ľudí už viac ako jedno storočie vďaka jeho výhodným vlastnostiam a energetickej hodnote. Našiel široké uplatnenie vo varení, tradičnej medicíne, kozmetológii. Použite jeho semená, rovnako ako olej. O výhodách a poškodeniach posledného rozprávania ďalej.

Čítajte Viac

Každý z nás používa soľ každý deň, bez ktorej takmer žiadne jedlo nebude vyzerať bez chuti. Niekedy ho môžeme nahradiť ochucovadlami, ale v nich bude stále prítomné určité množstvo tohto minerálu. Bez soli nie je možné konzervovať zeleninu, mäso alebo ryby. Dnes sa dozvieme viac o tom, čo tento produkt je, prečo je potrebné pre naše telo a či existuje súvislosť medzi hmotnosťou a množstvom spotrebovanej soli.

Čítajte Viac

Zoznam potravinárskych výrobkov je tak široký, že ich môže byť veľmi ťažké vymenovať, najmä vzhľadom na gastronomické preferencie rôznych etnických skupín. V našom článku sa budeme zaoberať jedným z skôr exotických výrobkov - jahňacieho tuku (alebo tuku chvost), ktorý nie je tak časté na území Ukrajiny a Ruskej federácie, ako v niektorých iných krajinách sveta.

Čítajte Viac

S bolesťou v krku, prechladnutím, pre kozmetické účely a jednoducho ako náhrada cukru je med v arzenále takmer každej hostesky. To isté platí aj pre korenistú škoricu, bez ktorej je ťažké si predstaviť voňavé pečivo alebo ohrievanie vareného vína. Častejšie používame tieto produkty samostatne. Ale v páre môžu priniesť oveľa viac výhod, o ktorých budeme ďalej diskutovať.

Čítajte Viac

Efektívne recepty na chudnutie zaujímajú mnohé ženy, takže takmer všetci sa snažia nájsť najvhodnejšiu možnosť pre seba. Veľa je známe o prínosoch škorice v otázke úbytku hmotnosti, ale to je ďaleko od toho, čo každý vie o svojom pôsobení v kombinácii s mliekom. Odporúčame zvážiť túto možnosť užitočného nápoja a dozvedieť sa viac o jeho vlastnostiach.

Čítajte Viac