Neuveriteľné vlastnosti pšeničnej trávy

Je ťažké nájsť miesto na našej planéte, kde pšenica nerastie. Tento zle vyhubený burinu pravdepodobne nenávidia všetci záhradníci. Ľudia mu dokonca dali meno "dog grass" alebo "worm-grass". Pyraeus je známy svojimi koreňmi, ktoré je dosť ťažké vytiahnuť, a pre svoje husté húštiny. Ale nie každý vie o liečivých vlastnostiach pšeničnej trávy. Liečia sa nepredstaviteľne širokým spektrom chorôb: artritída, prostatitída, diatéza, žltačka a mnoho ďalších ochorení. Je pozoruhodné, že pšeničný trávnik sa nenašiel len v tradičnej medicíne, ale aj v modernej farmakológii. Ak ešte neviete o magických vlastnostiach buriny, potom v tomto článku podrobne opíšeme o nich.

Popis rastliny Pyraeus

Pyrei je trvalka voľne rastúca burina z čeľade obilnín a zároveň sklad liečivých vlastností. Je známy pre svoje dlhé, tenké a pomerne silné odnože. Korene sa vyvíjajú v rôznych smeroch, čo robí burinu neuveriteľne silnou. Ak, keď sa zbavíte pšeničnej trávy na svojom pozemku, necháte malý kúsok koreňa v zemi, potom v blízkej budúcnosti bude závod úplne obnoviť. Korene pšeničnej trávy majú tiež liečivé účinky. Na povrchu je pšeničná tráva dlhá, zelená listová so šírkou nie väčšou ako centimeter. Výška pšeničnej trávy často dosahuje viac ako meter. Rastlina kvitne v polovici letných kláskov, dozrieva do konca leta alebo začiatkom jesene. Taká burina je skvelá na kŕmenie hospodárskych zvierat. Pšenica nerastie len v púšti a hustých lesných plantážach. Obľúbené miesta burín sú predzáhradky, zeleninové záhrady a polia. Rastlina môže tiež začať svoj rast na všetkých, dokonca aj v tých pustých pôdach.

Viete? Mačky a psy niekedy radi jedia pšeničnú trávu. Je to skvelé pomáha čistiť ich telo.

Farmakologické vlastnosti rastliny

Horná časť pšeničnej trávy sa v medicíne v skutočnosti nepoužíva. Zvlášť cenné liečivé vlastnosti pšeničnej trávy. Obsahuje veľa sacharidov, ako je škrob, fruktóza, cukor. Chemické zloženie pšeničnej trávy je bohaté na vitamíny B, C, kyselinu askorbovú a esenciálny olej. Ako rastie burina, jeden veľmi dôležitý minerál pre človeka, kremík, sa hromadí v jeho podzemku. Vďaka mnohým liečebným vlastnostiam je pšeničná tráva pevne zakorenená vo farmakológii.

Lieky na báze burín sa používajú na dosiahnutie laxatívneho účinku, keď sa vyskytujú problémy s urogenitálnym systémom. Môže mať aj protizápalové vlastnosti a napomáhať pri vykašliavaní spúta. Suché mleté ​​korene možno zakúpiť úplne v každej lekárni. Aplikujte rastlinu na problémy so žalúdkom, kožnými ochoreniami a dokonca pri porušovaní funkcií pohybového aparátu. Jedným z najpopulárnejších liekov založených na koreňoch pšeničnej trávy je „Uronefron“, ktorý sa používa na liečbu cystitídy a prostatitídy. Ale s pomocou peľu burín vytvárajú lieky na liečbu a diagnostiku alergických prejavov.

Viete? Pred mnohými storočiami sa pšeničná tráva nazývala "plíživý poľný požiar".

Recepty Magic Grass

Liečivé vlastnosti koreňov pšeničnej trávy sú veľmi populárne. Pôsobil v tradičnej medicíne. Uvádzame niekoľko príkladov použitia pšeničnej trávy.

Pri kožných infekciách sa môže použiť odvar z odnoží burín. Je potrebné vziať asi 20 gramov suchého nasekaného koreňa, naliať pohár vody a dať na pomalý oheň. Varte až 12 minút s zakrytým vekom. Potom sa výsledná živná pôda prefiltruje a ochladí. Vezmite lyžicu po jedle jeden mesiac.

V hemoroidy a ochorenia hrubého čreva, môžete tiež použiť odvar z koreňov. Na to nalejte dve lyžice suchej zmesi s 200 ml vody a varte nie dlhšie ako 10 minút. Napätý a ochladený vývar používaný ako klystír. Pre väčší efekt môžete pred jedlom použiť polovicu šálky.

V poslednej dobe, liečivé vlastnosti odnože pšenice trávy sa aktívne používajú na prevenciu liečby neplodnosti, a to ako mužov a žien. V mužskej verzii vezmite dve polievkové lyžice drvených koreňov a zalejeme 0,5 litra vody. Varte nad nízkym ohrevom, kým sa nezníži o tretinu. Potom, čo ste filtrovali, môžete jesť pol pohára niekoľkokrát denne, bez ohľadu na jedlo.

Keď ženská neplodnosť, jedna lyžica korenia naliať pohár vriacej vody. Trvajte na tom asi hodinu, po ktorej môžete namáhať. Vezmite túto liečivú infúziu čajovej lyžičky niekoľkokrát denne.

Medicínske vlastnosti odnože pšeničnej trávy sa používajú aj na profylaktickú liečbu tuberkulózy Ak chcete pripraviť magickú tinktúru, vezmite dve polievkové lyžice suchej prípravy, prikryte jednou pohárom mlieka a za stáleho miešania varte na nízkom ohni približne päť minút. Potom sa pretvorí a ochladí na teplotu miestnosti. Vezmite odporučiť celú vývar naraz. Pite tento vývar trikrát denne.

Nielen korene sa používajú v tradičnej medicíne, ale aj liečivé liečivo možno získať z trávy trávy. Na získanie užitočnej šťavy z pšeničnej trávy sa stonky a listy veľmi dobre umyjú v studenej vode, potom sa blanšírujú a prechádzajú cez mlynček na mäso alebo mixér. Potom sa vylisovaná šťava vytlačí a zmieša s teplou prevarenou vodou v rovnakom pomere. Výsledná šťava sa mierne uvarí a pred jedlom si ju môžete vziať pol šálky. Môžete použiť také odvar počas diathesis a žltačky. Získaná šťava z pšeničnej trávy si zachováva svoje liečivé vlastnosti dva dni.

Je to dôležité! Šťava z pšeničnej trávy sa najlepšie zberá na jeseň.

kontraindikácie

Ak pšeničná tráva obsahuje liečivé vlastnosti, potom by teoreticky mala mať kontraindikácie. V súčasnosti však neboli identifikované žiadne negatívne aspekty jeho použitia. Môže poškodiť iba polia a záhrady. Cez jeho prospešné vlastnosti, pre väčšinu záhradkárov to prináša len nepríjemnosti a dlhú dobu na mieste. Ale nezabudnite, že všetky zdravé bylinky by mali byť prijaté s mierou, a pšenica tráva nie je výnimkou.

Viete? Koreň pšeničnej trávy sa niekedy používa aj na radiačnú chorobu.

Loading...