Kvetinová krajina

Ak chcete dať originalitu kvetinových záhonov, niekedy sa používa rastlina s veľkými listami rôznych farieb a odtieňov - to je geyhera, ktorá vďaka tomu získala širokú distribúciu v krajinovom dizajne. Rastlina prišla k nám zo Severnej Ameriky a vďaka úsiliu chovateľov získala exotickejšiu jasnú farbu a úspešné osídlenie v našich kvetinových záhonoch.

Čítajte Viac

Jedným z rastlín, ktoré môžu vyzdobiť vaše kvetinové záhony je heliotrope. Jeho príťažlivosť je jasná, neprerušovaná kvitnutie s vanilkovou vôňou. Zvláštnosťou heliotropu je schopnosť otočiť hlavy kvetov za pohybom slnka. Preto názov rastliny, ktorá v gréčtine znamená "obrátenie slnka."

Čítajte Viac

Ľudia, ktorí by nechceli harmanček, je ťažké nájsť. Tento roztomilý kvet je považovaný za symbol lásky. Dievčatá budú s tým súhlasiť najmä: každý z nich aspoň raz hral hru "miluje-nepáči", trhá sa okvetným lístkom. Ak chcete pestovať tento zázrak vo vašej kvetinovej záhrade, na začiatku to bude užitočné pre vás zistiť, že záhrada harmanček sa vlastne nazýva škôlka, a potom budeme hovoriť o výsadbe a starostlivosť o to v otvorenom teréne.

Čítajte Viac