Odrody sliviek

Môžete hovoriť donekonečna o výhodách sliviek: to môže zlepšiť vylučovanie žalúdka, ovplyvňuje krvný tlak, môže byť použitý ako preháňadlo, a vo forme sliviek - na odstránenie cholesterolu. Len donekonečna môžete hovoriť o odrodách sliviek. Dnes sa však budeme snažiť sústrediť len na najobľúbenejšie odrody.

Čítajte Viac

Broskyňová slivka je strom, ktorého pestovanie prináša nielen ťažkosti, ale aj potešenie z uvažovania o úrode. Berry dozrieva v auguste, veľkosti sú veľké, mäso bobúľ je šťavnaté, kyslé-sladké. Broskyňová slivka je vhodná nielen na konzumáciu, ale aj na výrobu rôznych konzervačných látok.

Čítajte Viac

Čínske slivky v našich záhradách sú pomerne zriedkavé. Je však odolný voči mrazu, prináša ovocie rýchlejšie ako ostatné a poskytuje vysoký výnos. Všetky odrody sú celkom originálne, a my vám predstavujeme zoznam najslávnejších odrôd sliviek. Alenushka Triediť Alenushka bola získaná krížením odrôd Red Ball a Chinese Girl.

Čítajte Viac

Slivka - je jedným z najbežnejších ovocných stromov v našej krajine. Vysoký výnos nenáročnej rastliny a neprekonateľná chuť ovocia mu priniesla veľkú popularitu. Vďaka úsiliu chovateľov, slivka získala mnoho rôznych hybridov, ktoré priťahujú mimoriadnu chuť a vôňu.

Čítajte Viac

Rané dozrievajúce odrody "Honey White" sa vyznačujú vysokými výnosmi, veľkými veľkými plodmi, ktoré majú príjemnú sladkú chuť a vôňu. Odroda je obľúbená u mnohých záhradkárov ďaleko mimo krajiny. Analyzujme hlavné požiadavky tohto stromu na výsadbu a starostlivosť. Pestovanie histórie "Honey White" slivky.Autorstvo odrody patrí k vedcovi z Doneckej pobočky Ústavu záhradníctva UAAS, poctený agronóm Ukrajiny Liliya Taranenko, ktorý od 66 rokov svojho služobného života strávil 62 rokov pracuje na Artyomovskaya experimentálnej stanice škôlky.

Čítajte Viac

Slivka "Anna Shpet" pripisovaná záznamu medzi záhradné plodiny, pokiaľ ide o výnos. Každoročne dáva záhradníkom chutné, voňavé a šťavnaté ovocie, ktoré sa s veľkým úspechom používa na výrobu rôznych jedál, zimných prípravkov alebo ako samostatná pochúťka. História chovu Odroda domácej slivky "Anna Shpet" bola prvýkrát získaná na konci XIX storočia, v roku 1870.

Čítajte Viac

Slivka je nielen skladom užitočných látok, ale aj veľmi chutným produktom. Preto každý záhradník, ktorý si vyberá ovocný strom pre svoju záhradu, chce, aby ho potešil dobrou úrodou tak často, ako je to len možné. Chovatelia sa starajú o zvyšovanie výnosov. Boli to oni, ktorí priniesli univerzálnu samoúrodnú rozmanitosť domácej slivky s názvom "Bogatyrskaya".

Čítajte Viac

V dobrej záhrade je vždy niekoľko druhov sliviek. A to nie je prekvapujúce, pretože ľudia pestujú toto ovocie viac ako sto rokov. Počas tejto doby sa objavilo viac ako tristo odrôd slivky. A nie posledným miestom v tejto sérii je slivka Mirabel. Botanický popis Mirabel je skupina odrôd sliviek, ktoré rastú na stredne rastúcich stromoch, majú koreň v tvare tyče a sivastú kôru na kmeni a konáre.

Čítajte Viac

Krásny a úrodný sad - sen každého letného rezidenta. Preto je potrebné starostlivo vyberať stromy na výsadbu na vašich stránkach, aby neskôr neboli žiadne nepríjemné prekvapenia. Dnes budeme hovoriť o slivkách, z ktorých mnohé sa nazývajú "prezident". Čo strom vyzerá, aké vlastnosti odlišujú túto odrodu sliviek od ostatných, ako aj to, ako a kde zasadiť strom a ako sa starať o túto odrodu, sa naučíte z tohto článku.

Čítajte Viac

V sadoch našich zemepisných šírok je taký strom ako slivka veľmi obľúbený. Slivka je celý rod rastlín kôstkovíc, číslovanie niekoľkých podrodov, av každom podrodu veľké množstvo odrôd. Ale na výber ovocného stromu stačí vedieť o vlastnostiach odrody, ku ktorej patrí. Preto v tomto článku zvažujeme charakteristické črty slivky "Angelina".

Čítajte Viac

Slivka nie je len rastlina, ktorej plody majú úžasnú chuť a sú vynikajúcou surovinou na výrobu voňavých džemov na zimu. Môže tiež vykonávať dekoratívne funkcie a slúži ako prvok vynikajúceho krajinného dizajnu. Zvlášť ak je to červená listová slivka "Pissardi". Tento typ priťahuje pozornosť pôvodného kvitnutia a listovej farby, ktorá dodá špeciálnu chuť záhradnému pozemku, chate, parku alebo trávniku.

Čítajte Viac