Ural Zelentsy: najlepšie uhorky pre Ural

V súčasnosti je z rôznych krajín vyšľachtený veľký počet rôznych odrôd uhorky, predstaviteľa tekvicovej rodiny.

Dokonca aj záhradník s dlhoročnými skúsenosťami s pestovaním tejto plodiny sa môže zapliesť do tohto množstva semien. Čo môžeme povedať o amatéri alebo tých, ktorí práve začali túto zeleninu chovať.

A ak nováčik záhradník žije v takej extrémne nestabilnej oblasti ako Ural, kvôli poveternostným podmienkam, potom sa človek určite uchýli k pomoci.

Ak chcete získať istotu, že jeho práca nebude klesať do kanalizácie, záhradník začne študovať podrobne informácie o tom, ako zasadiť uhorky na Ural a aké odrody si vybrať.

Prejav v tomto materiáli pôjde o odrodách tejto plodiny.

Zoradiť „Amor“

Partenokarpický hybrid. Rýchlo dozrieva (42 - 45 dní). Rastliny sú veľmi silné, silné, s veľmi vyvinutým koreňovým systémom.

V jednom uzle takýchto kríkov možno vytvoriť 6 - 8 uhoriek. Plody sú valcovitého tvaru, tmavo zelené, s veľkým počtom malých tuberkulov, na konci ktorých sú biele hroty malej veľkosti.

Peel uhorky odrody "Amor" je veľmi tenký, s konzumáciou takmer necítil. Dužina spolu s kôrou nedáva absolútne žiadnu horkosť v chuti. Plody nestrácajú svoj príťažlivý vzhľad, ak ležia na slnku veľmi dlho, to znamená, že žltnú.

Aj tieto uhorky prepravovať, zatiaľ čo nevyschnú a nezhoršujú.

Výnosy sú veľmi vysoké - 25 - 28 kg na 1 m2. Ale je tu právo starať sa o kríky, vodu a krmivo v čase, výnos môže rásť až na 45 - 50 kg na jednotku plochy! Odroda nie je ovplyvnená prítomnosťou a plesňou.

V klimatickej zóne Uralu je žiaduce pestovať sadenice na výsadbu kríkov tejto odrody. Po 35 - 40 dňoch sa môžu semenáčiky nakvapkať.

Schéma výsadby: 3 sadenice na 1 štvorcový. m. Starostlivosť o sadenice normálne: zalievanie, obliekanie, vychystávanie po vzhľadu prvého alebo druhého listu. Výsev semien koncom marca. Čas na výsadbu sadeníc v krajine - do konca mája.

Táto odroda je odolná voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Odporúča sa vykonávať pravidelné zavlažovanie, robiť hnojivo komplexy v pôde, odstrániť buriny, a tiež uvoľniť pôdu po zalievaní.

Zoradiť "Arina"

Partenokarpický hybrid. Stredná sezóna (43 - 46 dní). Typ kvitnúcej samičky. Kríky silné, rozľahlé, tvoria veľké množstvo nevlastných synov.

Počet listov na výhonkoch je priemerný, listy samotné sú dosť veľké. V jednom uzle sa vytvoril 1 - 2 vaječník. Plody sú jasne zelené, 15 - 17 cm dlhé, veľmi šťavnaté, vynikajúcej chuti, chrumkavé.

Šupka je pokrytá veľkými ramienkami uprostred, chrbtice sú biele. Môže byť použitý čerstvý alebo poslaný na recykláciu.

Múčnatka, olivová škvrna, vírus mozaiky uhorky neovplyvňujú kríky tejto odrody. Ale múčnatka môže mierne pokaziť plodiny, ak nemáte terapeutické opatrenia.

krovia odoláva veľkým teplotným výkyvom a nedostatok slnečného svetla, čo robí túto odrodu nepostrádateľným "obyvateľom" Uralských záhrad. Priemerný výnos, 5 - 6 kg na meter štvorcový. m.

Môže rásť v skleníkoch av nechránených územiach. Je potrebné začať s sadenice. Aj keď sa skleník zahrieva, semená sa môžu umiestniť okamžite do zeme.

Starostlivosť o sadenice obyčajné. Odporúča sa temperovať sadenice. Pri výsadbe mladých kríkov v skleníku na 1 námestí. m. môžete prikopat viac ako 3 sadenice. Ak pestujete tieto uhorky v nechránenej pôde, potom 3 - 4 kríky môžu byť zasadené na jednotku plochy.

Je dôležité pravidelné zavlažovanie teplou vodoua po - uvoľnení pôdy. Aby sa predišlo tomu, že by kríky rástli vegetatívnou hmotou na úkor plodiny, bude potrebné, aby sa nevlastné deti pred začiatkom obdobia plodenia stlačili. Aj počas tohto obdobia je nevyhnutné znížiť množstvo dusíka o 15% a po začatí zberu sa musí obnoviť pomer hnojenia.

Odroda "Moskva noci"

Včasný parthenocarpic hybrid.

Ovocie môže byť použité v 42-45 dní potom, čo sadenice vzrástli.

Neurčené kríky, vetvenie v strednom stupni. V uzlinách tvorených 1 - 2 vaječníkmi.

Plody sú nasýtené zeleným, valcovitým tvarom, priemerná dĺžka je 12 - 14 cm, hmotnosť 80 - 110 g. Povrch je tuberkulujúci, tŕne sú biele, počet nepravidelností je pod priemerom.

Chuť čerstvých a nakladaných uhoriek je vynikajúca.

Tento hybrid je charakterizovaný súčasné dozrievanie, ako aj odolnosť voči zmenám v poveternostných podmienkach. Schopný aktívne niesť ovocie v podmienkach nedostatku slnečného svetla. Hybrid nie je ovplyvnený väčšinou chorôb, ale múčnatka môže mierne poškodiť rastliny a plodiny.

Je potrebné začať pestovanie tohto hybridu pestovaním sadeníc. Záložka semená môžu byť vykonané v polovici apríla. Sadenice musia byť napojené, hnojené a tvrdené.

Výber podľa plánu, tj vo fáze 1 - 2 týchto listov. Transplantácia do zeme je povolená 35 - 40 dní starými sadenicami. hustota výsadby je 2 - 3 sadenice v skleníku alebo 3-4 - v otvorenom teréne.

Starostlivosť je obyčajná, pretože rastliny sú dosť nenáročné. Odporúča sa nemeniť režim zavlažovania, najmä ak je vonkajšia teplota dostatočne vysoká. Pravidelné kŕmenie je potrebné pre celú škálu hnojív. Vzhľadom k tomu, že puzdrá sú neurčité, je možné inštalovať mreže a výhonky na podpery.

Pôda mulčovanie nebolí kríky, ale bude prospešné. Preventívne a terapeutické liečby rastlinnými fungicídmi sú povinné.

Zoradiť „Voyage“

Hybrid, parthenkarpik. Včasné zrelé plody sa môžu konzumovať 40 - 45 dní po vyklíčení.

Kroviny sú dosť energické, ale nie je ich veľa. Plody strednej veľkosti (10 - 12 cm dlhé), s prírastkom hmotnosti 100 - 110 g, valcovitého tvaru. Šupka je pokrytá malými tuberkulami, hrotmi, na ktorých sú biele.

Dužina a koža sú zelené, ale na povrchu sú stále svetložlté pruhy. Horkosť nie je ani v chuti buničiny, ani v chuti šupky.

Kríky tejto odrody sú pokojné tolerovať akékoľvek zmeny počasia, menovite teplotné extrémy a nadmerná vlhkosť vzduchu.

Kladosporióza, múčnatka a vírus mozaiky uhorky neovplyvňujú túto odrodu. Výnos je mierne nad priemerom, a to 3,5 - 3,7 kg na 1 závod. Vhodné pre potraviny v pôvodnej forme, konzervované alebo nakladané.

Odporúča sa pestovať kríky tejto odrody v skleníkoch. Je potrebné zasiať semená pre sadenice v apríli, a transplantácie sadenice v máji, kedy viac alebo menej dobré počasie bolo stanovené.

Je dôležité udržiavať správnu teplotu, pri ktorej semená klíčia, inak môže byť proces klíčenia oneskorený. Optimálne udržiava 25 - 30 ° C v pôde.

Po 30 - 35 dňoch môžu byť sadenice odkvapkané podľa schémy 50 x 55 cm.

Krovia sú v starostlivosti nenároční. Hlavnými aspektmi sú zavlažovanie, mulčovanie a uvoľňovanie pôdy, ako aj hnojenie. Voda kríky potrebujú teplú vodu každé 3 až 4 dni. Krmte každých 10 dní.

Zoradiť "Altai"

Veľmi slávny v kruhoch záhradkárov a záhradkárov. Včasná opeľujúca odroda, technická zrelosť plodov sa vyskytuje v priebehu 35 - 38 dní po prvých výhonkoch sadeníc.

Rastlina typu skladania, počet vytvorených laterálnych výhonkov je priemerná, dĺžka výhonkov dosahuje 1 - 1,3 m. Zelentsy má pravidelný valcový tvar, dĺžku 9 - 10 cm a hmotnosť 85 - 90 g.

Farba mäsa a šupky je bohatá na zelenú, samotné mäso, spolu s kôrou, nemá chuť horké. Povrch ovocia je podávaný veľkým množstvom hľúz, puberta na nich je biela. Tieto skleníky môžu byť zvinuté v bankách a nakladané v sudoch. Čerstvé sú tiež dobré.

Vysoký výťažok - 5,5-6 kg na 1 m2. Väčšina chorôb uhorky neovplyvňuje túto odrodu.

Vhodné pre otvorené aj uzavreté terény. Začať rast potrebujú rassadnym metol. Podmienky pre budúce sadenice sú normálne. Výsev sa môže uskutočniť začiatkom apríla. Hĺbka semien by mala byť 1,5 - 2 cm Hustota výsadby nesmie prekročiť 3 sadenice na 1 m2.

Kvapkajúce kríky môžu byť na začiatku - v polovici mája. Ak bude pristátie v teréne a počasie sa môže zhoršiť, potom budú mladé keře na chvíľu lepšie kryť.

V starostlivosti nenáročných. Bude stačiť pravidelne prikryť kríky vodou pri izbovej teplote, uvoľniť pôdu a vykonávať ďalšie kŕmenie. Musíte urobiť všetky potrebné chemické prvky, rovnako ako organické. Je dôležité konať včas proti hubovým a vírusovým ochoreniam, dokonca aj ako prevencia.

Stupeň "Ďaleký východ 27"

V polovici sezóny opylujúca odroda včiel. Plody môžu byť použité po 40 - 55 dňoch po prvých výhonkoch.

Kríky sa šíria a dĺžka výhonkov je pomerne veľká. Dá sa povedať, že táto odroda je neurčitá. Existuje málo listov na rastline, takže ovocie získať dostatok slnečného svetla.

Samotné uhorky sú pomerne dlhé (do 15 cm), vážia 100 - 200 g, pripomínajú predĺženú elipsu v tvare a majú veľkú veľkosť. Šupka je zelená so žltými pruhmi, na plodoch je jemný voskový náter.

Chuť čerstvej alebo spracovanej uhorky je vynikajúca. Táto odroda je iná vysoký stupeň odolnosti voči plesni, Aj kríky týchto uhoriek dokonale tolerujú nedostatok vlhkosti, čo umožňuje zasadiť tieto rastliny na vyvýšenom povrchu.

Listy na kríkoch sú málo, takže proces zberu je uľahčený. Produktivita - 1 - 3 kg na jednotku plochy postele.

Záložka semená pre sadenice možno vykonať od polovice apríla. Hĺbka pokládky semien - 2-3 cm Sadenice musia byť často napojené a kŕmené tak, aby boli dostatočne silné pred výsadbou v pôde Ural. Je tiež žiaduce temperovať sadenice. Je potrebný výber.

Transplantácia do zeme by sa mala uskutočniť, keď v noci nie je mráz. Hustota výsadby by mala byť 2 - 3 sadenice na štvorcový. meter. Môžete rásť ako v skleníku, tak v otvorenom poli.

Samotná odroda je nenáročná. Preto bude schopný odolať nočným teplotným zmenám, ako aj poruchám v režime zavlažovania.

Počet týždenných výplachov by mal dosiahnuť 3 - 4, najmä pri vysokých teplotách. Vyžaduje sa kŕmenie. Môžete tiež použiť metódu mreží na pestovanie týchto kríkov, pretože rastliny sú neurčité.

Je tiež zaujímavé čítať o parthenocarpic odrôd uhorky.

Odroda "Miranda"

Hybrid - parthenkarpik čoskoro dozrieva (40 - 45 dní). Účel tejto odrody je univerzálny. Môžete pristáť v akejkoľvek pôde.

Rastliny sú silné, počet listov na výhonkoch je veľký, listy samotné sú dosť veľké. Jeden uzol sa skladá z 1 - 2 vaječníkov. Zelentsy sú priemerné, dlhé 11 - 12 cm, s hmotnosťou 110 - 120 g, valcovitého tvaru, s veľkým počtom tuberkulóznych, bielych dospievaní.

Kôra je jasne zelená, existuje mnoho bielych škvŕn, tam sú tiež svetlo žlté pruhy, ktoré idú do stredu ovocia. Dužina uhorky obvyklej farby, šťavnatá, praskavá, veľmi sladká, má príjemnú vôňu.

Plody odrody "Miranda" sa používajú na výrobu šalátov, do ktorých tieto uhorky pridávajú chuť a príjemnú vôňu. Tieto skleníky sú tiež vhodné na konzerváciu a morenie.

Ani silné výkyvy teploty, ani múčnatka spolu s inými chorobami nemôžu spôsobiť vážne škody na kríkoch a plodoch tejto odrody.

V polovici apríla bude najlepší čas na siatie sadeníc. Transplantácia do zeme môže byť vykonaná od konca mája, ale sadenice môžu byť zasadené vo vyhrievanom skleníku ešte skôr. Môžete upustiť iba tie sadenice, ktoré dosiahli vek 30 dní.

Pôda pre semená musí byť dobre vyhrievaná, inak nebudú klíčiť. S metódou mrežovania rastúcich kríkov na 1 štvorcový. m. môžete prikopat 2 - 3 Bush, a ak nie je podpora, potom 3 - 4 Bush. Preto sa musíte postarať o úrodnosť pôdy vopred hnojiť lepšie na jeseňUral uhorka.

Zalievanie kríkov by malo byť aspoň každé 2 - 3 dni a vodou pri izbovej teplote. Množstvo vody a vody závisí od frekvencie prirodzených zrážok. Je dôležité pravidelne hnojiť pôdu a uvoľňovať ju. Ak rastliny nebudú niesť ovocie po dlhú dobu, potom je potrebné štipku výhonky.

Preto pestovanie uhoriek v Uralu už nie je príliš ťažká úloha, pretože, ako vidíte, existuje mnoho odrôd tejto plodiny, ktoré sa neboja prírodných podmienok tohto regiónu.

Pozrite si video: Driving to Russia 2012: Episode 4 - The arrival to Dalnie Zelentsy from Murmansk (Január 2020).

Loading...