Reprodukcia delenia odnoží

Luxusná rastlina s bielymi kvetenstvami a veľkými zelenými listami - Spathiphyllum, nazývaná kvetom ženského šťastia. Je veľkým potešením ukázať okolité správne pestované a dobre upravované kvety spathiphyllum pre izbové rastliny. Hoci táto rastlina nie je príliš rozmarná, stále vyžaduje osobitnú starostlivosť, bez ktorej nebude vyzerať tak atraktívne.

Čítajte Viac

Calla je vytrvalá bylina rodiny aroidov. Calla je elegantný klasický krytý kvet a má výrazný vzhľad. Domáce kvetina Calla môže mať rôzne odtiene listov, čo ju robí veľmi obľúbenou medzi záhradkármi. Optimálne podmienky pre domáce kallasy Napriek tomu, že k nám prišli cally z Južnej Afriky, ktoré sa nachádzajú v tropických zemepisných šírkach, je to pomerne odolná a nenáročná rastlina.

Čítajte Viac

Záhradníci oceňujú závod za to, že jeho farebné okrasné listy sa objavujú skôr v záhrade, a malé modré kvety patria medzi prvé, ktoré potešia oko v kvetinových záhonoch. Vyžarujú príjemnú arómu, ktorú si môžete nechať ujsť na dlhú zimu. Okrem toho, Brunner je nenáročný v starostlivosti, a odrody môžu byť vybrané v súlade s vlastnosťami krajinných riešení.

Čítajte Viac

Keď raz vidím túto tropickú trvalku, každý kvetinár bude chcieť presunúť ho do svojej záhrady. Niet divu, že cannes priťahujú oko pestrými listami a svetlými sviežimi kvetmi. Na pozadí iných rastlín sa zdajú byť obrovmi, pretože v priaznivých podmienkach sa tiahnu až dva a pol metra. Áno, a v starostlivosti nie je vyberavý.

Čítajte Viac

Lakonos je vytrvalá rastlina rodiny Laconosa (latinský názov je Fitolacca). Rod tejto rastliny má viac ako 35 druhov (liana, bylinné, drevité). V našich zemepisných šírkach je to obyčajný americký lakonos. Má hladké okrúhle bobule a visiace kefy. Listy sú okrúhle alebo vajcovité, až 20 cm dlhé a 6 cm široké.

Čítajte Viac