Vinárstvo

K dnešnému dňu, veľké množstvo odrôd hrozna boli chované a všetky majú určité výhody, pre ktoré dostávajú lásku záhradkárov. Medzi novými odrodami, ktoré v súčasnosti ešte nie sú zapísané v štátnom registri odrôd hrozna, je obzvlášť pozoruhodný „Transformácia“. Jeho veľkou výhodou je schopnosť prinášať dobré a vysoké výnosy nielen v južnom regióne, ale v oblastiach s miernym podnebím.

Čítajte Viac

Všetky odrody majú svoje charakteristické vlastnosti, pre ktoré ich milujú záhradníci. Týka sa to nielen chuťových vlastností a veľkosti zhlukov, ale aj zónovania, rastu, času dozrievania a odstraňovania a pravidiel výsadby a starostlivosti. Ide o tieto vlastnosti odrody "Codreanca", ktorá sa považuje za najstaršiu odrodu, a povie vám to nižšie.

Čítajte Viac

Odroda hrozna s názvom "Laura" je už dlho obľúbeným fanúšikom vinohradníctva. Jeho mimoriadne krásne zhluky a sú vyzvaní, aby boli odstránení z vetiev kríka a okamžite vyskúšaní. "Laura" je jednou z najbežnejších odrôd jantárového hrozna, ktoré sa najčastejšie vyskytuje na trhoch av letných chatách.

Čítajte Viac

Je veľmi ťažké stretnúť sa s človekom, ktorému by hrozno hrozilo. Dokonca aj obyvatelia juhu, zdanlivo pokazení nesmiernym množstvom odrôd týchto lahodných plodov, im stále nie sú ľahostajní. Ale aj napriek všetkému pokazeniu južanov, aj oni aj obyvatelia iných klimatických oblastí vysoko oceňujú tento druh hrozna ako Kesha.

Čítajte Viac

Odroda "Arcadia" sa už dlho stala skutočnou výzdobou domov a veľkých vinohradov. Táto odroda si zaslúžila takúto univerzálnu lásku vinohradníkov nielen kvôli vysokej kvalite plodín, ale aj kvôli svojej nezvyčajne vysokej odolnosti voči rôznym poveternostným podmienkam a ľahkému prežitiu v rôznych klimatických regiónoch.

Čítajte Viac

Medzi obdivovateľmi lahodného hrozna pravdepodobne nebudú tí, čo o odrode Moldavska nepočuli. Tento hroznový materiál je jednoducho univerzálny, pre ktorý je tak rád amatérskymi pestovateľmi. Má veľmi vysokú odolnosť a nenáročnú starostlivosť. Napriek tomu, že odroda nemá obrovské zhluky a bobule, stále priťahuje pozornosť na jej neobvykle chutné plodiny.

Čítajte Viac

Existuje veľa odrôd hrozna, ktoré majú veľké trsy a bobule. Dokonca aj pri priemerných odrodových schopnostiach sú niektorí obzvlášť usilovní vinári schopní dosiahnuť bezprecedentný úspech. V prípade odrody hrozna Monarch však nebude potrebné osobitné úsilie. Koniec koncov, aj napriek priemernej veľkosti hrozna, bobule tohto hrozna jednoducho dosiahnuť rekordných veľkostí.

Čítajte Viac

Pestovanie a šľachtenie nových odrôd hrozna sa praktizovalo už tisíce rokov ako profesionáli, ako jednoduchí amatéri. Vďaka svojmu nadšeniu a dlhoročnému úsiliu sa už vytvorilo veľké množstvo odrôd hrozna, ktoré uspokoja každého gurmána. Najmä jeden z výsledkov amatérskych experimentov, ktorý je dnes veľmi populárny, je Novocherkasskova výročná hrozna.

Čítajte Viac

Hrozno je veľmi užitočné a chutné bobule. Okrem toho medzi jeho odrodami môžete nájsť širokú škálu nielen chutí, ale aj veľkostí, tvarov a farieb. Ale pre mnohých vinárov je najdôležitejším faktorom čas zrenia hrozna. Tento faktor je obzvlášť dôležitý pre regióny s chladnou klímou, kde neskoršie odrody nemusia mať čas dozrieť.

Čítajte Viac

V južných krajinách modernej Ukrajiny a Ruska sa vinohradníctvo považuje za jednu z najstarších poľnohospodárskych plodín. Pravdepodobne vďaka tomu sa dnes táto rastlina Bohov stala tak cenovo dostupnou pre každého. V skutočnosti je ťažké nájsť súkromný pozemok, nie zdobený hroznovým kríkom.

Čítajte Viac

Niekedy sa zdá, že pestovanie vinice nie je veľký problém, pretože je to skôr nenáročná kultúra. Ale ak chcete získať silné zdravé kríky hrozna, musíte sa zoznámiť s niektorými podmienkami výsadby a starostlivosti o ne. Hrozno "Isabella" sú nielen chutné, ale veľmi krásne.

Čítajte Viac

Hrozno sa už dlho stalo majetkom nielen južných viníc, ale aj súkromných lokalít veľmi chladných severných oblastí Ruska. Mnohí sú však prekvapení, že existujú odrody prírodného pôvodu, ktoré boli objavené vedcami a ktoré sú teraz aktívne používané v šľachtení ako darcovia s vysokou odolnosťou.

Čítajte Viac

Tí, ktorí chcú rásť doma alebo na vidieku hrozno často trávia veľa času, aby našli tú najlepšiu odrodu pre seba. A robia to z nejakého dôvodu: je lepšie stráviť pár dní analýzou internetového priestoru, než zasadiť prvý krík a po niekoľkých rokoch sa ho vzdať. Nižšie sa chceme podrobne zoznámiť s jednou z najsľubnejších a najproduktívnejších odrôd hrozna, ktorá je ideálna na pestovanie na domácom pozemku - hrozno Veles.

Čítajte Viac

Hrozno v týchto dňoch prestalo byť niečo exotické alebo neprístupné. Existuje mnoho odrôd tejto rastliny, ktoré sa líšia od seba, a to ako vo vzhľade a chuti. Jedným z nich je Ataman. Hovorme o tom podrobnejšie. Opis Hrozno atamanu Toto je výsledok amatérskeho chovu, kríženca získaného krížením odrôd Rizamat a Talisman.

Čítajte Viac

Bez ohľadu na to, koľko odrôd hrozna, každý z nich má svoju vlastnú individualitu. Týka sa to tiež vlastností rastu viniča a jeho odolnosti voči rôznym škodcom a, samozrejme, vlastností plodenia. Vzhľadom k obrovskej rozmanitosti odrôd hrozna, každý si môže vybrať presne to, čo je pre neho atraktívne.

Čítajte Viac

Najznámejšie technické odrody, ktoré sa používajú na výrobu vína sú "Isabella" a "Lydia". Zároveň druhá trieda často zostáva v tieni, pretože má veľa podobností s Isabellou a často ju nazývajú "Pink" alebo "Red Isabella". Ale stále, hrozno "Lydia" má svoje osobitné vlastnosti, pre ktoré sa stal záľubou mnohých vinárov ako amatérske a ako hrozno pre stolové použitie, a ako okrasná rastlina.

Čítajte Viac

Mnohí z nás s veľkou túžbou by pestovali rôzne záhradné plodiny v našej letnej chate. Často sme však jednoducho fyzicky neschopní venovať dostatok času na ich starostlivosť. Najlepšou možnosťou v tomto prípade je výber odrôd, ktoré sú rovnaké a nevyžadujú veľkú pozornosť.

Čítajte Viac

Najobľúbenejšia odroda hrozna, medzi odrodami stredného obdobia dozrievania, sa dá ľahko nazvať Pamiatka hrozna Negrul. V Moldavsku sa chovala metódou výberu, a to krížením dvoch odrôd: moldavskej a hybridnej odrody Pieppel. Odroda Popis Hrozno na pamiatku Negrula je veľmi chutná odroda stola.

Čítajte Viac

Kultúra hrozna je už dlho známa pre svoje liečivé a prospešné vlastnosti. Okrem toho, jej nádherné vinice v lete dáva chladný, útulný tieň a pomáha vytvárať pokoj a pohodlie v blízkosti domu. Pre pestovanie slušnej a krásnej rastliny hrozna je potrebné určiť odrodu, ktorá je najvhodnejšia lokalita.

Čítajte Viac

Nezáleží na tom, ako rozmanité množstvo odrôd hrozna, ktoré sa dajú pestovať v podmienkach našej krajiny, každý z nás má našich domácich miláčikov. Ak ste fanúšikom bohatej hroznovej chuti, preferujete odrody ružového hrozna a chcete pestovať veľké klastre, neváhajte a vyberte si hrozno Victoria.

Čítajte Viac