Buriny

Roklina - rastlina, ktorá k nám prišla z Kaukazu pred viac ako 70 rokmi, aktívne pokračuje v rozširovaní svojho sortimentu a zachytáva čoraz viac nových území. Letoví obyvatelia a záhradníci tvrdia, že veľkonočie predstavuje reálnu hrozbu: pre pestované rastliny v našich záhradách a poliach; pre ľudí (najmä deti a starých ľudí); pre miestnu flóru a faunu.

Čítajte Viac

Je ťažké nájsť miesto na našej planéte, kde pšenica nerastie. Tento zle vyhubený burinu pravdepodobne nenávidia všetci záhradníci. Ľudia mu dokonca dali meno "dog grass" alebo "worm-grass". Pyraeus je známy svojimi koreňmi, ktoré je dosť ťažké vytiahnuť, a pre svoje husté húštiny. Ale nie každý vie o liečivých vlastnostiach pšeničnej trávy.

Čítajte Viac

Sow bodliak je jedným z najtrvalejších burín, ktorý nie je tak jednoduché sa zbaviť. Často sa nevynára otázka - na ktorých pôdach rastie bodliak prasaťa, pretože rastie na akomkoľvek druhu pôdy, ale uprednostňuje dobre zvlhčený chernozem, z ktorého je ťažké ho odstrániť. Skutočnosť, že taký bodliak a ako tento škodlivý burinu, nie podľa povesti, každý majiteľ chaty alebo záhrady, pretože často musia viesť s ním dlhý a bolestivý boj.

Čítajte Viac

Plevel v záhrade alebo na záhrade zaberá veľa času a vyžaduje si úsilie, a nakoniec, po niekoľkých dňoch, mladý rast vyrastie zo zeme, zbavuje záhradnícke plodiny živín. V poľnohospodárskych podnikoch sa táto problematika rieši pomocou herbicídov, ktoré úplne a dlhodobo ničia nežiaducu vegetáciu na poliach.

Čítajte Viac

Taký známy obyvateľ záhradnej a zeleninovej záhrady, ako je poľná praslička, sa tiež nazýva cínová tráva, mačacie oko, mop tráva, metla, konský chvost. Je základom pre výrobu liekov, ktoré majú účinný účinok v boji proti chorobám žlčových kameňov, hnačke, ekzémom, dermatitíde, lišajníkom a iným chorobám.

Čítajte Viac