Propolis

Včely produkujú nielen med, ale aj taký užitočný produkt ako propolis. Propolis je živicová látka žltohnedej farby. S ním včely mumifikujú živé organizmy, dezinfikujú voštiny, zaplňujú nepotrebné diery v úli. Pomocou špeciálnych nástrojov zbierajú včelári propolis z povrchu plástov a stien úľov.

Čítajte Viac

Propolisová tinktúra na alkohole je široko používaná, avšak na zverejnenie prospešných vlastností propolisu sa musí tinktúra nielen riadne pripraviť, ale aj správne. Nižšie sa pozrieme na to, ako vyrobiť propolisovú tinktúru na alkohole, keď ju môžete užívať a kedy tento liek môže byť škodlivý.

Čítajte Viac

Bee produkty už dlho preukázali svoju zázračnú liečivú silu a spolu s moderným farmaceutickým vývojom pomáhajú ľudstvu zbaviť sa mnohých chorôb. Jedným z prostriedkov apitherapie, ktorý sa už po stáročia teší nepopierateľnej sláve, je používanie propolisu. Naučili sa ho používať v tekutých a pevných formách a pre lepšiu absorpciu ho pripravujú s mliekom.

Čítajte Viac

Keďže sa ľudia naučili chovať včely, odpadové produkty týchto užitočných hmyzov sa začali používať na lekárske účely. V modernom svete, apitherapy (z gréčtiny. "Apis" - včela) je tiež široko používaný v ľudovej a tradičnej medicíne. Tento článok sa bude zaoberať jedným z hodnotných včelárskych produktov - propolisom, jeho účinkami na ľudský organizmus, kontraindikáciou použitia, ako aj prípravkami na jeho báze.

Čítajte Viac

Mnoho včelích produktov sa aktívne používa na liečbu rôznych chorôb už viac ako sto rokov. Jedným z týchto produktov je propolis, ktorý je skôr nenápadný vzhľad, ale má mnoho užitočných vlastností. Zvážte podrobnejšie, čo to je a ako sa dá použiť. Čo je propolis Propolis, alebo, ako sa to tiež nazýva, ouza alebo včelí lepidlo, je produktom včelárstva.

Čítajte Viac

Rodina včiel, okrem známeho medu, prináša množstvo užitočných produktov. Jedným z nich je propolis. Táto liečivá substancia je užitočná ako v surovej forme, tak vo forme tinktúr, ktoré uľahčia ľahké odstránenie všetkých druhov ochorení. O použití propolisovej tinktúry - lepidla vyrobeného pracovnými včelami, slúži na celý roj včiel ako substancie na uzavretie trhlín v úli alebo ako druh „veka“ na plástve.

Čítajte Viac

Výrobky z včiel sa už dlho používajú na lekárske účely, dokonca aj oficiálna medicína a farmakológia rozpoznávajú účinok medu, včelieho chleba, propolisu a materskej kašičky a používajú ich ako surovinu pre lieky. V tomto článku diskutujeme terapeutické vlastnosti propolisu (včelieho lepidla), konkrétne jeho vodného roztoku. Užitočné a liečivé vlastnosti vodnej tinktúry propolisu Vďaka zloženiu vitamínov, antioxidantov a ďalších látok majú včelie lepidlo a prípravky na jeho báze také užitočné vlastnosti: zvyšujú ochranné vlastnosti organizmu; pomôcť zastaviť krvácanie; tón nahor; zmiernenie bolesti; liečiť rany; zničiť huby; obnoviť slizničné tkanivo; zriedený hlien; zníženie telesnej teploty; obnoviť silu; upokojiť nervový systém; zmierniť zápal a svrbenie; omladiť; zlepšiť metabolické procesy; spomaliť proces starnutia.

Čítajte Viac