Vyrastáme indoutok: inkubácia doma

Kačica pižmová, alebo indooot - skvelá voľba, ak ste práve začínajú zhromažďovať svoje vedomosti v chove vtákov. Obsah je veľmi nenáročný. Inkubácia vajíčok indoids nebude pre začiatočníkov tak ťažká, ak budete postupovať podľa jednoduchých pravidiel, o ktorých sa bude diskutovať ďalej.

Výber a skladovanie vajec

Samica je pripravená na preloženie šiestich mesiacov, To je, keď začína puberta. Muž je o jeden mesiac starší, pretože tento proces trvá dlhšie.

Indo-vajcia by mali byť stredne veľké, mierne väčšie ako kurča, ale nič menej. Má bielu farbu, oválny tvar. Priemerná hmotnosť bude 80 g. Ak získate baktérie, potom je dôležitá aj čerstvosť. Pre inkubátor musia byť najmenej sedem dní po položení. Ale nie viac ako dva týždne. Tí, ktorí sa chovajú mnoho rokov, neodporúčajú brať príliš znečistené vajcia. Inkubácia pižmoviek bude potom vykonaná dobre, keď budú vajcia rovnakej veľkosti.

Viete? Kvalita vajíčka je určená tmavým telom (zárodkom), ktoré je jasne viditeľné. A ovoscope to pomôže skontrolovať. Ak je airbag zväčšený alebo umiestnený na ostrom konci a nie hlúpy, potom to znamená porušenie membrány plášťa.

Termín a podmienky inkubácie indoutok

Po kontrole čerstvosti vajec neumývajte. Ak chcete odstrániť znečistenie, potom je na to vhodný brúsny papier. Ľahko sa trením odstránia všetky kontaminované oblasti. Nezabudnite na presnosť, aby nedošlo k poškodeniu škrupiny. V opačnom prípade môže byť vývoj embrya komplikovaný. Inkubácia vajíčok pižmovkových kačiek sa môže vykonávať v akomkoľvek upravenom mieste a inkubačný režim sa vypočíta vopred. Špecializovaný stôl s tým dobre pomáha. Miesto, kde budete vajcia položiť, sa musí predhriať a dezinfikovať.

Je to dôležité! V prípade rôznych veľkostí kačacích vajec je táto možnosť možná: najväčšie z nich sa umiestnia ako prvé, za 3-4 hodiny tie, ktoré sú menšie. Najmenšie sú položené na konci. Tiež za 3-4 hodiny.

Vyrastáme indoutok

Spôsob inkubácie vajec Indoori by sa mal vykonávať v horizontálnej polohe. Dôležité rastové podmienky. Čím viac sa priblížia k prírode, tým lepšie. Zároveň je potrebné pamätať na vzdialenosť medzi materiálom a dobrou stabilitou podnosu, aby sa zabránilo nepríjemným následkom.

Ako už bolo spomenuté, inkubácia indoutok doma je jednoduchý proces a pomáha stôl.

Inkubačný deňteplotaRelatívna vlhkosť vzduchuPočet otáčok za deň
1-7 dní37,8-38 ° C55-60%2
8-29 dní37,4 až 37,6 ° C40-45%2
30-34 dní37 ° C70-75%0

Chladenie sa vykonáva od deviateho dňa. Začnite o päť minút. Potom môžete čas predĺžiť na 30 minút.

Režim inkubácie vajec

Inkubačný stôl pre indoutok dáva dosť podrobnú predstavu o obsahu materiálu. Uvažujme o tom v etapách. prvý týždeň záložky musia pozorne sledovať teplotu a prevraty dvakrát denne. Počas tohto obdobia sa formujú orgány budúceho káčatka.

Viete? Aby ste mohli sledovať prevraty, môžete označiť boky znakmi na škrupine. Takže nezabudnete na žiadne bud.

v druhé obdobie Prvý týždeň je sprevádzaný dobrou ventiláciou. Výmena vzduchu podporuje odstránenie oxidu uhličitého, ktorý sa akumuluje v inkubátore. Taktiež je potrebné dvakrát denne prevrátiť. Pridaním bude roztok manganistanu draselného. Farba by mala byť bledoružová, tzn. mierne. Bude slúžiť ako chladenie. Môžete nahradiť roztok a obyčajnú vodu. Sprej po vetraní inkubátora.

Tretí týždeň sprevádzané zvýšením teploty embrya. Preto sa vajcia musia ochladiť. Nezabudnite na dostatočnú úroveň vlhkosti, ktorá zabezpečí uspokojivý vývoj embryí.

V posledných dňoch sa chladenie nevykonáva.

Ďalšie informácie o iných druhoch kačiek a plemenách: Mandarin, Bashkir, Blue Favorite, Mulard.

Čas na stiahnutie káčat

Záver kačica začína 32 dní, Trvá to presne 31 dní. Hromadné prekrytie bude v ten istý deň. Začiatok odstúpenia sa uskutoční v deň 32. Hmotnostný výstup sa uskutočňuje v 33. deň inkubačnej doby. Koniec odstúpenia bude zodpovedajúci 34 dní. Formaldehyd sa môže použiť na stimuláciu abstinencie alebo na pomoc káčatku. Ak máte sliepku, potom jej môže byť zverená starostlivosť o kačica (kúrenie). A vaša starostlivosť bude znížená na minimum.

Po vyliahnutí je potrebné uchovávať pri teplote 35 ° C, postupne ju znížiť na 28 ° C. Nakŕmte krmivo.

Je to dôležité! Nemôžete kačať v prvom týždni zasadiť piliny alebo niečo také. Lepšie zakryte miesto zadržania papierom alebo látkou.

Vidíme, že vďaka inkubačnému režimu tabuľky a jednoduchým prostriedkom (teplomer, voda, ovoscope), chov muškátových kačíc je pomerne jednoduchý proces.

Hlavnou vecou je, že vajíčka sú oplodnené a nemajú vnútorné ani vonkajšie defekty. Zdravie káča bude závisieť od toho. Pamätajte však, že každodenná starostlivosť a udržiavanie vhodných podmienok si vyžaduje veľkú zodpovednosť.

Loading...