Háveď

Na svete rastie asi 120 druhov moruše (moruše). Tento strom je bežný v Japonsku, Indii, Číne a strednej Ázii a jeho ovocie a listy sa úspešne používajú v medicíne, pretože majú liečivé vlastnosti. Viete? Červy priadky morušovej sa živia bielymi listami moruše. Strom moruše je stromom odolným voči suchu a chladu, čo ho robí veľmi výnosným závodom v takmer akejkoľvek oblasti.

Čítajte Viac

Špenát je rastlinná plodina, ktorá obsahuje mnoho ľahko stráviteľných vitamínov, organických a mastných kyselín, mikro- a makroživín potrebných pre zdravú výživu. Tieto greeny sú užitočné a žiaduce na každom stole. Pravidelná konzumácia špenátu je vynikajúcou prevenciou ochorení zažívacieho, nervového, srdcového systému, metabolických porúch, posilňuje imunitu.

Čítajte Viac

Pasternak je zelenina, a to nielen veľmi chutné, ale aj veľmi užitočné. Jeho pestovanie na domácom lôžku má však množstvo jemností, bez ktorých nie je možné získať veľké plody. Ide o takéto nuansy v pestovaní pastinákov a opisujeme nižšie. Výsadba petržlenov pre sadenice Charakteristiky pestovania petržlenov v krajine do značnej miery závisia od týchto vlastností zeleniny ako dlhého vegetačného obdobia.

Čítajte Viac

Nematódy patria medzi najčastejšie a najnebezpečnejšie škodcov. Vedú nielen k chorobám, smrti rastlín, ale môžu tiež poškodiť ľudské zdravie, zvieratá. V tomto článku sa budeme zaoberať typmi háďatiek a tým, čo to je, ako aj základnými odporúčaniami ako bojovať proti nematódam v záhrade.

Čítajte Viac

Krtkovia, ako aj šteniatka a ježkovia patria do radu hmyzožravcov. Žijú hlavne v oblastiach s vlhkými alebo stále vlhkými plochami - na lúkach, v záplavových oblastiach riek, na okrajoch listnatých a zmiešaných lesov. Krtek sa často usadí v našej záhrade alebo záhrade. Pretože tu všade je pôda uvoľnená kopaním, hemžaním dážďovkami a kopaním v zemi láskou usadiť sa v takých bohatých poľovných revíroch.

Čítajte Viac

Každý majiteľ bytu sa často stretáva s takýmto parazitom ako krtkom. Je to skôr malý, ale veľmi škaredý motýľ, ktorý môže viesť k veľkým stratám. Jedna takáto strúhanka môže poškodiť drahý kožušinový kabát, takže nebude možné ho obnoviť. Poďme zistiť, ako sa s týmto problémom vysporiadať, alebo dokonca zabrániť jeho výskytu.

Čítajte Viac

Ak sú malé hlodavce chované v dome, byte alebo pomocných miestnostiach, musíte sa ich zbaviť. Myši sú schopné spôsobiť veľké škody na potravinách, korisť cennosti, stať sa zdrojom nepríjemných pachov a infekcií. Článok popisuje niekoľko spôsobov, ako robiť pasce na myši z dostupných materiálov vlastnými rukami.

Čítajte Viac

Od čias slávneho Hammelnian Pied Piper, ktorý lákal všetky potkany z mesta a nemilosrdne sa utopil v rieke z mesta, pod ním pretečilo veľa vody. Ale večná konfrontácia medzi ľuďmi a škodlivými hlodavcami sa zmenila len málo. Ľudia prostredníctvom mocnej inteligencie a gigantickej kreativity prichádzajú so všetkými novými dômyselnými prostriedkami vyhladzovania škodcov a hlodavcov s veľkou plodnosťou a odolnosťou pred tým, ako sa údermi osudu rýchlo naplnia straty a opäť sa vydajú na ofenzívu na ľudské koše.

Čítajte Viac

Príprava ovocného sadu na zimu sa stala veľmi dôležitou aktivitou pre všetkých záhradkárov a letných obyvateľov, čo sa musí nevyhnutne vykonávať v jesennom období, aby sa vytvorili najpriaznivejšie a chránené podmienky pre ovocné stromy a ich úspešné zimovanie. To platí najmä pre kamenné ovocné stromy, ktoré sú najviac citlivé na drsné severné podmienky zimy.

Čítajte Viac