Malina

V mnohých záhradách, dokonca aj medzi najvýraznejšími amatérskymi agrotechnikmi, je zriedkavé nájsť žlté malinové kríky. Ľudia sú zvyknutí na skutočnosť, že tieto bobule sú červené, ale nie jantárové. Červené maliny - je príbuzný obvyklých lesných plodov - lesných malín. Ale akonáhle v tejto "domestikovanej" rastlinnej mutácie došlo, čo spôsobilo výskyt malín bobule atypické jantárovej farby.

Čítajte Viac

Málokto z nás videl v našich očiach červené maliny. Ale sú tu čierne bobule. A to je aj malina. Tento druh malinovej kultúry je rovnako zaujímavý ako „tradičný“ predstaviteľ. Čierne maliny bobule nie sú veľmi známe, pretože pri zmienke o čiernych bobúľ, mnohí majú spojenie s ostružinami.

Čítajte Viac

V záhradách a na letných chatkách môžete niekedy nájsť malinové kríky s čiernymi plodmi. Táto malina sa nazýva blackberry. Mnohí si ho berú na ostružinu. Vskutku, podobnosť je veľmi veľká: veľká čierna s fialovými odtieňmi bobúľ a špicaté výhonky. Čierna malinová blackberry, kombinujúca mnoho užitočných vlastností červených malín a ostružín, ich predčí vo výťažku, chuti a predovšetkým užitočnosti pre ľudské zdravie.

Čítajte Viac

Maliny sú aromatické bobule, tradične používané na výrobu džemov, džemov, "vitamínov" (čerstvé bobule, mleté ​​cukor), kompótov, sirupov, alebo jednoducho zmrazené. Možno, že nie každý vie, že nielen sladký dezert, ale aj víno môže byť vyrobený z malín. Bobule sa používajú na výrobu nádherného voňavého malinového vína doma.

Čítajte Viac

Maliny - jeden z najchutnejších a zdravých plodov. Je však veľmi dôležité vybrať správny druh na výsadbu v určitej oblasti. Ponúkame Vám tie najlepšie odrodové maliny pre strednú kapelu. Atlant Atlant je reprezentovaný stredne rastúcimi kríkmi, ich maximálna výška je 1.

Čítajte Viac

Malinový džem je nielen drahý a chutný, ale aj veľmi užitočný produkt, ktorý sa používa na liečbu prechladnutia. Avšak, bobule nie je jediná vec, ktorá môže byť získaná z malinových kríkov. Preto vám dnes povieme o tom, ako sa používajú malinové listy a aké sú užitočné, ako aj o tom, ako ich variť.

Čítajte Viac

Malinový džem - obľúbená pochúťka pre deti i dospelých. Sú plnené pečenie, jesť trochu cukru s horúcimi nápojmi, šírené na chlieb. Pripravuje sa tepelným spracovaním a bez neho. Každý pozná užitočné vlastnosti tejto pochúťky. Chceme sa s vami podeliť o niekoľko chutných a jednoduchých receptov na výrobu malinového džemu.

Čítajte Viac

Malina berry veľa spojené s detstvom. Je spomenutá vo väčšine ľudových rozprávok, piesní a eposov, a to je z tejto bobule, ktorá je vynikajúca na liečbu prechladnutia. V tomto článku sa pozrieme na zber tejto bobule na zimu a prospešné vlastnosti malín. Užitočné vlastnosti maliny Malina má bohaté zloženie živín: kyseliny salicylovej a askorbovej, minerály, prchavé látky a vitamíny, triesloviny, pektíny a mnoho ďalších prvkov.

Čítajte Viac