Repa

Mangold je dvojročná bylinná rastlina, poddruh obyčajnej repy, patriaci do podsvetia jastraba z čeľade amarant. Rozsah distribúcie je stredná a južná Európa. Existuje mnoho odrôd, ktoré sa líšia v kmeňových farbách (biela, žltá, svetlo zelená a tmavo zelená) a textúra listov, ktoré môžu byť kučeravé a dokonca.

Čítajte Viac

Ľudia spravidla nepochybujú o tom, že cukrová repa je len surovinou na priemyselné spracovanie a do jej pestovania sa zapájajú iba veľké poľnohospodárske podniky alebo farmy. Medzitým je technológia pestovania cukrovej repy k dispozícii na záhradných lôžkach, ktoré sú známe každému majiteľovi malého pozemku.

Čítajte Viac

Červená repa je výrobok, ktorý bol uskladnený na dlhú dobu, na poličkách je celoročne prítomný, takže sa zdá, že nemá zmysel ho špeciálne pripravovať na zimu. Ale ak úroda vzrástla pozoruhodne, ale nie je tam žiadna pivnica na skladovanie, nič nezostáva, ale pokúsiť sa zmraziť koreňovú plodinu. Ukazuje sa, že existuje mnoho spôsobov, ako urobiť taký obrobok, ako sa hovorí, „doma“.

Čítajte Viac

Červená repa je považovaná za jednu z najpopulárnejších zeleniny na Ukrajine a v zahraničí. A to nie je prekvapujúce, pretože červená zelenina je bohatá na vitamíny a minerály. Sušenie repy umožňuje zachovať prospešné vlastnosti produktu po celý rok. Výhody metódy zberu Ľudia si už dávno všimli, že ak sa čerstvé ovocie alebo zelenina správne suší, udrží si maximálne množstvo užitočných látok.

Čítajte Viac

Červená repa je produkt nielen veľmi rozšírený v našich zemepisných šírkach, ale je tiež veľmi užitočný vďaka svojmu vysokému obsahu vlákniny, celej množine stopových prvkov a vitamínov (A, B, C), ako aj organických kyselín a aminokyselín. Používa sa ako liek na opicu, zlepšuje endokrinný systém a obličky, je užitočný pri diétach a je potrebný pre tehotné ženy.

Čítajte Viac