Krovia

Ostružina je slávna kultúra v našich zemepisných šírkach. Používa sa od staroveku nielen ako okrasná rastlina, ale aj ako liek v ľudovej a tradičnej medicíne. Je pravda, že ich treba používať opatrne. Preto v tomto materiáli budeme hovoriť o vlastnostiach bezinky a tiež venovať pozornosť jeho liečivým vlastnostiam a možným kontraindikáciám.

Čítajte Viac

Čučoriedky sú často zamieňané s čučoriedkami, ale čučoriedky sú veľmi odlišné rastliny. Priaznivé vlastnosti čučoriedok sú niekoľkonásobne vyššie ako u iných bobúľ, preto budeme diskutovať o ich zložení a použití. Chemické zloženie a nutričná hodnota čučoriedok Vo svojom chemickom zložení sú čučoriedky mnohonásobne bohatšie ako čierne ríbezle, nehovoriac o čučoriedkach.

Čítajte Viac

Chokeberry (aronia) je ovocný ker alebo strom ružovej rodiny. Pestuje sa ako liečivá, potravinárska a okrasná rastlina. Severná Amerika je považovaná za miesto narodenia čiernej chokeberry. Rozmnožovanie čeľade čučoriedky odrezkami Rozmnožované semenami a vegetatívnou kultúrou, v akomkoľvek spôsobe, žeriav zachováva vlastnosti materskej rastliny a odrodové vlastnosti.

Čítajte Viac

Aronia Aronia sa vzťahuje na ovocné kroviny rodiny Pink. Predtým sa táto rastlina pestovala výlučne na dekoratívne účely, ale postupom času sa zistilo, že plody tejto rastliny majú mnoho liečivých vlastností. Tiež chokeberry je nenáročný na starostlivosť, čo z neho robí vynikajúcu záhradnú rastlinu, a dnes ju možno nájsť v mnohých záhradách.

Čítajte Viac

Angrešt ovocie je jedným z obľúbených a veľmi užitočné letné pochúťky. Táto trvalka v našej oblasti je veľmi populárna a dnes je tu asi jeden a pol tisíc druhov kríkov. Avšak, v tomto článku by sme chceli zvážiť najlepšie odrody angreštu.

Čítajte Viac

V prírode existuje mnoho rastlín, ktoré ľudia už dlho používajú na lekárske účely, ale zatiaľ čo niektoré z nich prinášajú len výhody, zatiaľ čo sú úplne bezpečné pre zdravie, iné s neopatrným používaním môžu poškodiť. Chcel by som vám povedať o jednom zo zástupcov posledného druhu.

Čítajte Viac

Stálezelené ihličnaté borievky sú už dlho známe svojimi liečivými vlastnosťami. A hoci jej plody nie sú príliš chutné, môžu priniesť značné výhody. Popis a fotografia plodov Juniper - rastlina z cypřišovej rodiny a jej názov v keltských príslovkách znamená "hrubý", "pichľavý".

Čítajte Viac