Ako pestovať krásnu rastlinu? Záhrada Hibiscus Care

Krásna rastlina, ktorá vďaka svojej širokej druhovej rozmanitosti v prírodnom prostredí môže mať trávnaté formy, ako aj kríky alebo stromy, je známa ako ibištek.

Listnatý a stálezelený zástupca malvaceae je bežný v tropických a subtropických podnebiach. Kým v miernych zemepisných šírkach v otvorenom teréne sú jednotlivé druhy schopné rásť, zjednotené pod jedným názvom - hibiscus garden, starostlivosť a reprodukcia, ktorej aj začiatočník môže.

Záhradný ibištek - celkom nenáročný v starostlivosti o rastlinnú rodinu malvaceae. Takmer všetky jeho druhy sú známe pre veľmi krásne kvitnutie, je len potrebné vybrať miesto a dodržiavať všetky odporúčania pre pestovanie na mieste.

Ako sa starať?

teplota

Záhradný ibištek, v závislosti od odrody, môže byť veľmi odolný voči teplu a mrazu. Čím staršia rastlina, tým väčšia je odolnosť voči mrazu. Všeobecne platí, že počasie stredného pásma je prijateľné pre zariadenie, ale v prípade abnormálneho tepla môže byť potrebné mierne zatienenie. Na zimu potrebuje krík útočisko.

Ako na vodu?

Voda na zavlažovanie by mala byť používaná dažďom alebo riekou, chránená, s nízkou tvrdosťou. Polievanie by malo byť mierne, pretože ornica zasychá. Ak je počasie teplé, môže byť zalievanie denne. Listy by sa mali umývať z prachu, čím sa zabráni vzniku roztočov. Ak je zalievanie nedostatočné, kvety a neotvorené puky začnú vo veľkých množstvách klesať.

Je to dôležité! Aby sa udržala vlhkosť v pôde čo najdlhšie, malo by sa vykonať mulčovanie, ktoré tiež obohatí pôdu živinami. Najlepšie materiály sú slama a rašelina s humusom.

osvetlenie

Hibiscus patrí k plodinám, ktoré milujú slnko, ale môže dobre tolerovať tieňZároveň kvety budú viac nasýtené odtiene.

miesto

Na pestovanie ibišteka je zastaviť výber na slnku a na najteplejšej ploche záhrady, chránenej pred vetrom a prievanom, ktoré sú obzvlášť nebezpečné pre rastlinu skoro na jar.

prerezávanie

S príchodom jari a vznikom nových stoniek je potrebné odstrániť staré suché vetvičky. Postup prerezávania je povinný, pretože kvitnú iba mladé konáre. Staré pobočky sú úplne vyrezané, minuloročné výhonky sa skrátili o štvrtinu. S pomocou systematického prerezávania rastlín možno dostať požadovaný tvar. Postup má niekoľko typov:

 • expanzívna - vykonáva na začiatku jari získať intenzívne vytváranie nových výhonkov.
 • tenký - odstránenie vysušených a oslabených výhonkov.
 • oprava - umožňuje návrat čistého vzrastu zarastenej rastliny.
 • jeseň - konal po ukončení kvitnutia.
 • Pre prežitie - sa vykonáva pre choré rastliny, pričom zanecháva minimálnu hmotnosť.

prízemný

Pôda pre ibištek je veľmi ľahké vyzdvihnúť. Akákoľvek uvoľnená kvalitná záhradná pôda bude robiť.Najdôležitejšie je, že riziko stagnujúcej vlhkosti v nej bolo minimálne.

Odvodnená pôda s dobrou úrovňou organickej hmoty a dodatočne zavedenými živinami je pre ibištek nevyhnutná pre pohodlný rast.

Top dressing

Počas obdobia intenzívneho rastu potrebuje záhradný ibištek pravidelné kŕmenie, ktoré musí obsahovať fosfor a dusík. Na začiatku jesene, aby plne pripraviť závod na zimu, je potrebné pridať fosfor-draslík hnojivá pod ker.

Kedy nasadiť stromový ker?

Na slnečnom mieste môže ibištek bez transplantátu rásť až dvadsať rokov. Ale ak sa potreba presunúť Bush na iné miesto napriek tomu vznikol, je najlepšie to urobiť skoro na jar, po odrezaní výhonkov na polovicu dĺžky a pred začiatkom kvitnutia.

V trávnatom hybridnom transplantáte ibišteka možno kombinovať s delením odnože.

Transplantácia sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 1. Pripravuje sa jama, na ktorej je usporiadaná drenáž z 15 cm vrstvy rozbitých červených tehál. Na ňu sa naleje rovnaká vrstva piesku a na vrch sa položí vrstva kompostu, tiež 15 cm. Kompost posypaný rovnakou vrstvou piesku. Výsledkom je účinná a výživná drenáž.
 2. Rastlina sa starostlivo vyberá zo starého miesta.
 3. Hibiscus sa umiestni do pripravenej jamy a prekryje sa zeminou, vopred zmiešanou s rašelinou a pieskom v pomere 2: 1: 4.
 4. Po transplantácii by mal byť hibiscus koreňový obojok mierne pokrytý zeminou.
Po presadení okolo rastliny je potrebné vytvoriť kropiaci kruh a zvlhčiť pôdu. Po vstrebaní vody a usadení zeme je potrebné naliať zemnú zmes pred zarovnaním so spoločným povrchom kvetinového záhonu.

prischipka

Strihanie sa týka jemných orezávacích techník a spočíva v odrezaní vrchov konárov nad najvyšším uzlom, aby sa stimuloval rast. Stláčanie uplatniteľné na mladých hibiskusov, ktoré ešte nepotrebujú iné, závažnejšie metódy prerezávania.

Vlastnosti rastliny, kvetinové fotografie

Na rozdiel od reprezentantov izieb je záhrada ibištek schopná odolať nízkym teplotám, je náročná na pravidelné uvoľňovanie pôdy a odstraňovanie okolitých rastúcich burín.

rozmnožovanie

Záhradný ibištek môže byť množený semenami a odrezkami. Obe metódy majú právo na život, ale štepenie vám umožní získať kvitnúce Bush rýchlejšie.

 1. Pri spôsobe rozmnožovania semien možno dospelé rastliny okrasných rastlín získať až po troch rokoch.
 2. Pre odrezky by sa mal zvoliť lignifikovaný, cut-off výhonky, dávať metla koreňov vo vode. Najviac životaschopné odrezky môžu byť zasadené v kvetináčoch a zasadené po zime na trvalé miesto. Silný a posilnený krík sa vynára z dospelého a prezimujúceho stromku.

choroba

Záhradný hibiscus označuje rastliny, ktoré sú schopné odolať chorobám.

 • Ak je ibištek dlhodobo držaný v suchých podmienkach, môže dôjsť k náklonnosti vošiek, roztočov, mušiek a roztočov. V prípade hmyzu v kultúre sa ošetrenie insekticídmi uskutočňuje v dvoch stupňoch s intervalom dvoch týždňov.
 • Kvôli chudobe pôdy môže rastlina získať chlórózu.
 • Ak je ibištek zažltnutý - môže to byť signál nedostatku železa a dusíka v pôde alebo poškodenia koreňového systému v prípade nesprávneho transplantátu.

Hibiscus dávno zmenil stav výlučne izbových rastlín, úspešne sa usadil v záhradách a rýchlo získal titul jednej z najviac módnych a luxusných kultúr pre krajinářský dizajn.

Loading...