Paradajka "Casanova" - vysoko výnosná odroda

Paradajky "Casanova" patria do polovice sezóny, vysoko výnosných odrôd paradajok. Charakteristickým znakom tejto odrody je pretiahnutý tvar ovocia, ktorý je pre paradajky neobvyklý. Ďalej v článku sa budeme zaoberať podrobným opisom odrody a opis ovocia, pravidlá poľnohospodárskeho inžinierstva a zberu, ako aj dôvody, prečo paradajka "Casanova" bola taká milá pre záhradkárov a ako získať maximálny výnos z lokality.

Vzhľad a opis odrody

Bush je veľmi vysoký môže dosiahnuť výšku 2 m, stredne veľký. Na vytvorenie dostatočného počtu stoniek je potrebné vykonať zovretie. Tento postup poskytne príležitosť na zber úrody oveľa skôr, ako aj na zvýšenie podmienok plodenia. Vytvorenie 1-2 stoniek sa považuje za optimálne. Na jednej kefke rastie v priemere 4-5 plodov.

Pri výbere odrody rajčín je potrebné vziať do úvahy obdobie zrelosti ovocia, výšku kríka a samozrejme chuťové vlastnosti. Ďalšie informácie o týchto odrôd paradajok ako "King of the Early", "hviezda Sibíri", "Rio Grande", "Honey Spas", "Shuttle", "Sugar Bison", "Gigolo", "Rapunzel".

Ovocie Charakteristické

Plody tejto odrody paradajok vyniknúť medzi inými odrodami paradajok: veľké, majú bizarné podlhovastý tvar s vidlicovým dnom, s hustou a hladkou pokožkou, mäsité a sladké. Zrelé plody bohatej červenej farby s výraznou chuťou. Priemerná hmotnosť paradajok je 150-200 g, dĺžka - asi 20 cm.

Výhody a nevýhody odrody

Záhradníci oceňujú túto odrodu dobrá trvanlivosť a prenosnosť, Ovocie neprasknú a neprasknú, keď sú zachránené, ale zachovávajú si aj svoju integrálnu formu v konzervovanej forme. Paradajky tohto typu sú tiež dobré v čerstvej, nepripravenej forme.

Ďalšou výhodou paradajok "Casanova" je vysoký výnos - z 1 štvorca. m môže zbierať až 12 kg paradajok za sezónu, s výhradou správnej výsadby a starostlivosti.

Významné nedostatky nie sú zaznamenané. Kultúra je však veľmi termofilné, vyžaduje výsadbu v chránenom teréne, takže paradajky tejto odrody sa pestujú hlavne v skleníkoch.

Viete? Až donedávna bolo veľa kontroverzií a debát o botanickom pôvode paradajok v zelenine, ovocí alebo plodoch. Mnohí považujú paradajka za zeleninu, pretože plody sa konzumujú surové a nepoužívajú sa na výrobu dezertov. Podľa zákonov botaniky - to je bobule. Európska únia však v roku 2001 zaradila paradajky ako ovocie.

Vlastnosti agrotehnika

Paradajky všeobecne a odrody "Casanova", najmä, sú pomerne náročné plodiny. Ak chcete získať veľkú a chutnú plodinu, musíte dodržiavať určité pravidlá pri príprave sadeníc, ako aj starostlivosť o kríky počas dozrievania ovocia.

V severných oblastiach, ako aj na území stredného pásu by sa paradajky „Casanova“ mali pestovať v skleníkoch, tj v skleníkoch a skleníkoch. To poskytne možnosť získať úrodu až do prvého mrazu alebo dokonca po celý rok.

Príprava a výsadba sadeníc

Sadenice musia pripraviť v priemere 50-60 dní pred navrhovanou výsadbou v otvorenom teréne. Pre siatie budú musieť sadenice vybrať najvyššiu kvalitu a zdravé semená. Predtým, než budú musieť namočiť: Semená položte na vlhkú vložku alebo handričku a nechajte jeden deň, potom môžete začať výsadbu.

Ak semená klíčia na tkanine, pristátie by sa malo uskutočniť na dobre zvlhčenej pôde. Ak však používate čerstvé semená, môžete tento postup vynechať.

Tiež potrebné postarať sa o pôdu vopred: Pre sadenice paradajok, zmes humusu a sod pôdy v pomere 1: 1 je perfektný. Do pôdy sa môže pridať rašelina, piliny, kokosový substrát.

Výsadba semien pre sadenice môže začať v polovici marca. Pre vylodenie je potrebné pripraviť krabice alebo iné nádoby s minimálnou hĺbkou 10 cm, semená sú vysadené do hĺbky asi 1 cm, po ktorej je krabica pokrytá sklom, fóliou alebo priehľadným plastom.

Pre úspešné pestovanie sadeníc by sa mali dodržiavať tieto pravidlá:

 1. Počas klíčenia osiva by mala byť teplota v miestnosti + 23-25 ​​° C. Keď semená vyklíčia a stonky silnejú, teplota sa môže znížiť na + 16-20 ° C.
 2. Paradajky "Casanova", podobne ako ostatné paradajky, potrebujú dostatok svetla; v prvých dňoch po klíčení semenáčikov je potrebné zabezpečiť nepretržité pokrytie.
 3. V miestnosti je nutné odstrániť všetky prievany.
 4. Paradajky nepotrebujú časté zalievanie, mali by sa robiť každých 5-7 dní. Ak je však pôda veľmi suchá, je to častejšie. Voda na zavlažovanie sa zahreje na teplotu miestnosti.
S nedostatočným množstvom svetla spolu s nadbytkom vody sa semenáčiky môžu zožltnúť alebo dokonca zmiznúť.

Potom, čo semená klíčia a prvé listy sa objavia na stonkách, mal by byť urobený výber. Pre túto najčastejšie používanú plastovú nádobku s objemom 0,5 litra. Ak zvolíte menší objem, sadenice budú musieť znovu vysadiť, keď vyrastú.

Je to dôležité! paradajky "Casanova" Je lepšie sa ponoriť do dvoch alebo viacerých stoniek, aby sa puzdro stalo robustnejším a tiež aby sa zvýšil výťažok.

Transplantácia v otvorenom teréne

Keď sú sadenice pripravené, môžete pristúpiť k výsadbe v otvorenom teréne. Pripravenosť sadeníc môže byť určená ich charakteristickým vzhľadom: t

 1. Výška každej sadenice je asi 30 cm, stonky sú hrubé a silné, s 5-7 listami.
 2. Sadenice má najmenej 1-2 kefy.
 3. Internódy sa skrátili.
Pri sadení sadeníc je potrebné dodržiavať základné pravidlo: na štvorcový meter pôdy sa vysádzajú najviac štyri rastliny. Jamky sú pripravené na vylodenie, veľkosť vybrania musí zodpovedať veľkosti šálky s sadenicami.

Ak sú stonky silné a husté, môžu byť vysadené pod uhlom 90 °, ale ak sú stonky slabé, musia byť vysadené pod uhlom 45 °. Po ponorení sadenice do diery sa instiluje, mierne zhutní a napojí.

Starostlivosť a zavlažovanie

Je veľmi dôležité, aby paradajky mali dostatok vlhkosti v čase tvorby ovocia - ak voda v tomto období nestačí, ovocie môže byť veľmi plytké alebo rozpadnuté. Po každom zalievaní musí byť pôda uvoľnená.

Je to dôležité! Vzhľadom k vysokému rastu stonky s pestovanie paradajok musí byť postavená podpora pre každý Bush.

Pre normálnu tvorbu a dozrievanie ovocia musia byť kríky kŕmené. Ako hnojivá možno použiť ako organické látky (popol, kuracie hnoj alebo mušle) a minerálne hnojivá. Aby sa stimulovalo kvitnutie puzdier, je možné rozprášiť roztok kyseliny boritej v pomere 1 g na 5 litrov vody 3 až 4 krát.

Aby bolo možné získať veľké, krásne ovocie, mali by ste vykonať pasynkovanie v čase - odstránenie mladých výhonkov (niekoľko centimetrov na dĺžku), ktoré klíčia v listovej pazuchy.

Ak chcete zviazať paradajky, používajú kolíky, tapisérie a špeciálne klietky na zeleninu.

Kontrola škodcov a chorôb

Paradajky sú dosť náchylné na choroby a škodcov, a preto musia byť chránené počas celého obdobia rastu a dozrievania: od sadenia semien až po zber posledného ovocia.

Zvážte najčastejšie ochorenia, ako aj metódy liečby rastlín:

 1. Neskorá pleseň, Druhým menom ochorenia je hnedá hniloba. Prejavujú sa hnedými a sivými škvrnami na všetkých častiach rastlín. Pre boj môžete použiť cesnakovú tinktúru, prípravky "Barrier", "Barrier", "Oxy".
 2. Vertex Rot, Samotné exponáty vlhké škvrny tmavo zelenej farby na nezrelé paradajky. Na odstránenie ochorenia je potrebné poskytnúť rastlinu vápniku, na tento účel je možné kŕmiť kriedou alebo vápnom.
 3. Hnedé škvrny alebo kladosporioz, Tiež sa prejavuje prítomnosťou zamatových škvŕn na vnútornej strane listov v dolnej časti rastliny. Choroba môže rýchlo zničiť krík. Bojovať by mali používať lieky "oxy", "Home".
 4. gangréna gangréna, Vyznačuje sa prítomnosťou škvŕn hniloby, ktoré sa rýchlo šíria po celej rastline. Vyskytuje sa v dôsledku nadmernej vlhkosti a hnojenia. Na liečbu používajte lieky z predchádzajúceho odseku.
 5. Fusarium vädnúť, Príznaky ochorenia sú vädnutie listov, ktoré siaha až po celú vetvu. Na boj proti použitým drogám "Bariéra" a "Hom."
 6. Suchá škvrna alebo Alternaria, Hlavným príznakom sú hnedé škvrny, ktoré postihujú všetky časti rastliny. Na boj proti tejto chorobe sa kríky postriekajú nasledujúcimi liekmi: Antracol, Tattu, Consento.

Popri infekčných chorobách môžu rastliny trpieť aj útokmi škodcov. Ako sa vysporiadať s hmyzom, zvážte nižšie:

 1. Biela muška, Kvôli útoku tohto hmyzu, listy na kríkoch žltnú a slábnú, stávajú sa pokryté hubami a potom sčernajú. Ak chcete uložiť rastliny z hmyzu, platí "Confidor".
 2. slimáci, Jedzte listovú časť rastliny. Aby nedošlo k tomu, aby sa škodca dostal do kríkov, pôda v blízkosti koreňa by sa mala postriekať hydratovaným vápnom, uvoľniť a posypať rozdrveným horkým korením.
 3. Spider mite, To vyčerpá listy rastliny, sania šťavy z nich, čo vedie k žltnutiu a úplné sušenie. Ak sa chcete zbaviť hmyzu, použite liek "Malathion".
 4. Medvedka, Hmyz sa prelína pôdou v blízkosti kríkov, žerie koreň. Na boj proti medvedke môžete použiť liek "Thunder" alebo roztok octu.
 5. Kovařík, Rovnako ako medveď, poškodzuje koreňový systém a časť zeme. Na liečbu rastlín používa liek "Basudin".
 6. vošky, Schopný zničiť veľké plochy paradajok, ak nemáte prijať opatrenia na boj. Ak sa chcete zbaviť vošiek, môžete použiť mydlové lupienky rozpustené vo vode, pokropiť kríky dreveným popolom alebo posypať cesnakom a cibuľovou šupkou.

Aby sa zabránilo útokom škodcov a infekciám, mali by ste dobre pripraviť pôdu, semená a sadenice. To umožní nepoužívať chemické drogy, ale pestovať ekologickú zeleninu.

Kedy žať

Je veľmi dôležité, aby ste nezmeškali správny okamih zberu - ak začnete zbierať ovocie príliš neskoro, môžu prezrieť, čo negatívne ovplyvní celkový výnos kríkov. Avšak, nevyberajte paradajky odrody "Casanova" príliš skoro. Optimálne trhavé hnedé, skoro zrelé paradajky z kríkovktoré dosiahli správnu veľkosť.

Ovocie by mali byť zložené na drevené krabice v 2-3 vrstvách, perelachivaya každú vrstvu slamy. Dôležitou podmienkou dozrievania je teplota: mala by byť v rozsahu 20-25 ° C a vlhkosť nie viac ako 85%. Miestnosť by mala byť dobre vetraná (ale bez prievanu) a rozsvietená, čo urýchli proces dozrievania a zjemní ovocie.

Úroda paradajok by sa mala vykonávať každých niekoľko dní počas celého obdobia zrenia. Rajčiaky "Casanova" možno zbierať až do prvých mrazov, ale mali by ste sa uistiť, že posledné plody boli zozbierané pred tým, než značka na teplomere klesne pod 10 ° C v noci - v tomto prípade sa môže zozbierané ovocie počas skladovania hniť.

Viete? Dnes existuje viac ako 10.000 rôznych odrôd paradajok. Okrem chuti a tvaru sa líšia farbou a veľkosťou - od niekoľkých gramov po 1,5 kilogramu, môžu byť ružové, červené, žlté a čierne.

Takže sme preskúmali podrobný opis Bush a ovocie paradajok "Casanova", hlavné nuansy výsadby a pestovanie, pravidlá starostlivosti a zberu, rovnako ako opatrenia na boj proti chorobám. Ak budete dodržiavať tieto pravidlá, sladké a šťavnaté ovocie vás poteší od júla do prvého snehu!

Loading...