Prepeličie vajcia

Hoci prepeličie vajcia sú horšie v popularite kurča, majú dlho vyhral svoj podiel na trhu. Na pultoch obchodov, na stránkach populárnych časopisov a na internete nájdeme množstvo informácií, ktoré potvrdzujú ich užitočnosť, potrebu ich zaradenia do dennej diéty na udržanie dobrej telesnej funkcie.

Čítajte Viac

Medzi rôzne vtáčie vajcia, najčastejšie v našej strave sú kurča a prepelice. В этой статье мы попробуем разобраться, можно ли употреблять их в сыром виде, в чем состоит разница между теми и другими, и насколько она существенна.Zloženie a nutričná hodnota surových vajec Podľa kritérií potravinovej dôležitosti majú vtáčie vajcia na 100 g tieto ukazovatele: kurča: bielkoviny - 12,7 g (denná sadzba - 27,6%); tuky - 11,5 g (denný príspevok - 20%); sacharidy - 0,7 g (denná dávka - 0,3%); nasýtené mastné kyseliny - 3,4 g (denná sadzba - 18,9%); polynenasýtené mastné kyseliny - 1,9 g (denná dávka - 31,8%); mononenasýtené mastné kyseliny - 3,6 g (denná sadzba - 10,1%); prepelica: bielkoviny - 11,9 g (denná sadzba - 25,9%); tuky - 13,1 g (denná sadzba - 23,4%); sacharidy - 0,6 g (denná dávka - 0,2%); nasýtené mastné kyseliny - 3,5 g (denná sadzba - 19,1%); polynenasýtené mastné kyseliny - 1,3 g (denná dávka - 22%); mononenasýtené mastné kyseliny - 4,3 g (denná sadzba - 12%).

Čítajte Viac

Mnohí ľudia pravdepodobne počuli o výhodách prepeličných vajec. Tento diétny výrobok je doslova nasýtený vitamínmi, aminokyselinami a inými užitočnými látkami. Dnes však nebudeme hovoriť o vajciach, ale o škrupine. Zloženie Škrupina vajec prepelice pozostáva z týchto minerálnych látok: makronutrienty - vápnik, železo, horčík, fosfor; stopové prvky - mangán, meď, molybdén, síra, fluór, zinok, selén, kremík; aminokyseliny - metionín, lyzín, cystín, izoleucín.

Čítajte Viac

Křepelčí vajcia sa často používajú vo varení av kozmetike (na výrobu masiek), ako aj na detskú výživu, najmä pre deti trpiace diatézou. Zároveň ľudia často čelia problému - ako ich rozbiť tak, aby sa malé kúsky škrupiny nedostali do jedla. Zvážte, aké metódy existujú.

Čítajte Viac

Vajcia prepelice sú cenené oveľa viac ako kurčatá, takže mnohí z našich krajanov ochotne preberajú takú náročnú úlohu ako plemenná prepelica. Tento proces má mnoho nuansy, ale hlavným záujmom každého chovateľa bolo a zostáva otázkou produktivity. Koľko vajíčok sú prepelice, aká je ich hmotnosť a čo potrebujete vedieť o zložení - čítajte ďalej.

Čítajte Viac

Kuracie vajcia boli vždy považované za užitočnú a výživnú potravu pre ľudí. Možno ich nájsť v chladničke takmer v každej domácnosti. Ale v poslednej dobe, prepelice vajcia sú stále viac a viac populárne, pretože sú považované za užitočnejšie a diétne ako vajcia kuracie. Je to naozaj tak - pochopme to spolu.

Čítajte Viac

V posledných rokoch sa počet prepelíc v prírode výrazne znížil, a preto na zvýšenie ich počtu sa do ich chovu zapojili nielen špecializované farmy, ale mnohí súkromní vlastníci rastú spolu s domácimi a divokými zástupcami vtákov. Pestujú sa tak na mäso, ako aj na výrobu vajec, ktoré sa považujú za veľmi užitočné.

Čítajte Viac

Výhody prepeličných vajec pre deti sú nepochybné. Je to prírodný produkt s vysokou koncentráciou hodnotných látok pre organizmus. Bol spomenutý v papyruse starovekého Egypta av manuáloch čínskeho ľudového liečenia. Je však potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že telo dieťaťa je slabšie ako telo dospelého a je mimoriadne citlivé.

Čítajte Viac