Prečo medu?

Med môže byť pýchou medzi ostatnými včelími produktmi.

To je najviac populárne, pretože má nádhernú chuť a významný počet užitočných vlastností.

Článok vám povie, čo je májový med a prečo je tak cenený.

Chuť a vzhľad

Čerstvo čerpaný nektár má vzhľad čírej sirupovitej kvapaliny. Jeho farba je zvyčajne svetložltá alebo svetlozelená. Nemá výrazný zápach a tiež nezanecháva horkú pachuť.

Je to dôležité! Najcennejším je med, ktorý sa podáva 4-6 mesiacov. Počas tejto doby, nektáre majú čas zlúčiť do jednej kytice, dávať lahodnú zmes chutí a aróm.

Len šesť mesiacov po čerpaní získava tento sladký výrobok neuveriteľnú vôňu, kde sa nachádzajú tóny mentolu, ako aj výrazná zlatistá farba. Chuť sa stáva jemnou, jemnou a vyváženou sladkou. Pachuť tohto produktu je mierne chladenie.

Ako extrahovať májový med

Nektár pre túto odrodu včiel sa zbierajú z rôznych rastlín medu. Patria sem všetky prvosienky, hloh, narcisy, akácie, hyacinty a pivonky. Stručne povedané, dodávatelia nektáru pre najstarší medový produkt sú prakticky všetky kvitnúce rastliny.

Objavte populárne druhy medu.

So všetkou túžbou vybrať akýkoľvek jeden závod medu nebude fungovať. To je presne to, čo robí May produkt včelárstvo nasýtené, pokiaľ ide o chute a arómy. Môžete pochopiť, kedy včelári zbierajú med v máji z jeho názvu. To sa zvyčajne deje na konci mája, v niektorých oblastiach - na začiatku júna, teda potom, čo akát vybledne.

Chemické zloženie

Chemické zloženie tejto pochúťky je pomerne bohaté. Je to spôsobené veľkým množstvom rastlín na základe nektáru, z ktorého sa vyrába. Existuje viac ako 300 užitočných prvkov a zlúčenín. Sú to vitamíny, proteíny, fruktóza, fytoncidy, minerály, organické kyseliny, enzýmy, sacharóza, flavonoidy, atď. Kalorický obsah takéhoto medového produktu je 331 kcal na 100 g.

Viete? Aristoteli, Pythagoras a Hippokrates patrili k tým, ktorí používali med na lekárske účely. Mimochodom, Hippocrates, ktorý sám často používal tento sladký výrobok, žil do 109 rokov.

Aké je použitie?

Má med niekoľko užitočných vlastností:

  1. Stojí za zmienku, že je veľkým pomocníkom pri kožných problémoch. S obsahom baktericídnych a liečivých vlastností môže medová kompozícia zvládnuť rezy a rany, vredy, zápaly, vredy a vredy.
  2. Protizápalové vlastnosti tiež dobre slúžia ako prevencia problémov s hrdlom (hnisavá tonzilitída, laryngitída) a katarálne ochorenia. Tento liek môžete liečiť vážnejšie a ochorenia, ako je bronchitída, chrípka, pneumónia a dokonca aj pľúcna tuberkulóza.
  3. Je zaujímavé čítať o tom, ako môžete med s aloe aplikovať v tradičnej medicíne.

  4. Pokiaľ ide o jar beriberi, odroda May bude v takýchto prípadoch nevyhnutná. Koriguje chuť k jedlu, pozitívne ovplyvňuje metabolizmus, zlepšuje imunitu.
  5. V stresových situáciách sa takéto včelárske produkty zotavia, zbavia sa nespavosti, hystérie a preťaženia.
  6. Tento produkt sa používa aj v oblasti kozmetiky, najmä pri prvom čerpaní. Je súčasťou súpravy masiek na vlasy a pokožku. Často sa používa aj pri kúpeľných procedúrach ako prísada do masážneho nástroja.

Viete? Med je jediná odroda, ktorá je primerane, ale bez osobitného záujmu ju môžu používať ľudia s diabetom a tí, ktorí chcú schudnúť. To je spôsobené tým, že v zložení tohto včelárskeho produktu je fruktóza. Rýchlo sa rozdeľuje, prakticky bez použitia inzulínu, a potom sa takmer okamžite vstrebáva do tela.

Ako rozlíšiť falošný?

Výber na nákup môže byť med, je veľmi dôležité vedieť, ako identifikovať prírodný produkt a nie zamieňať ho s falošným. Je potrebné poznamenať, že prírodnú kompozíciu možno nazvať touto kompozíciou, ktorá pozostáva výlučne z výsledku práce včiel. Hmyz by mal zbierať nektár z rastlín, pričom nie je kŕmený cukrom. Med, ktorý už dlhú dobu stojí a nie je sladený, nie je prirodzene prirodzený.

Ďalšie informácie o najlepších spôsoboch testovania medu pre kvalitu.

Skúsení včelári sú schopní ľahko rozlíšiť prírodné produkty od falzifikátov vôňou a farbou. Čerstvý, práve zozbieraný prírodný med je takmer transparentný, s mierne nazelenalým odtieňom. Ak sa trochu postaví - je tu trvalý pocit mentolu, ktorý je charakteristickou vlastnosťou tejto odrody. Prírodný medový produkt by mal mať vždy slabú chuť vosku.

Je to dôležité! Ak sa na jeseň má med s tekutou transparentnú konzistenciu je na predaj - To znamená, že bol buď zahriaty alebo pridaný do zmesi nečistôt.

kontraindikácie

Existujú iba dve kontraindikácie pre použitie májového medu. Po prvé, neodporúča sa používať u malých detí. Po druhé, nie je možné ju konzumovať ľuďom, ktorí majú alergickú predispozíciu k produktom včelieho života.

Môže byť med - výrobok, ktorý je jednoducho nevyhnutný pre ľudské telo. Je to sklad energie a vitamínových prvkov. Je obzvlášť užitočná po zimnom období.

Pozrite si video: Proces výroby agátového medu - František Rémes (Február 2020).

Loading...