Huby

Skutočné mäso (Lactarius resimus) - huby huby patriace do rodu lakov rastú v skupinách. Tiež sa nazývajú surové, biele, pravskie alebo mokré. Pestujú sa hlavne v blízkosti brezy, ktoré tvoria mykorhízu - keď v myoróze húb existuje korene stromu. Koža huby je biely, svetložltý odtieň, vlhký, pokrytý hlienom, s implicitnými sústrednými zónami.

Čítajte Viac

Názov bielej huby dostal od staroveku. Potom ľudia väčšinou sušia huby. Buničina bielej huby zostala po vysušení alebo tepelnom spracovaní vždy dokonale biela. To bol dôvod tohto mena. Biela huba patrí do rodu boletus, takže druhý názov bielej huby je bolus. Je to dôležité! Po zbere húb je potrebné ich okamžite začať spracovávať, pretože biele huby veľmi rýchlo strácajú svoje užitočné vlastnosti.

Čítajte Viac

Horká horúca chuť a pružnosť mliečneho nápoja vytvárajú hosteskám v kuchyni veľa problémov, najmä pri príprave na zimu. Chcem sa zbaviť horkosti spôsobenej mliečnym mliekom a zároveň zachovať ich pôvodnú tvrdosť. Napriek týmto protichodným vlastnostiam húb si stále našli svoje miesto v mnohých jedlách.

Čítajte Viac

V ihličnatých a zmiešaných lesoch môžete nájsť huby, ktoré najčastejšie rastú vedľa machu, preto aj názov - muchotrávka. S ním sa môžete stretnúť od začiatku leta až do konca jesene. Všetky jeho odrody sú považované za jedlé, ale môžu byť zamenené s falošným zotrvačníkom - parazitickým. To bude náš článok, konkrétne, ako rozlíšiť skutočné zotrvačník od jedovatého a či bude jedlý alebo nie.

Čítajte Viac

Ak chcete pestovať šampiňóny doma, musíte sa najprv pýtať sami seba: na čo je a na čo máte? Koniec koncov, s cieľom poskytnúť lahodnú večeru pre rodinu, bude niekoľko boxov v suteréne alebo záhradné postele stačiť. Ale ak sa rozhodnete zorganizovať veľkovýrobu, budete potrebovať nielen veľké, špeciálne vybavené priestory, ale aj vybavenie, vybavenie, značné materiálne a pracovné náklady, ako aj vedomosti.

Čítajte Viac

Šampióni už dlho zaujali silnú pozíciu v strave mnohých ľudí. Sú chutné, ľahko sa pripravujú a sú veľmi cenovo dostupné: môžete si ich kúpiť v takmer každom supermarkete. Ale ak sa stále rozhodnete liečiť sami seba a svojich blízkych s ekologicky šetrnými domácimi hubami, budete potrebovať nejaké vedomosti a úsilie.

Čítajte Viac

Dokonca aj neskúsený hubár sa nikdy nezmieša s hubami iných druhov, pretože ich názov hovorí sám za seba: všetky huby tohto druhu majú sliznicu. Hríb huby počet viac ako 40 rôznych druhov. Všeobecne sa tubulárne huby boletovskej rodiny označujú ako bzučiaky. Väčšinou rastú v listnatých, zmiešaných a borovicových lesoch, ale okrem toho sa nachádzajú kdekoľvek na planéte, charakterizované miernym podnebím a dokonca aj v Afrike a Austrálii.

Čítajte Viac

Slovo "gruzd" v preklade z cirkevnej slovančiny znamená "halda". Niet divu, že dostali toto meno. V dávnych dobách v Rusku, zberatelia húb zbierali svoje vozíky a solené v sudoch. Všetky typy príušníc kombinujú spoločné znaky: sú pozorované sústredné kruhy na viečku a tvar sa mení s rastom huby - najprv je konvexný a potom lievikovito tvarovaný s hranami ohnutými smerom nadol.

Čítajte Viac

Maslata - najobľúbenejšie huby medzi hubármi a len priaznivcami tohto produktu. Preto nie je prekvapujúce, že existuje veľa receptov a spôsobov ich prípravy. A každá hosteska sa môže pochváliť individuálnym receptom. Existuje aj mnoho spôsobov, ako zbierať ropu na zimu. Sušiaci olej Najlepší spôsob zberu húb na zimu je sušenie, ktoré neovplyvňuje nutričné ​​a chuťové vlastnosti výrobku.

Čítajte Viac

Ľudia už roky zbierajú ošípané a milujú ich pre ich zvláštnu chuť a jednoduchosť prípravy. Skúsení zberatelia húb kategoricky trvajú na tom, že tieto huby sú úplne bezpečné, stačí ich variť a namočiť pred varením. Na rozdiel od tohto tvrdenia existuje názor na nebezpečenstvo a toxicitu týchto lesných darov.

Čítajte Viac

Mliečne huby sú huby, ktoré sú obzvlášť obľúbené medzi gurmánmi. Les, v ktorom sú mliečne huby, je skutočným nálezom pre hubárov. Napriek ich popularite sa Gordiani schovávajú pred ľudskými očami a schovávajú sa pod listami v blízkosti pahýľov a rôznych kopcov. Preto, keď ideme hľadať tento druh mykobiontov, je lepšie vziať si palicu s vami, aby ste mohli vyšetriť všetky miesta, kde môžu rastú mliečne huby.

Čítajte Viac

Huba svinushka je veľmi obľúbená a známa skúseným hubárčikom. Zdá sa, že dlho predtým, ako ostatné huby a hojne fruktifikuje až do neskorej jesene. Viete? Podľa externého opisu, svinushka huby pripomínajú ošípané ucho. Táto podobnosť sa pozoruje v šikmo rastúcich viečkach huby. Dôvodom pre to bola noha, ktorá nie je pripevnená v strede čiapky huby, ale je vytesnená.

Čítajte Viac

Prvýkrát sme sa dozvedeli, čo je mycélium v ​​triede biológie, ale mnohí nevedia úplne pochopiť, prečo je potrebné ho pestovať a aké je jeho použitie. V tomto článku sa pozrieme na to, ako pestovať mycélium húb, podrobnosti o rastúcom mycéliu a v prvom rade pochopíme, na čo je. Čo je mycélium a prečo ho pestujete Často sa mycelium tiež nazýva mycelium, pozrime sa, čo to je.

Čítajte Viac

Veľmi často sú jedlé huby podobné otráveným hubám a môže byť ťažké ich odlíšiť aj na skúseného huby. Napríklad, smrž majú niekoľko podobností s líniami, a oni sú často zmätení, zber v jednom košíku. V tomto článku budeme hovoriť o rozdieloch a smútkoch. Morel obyčajný: popis Morel (lat.

Čítajte Viac

Aspen huby - druh jedlých húb s hustou nohou a hustou čiapočkou. Títo zástupcovia voľne žijúcich živočíchov rastú v lesoch Eurázie a Severnej Ameriky. Vzhľadom k tomu, že žiadny z druhov tejto huby nie je jedovatý, málo ľudí rozlišuje medzi nimi. Pozrime sa, aké druhy osiky sú a aké sú ich vlastnosti.

Čítajte Viac

Konzervované huby na zimu doma ... Existuje viac ako dosť receptov na výrobu tohto báječného. A len s jednou spomienkou na túto dych berúcu pochúťku, každý gurmán prúdi v slinách. Koniec koncov, takéto vynikajúce jedlo bude kvalitatívne dopĺňať a diverzifikovať menu každej oslavy.

Čítajte Viac

Hríb alebo skrutka sa už dlho používa v potravinách. Tam sú jedlé, podmienečne jedlé a nejedlé huby. Táto rodina húb je jedným z najobľúbenejších druhov jedlých zástupcov - biela huba. V článku sa budeme rozprávať o tom, ako vyzerá cep, ako rozlišovať medzi nejedlými a podmienečne jedlými hríbmi, aké druhy boleta sú.

Čítajte Viac

Hlivy ustricovité sú veľmi populárne a lacné druhy húb, ktoré sa často nachádzajú na policiach. Pre tých, ktorí chcú samostatne pripraviť huby v sušenej forme pre dlhodobé skladovanie, vám povieme, ako to urobiť správne, aby ich chuť v budúcnosti nesklame. Je možné vysušiť hlbinné huby, na internete je dostatok návodov na sušenie húb, bielych húb a iných druhov húb, ale o ústrižkoch je málo informácií, pretože tento výrobok nie je tak populárny pre sušenie.

Čítajte Viac