Jabloň

Ak chcete získať dobrú úrodu jabĺk veľmi často zabrániť škodcom jabloní, ktoré má veľa. Preto, všetci, ktorí pestujú jablone v záhrade, je dôležité vedieť všetko o ničení škodcov tohto stromu. Ako chrániť jabloň pred pilinami Jablční škodcovia a kontrola sú ťažké, pretože pre neskúseného záhradníka je ťažké rozpoznať konkrétneho škodcu, aby si vybral účinné opatrenie na jeho odstránenie.

Čítajte Viac

Jablone sú jedným z hlavných stromov v záhradách. Existuje mnoho odrôd s rôznym dozrievaním a chuťou. Všetci sú však cenným zásobníkom vitamínov. Na dosiahnutie dobrej úrody však záhradník potrebuje zachrániť stromy pred chorobami a škodcami. Melba je hlavné choroby a ich liečba Melba je pomerne dobre známa odroda jabĺk, známa svojimi neuveriteľne chutnými plodmi a vysokými výnosmi.

Čítajte Viac

Apple Gloucester je rozmanitosť nemeckého chovu, výsledok kríženia odrôd Glockenapfel a Richard Delishes. Táto odroda bola vyšľachtená v roku 1951 v Nemecku. Výhody odrody môžu byť bezpečne pripísané na krásu a chuť, rovnako ako na udržanie kvality ovocia. Táto odroda má dobrú zimnú odolnosť, ale nie je dostatočne odolná voči mrazu.

Čítajte Viac

Vošky na jabloni sa môžu javiť s vysokou pravdepodobnosťou, takže pre každého, kto chce chrániť svoje plodiny, je veľmi dôležité vedieť, ako sa s nimi vysporiadať. Voška je malý hmyz, ktorého veľkosť nepresahuje 4-7 mm, je to však najnebezpečnejší škodca záhradných a ovocných plodín. Tisícky jabloní sú napadnuté týmito škodcami každý rok, s významnými stratami plodín.

Čítajte Viac

Ranetka je všeobecný názov pre celú škálu hybridných odrôd jabloní, získaných ako výsledok výberu populárnych jabloní v Európe s mrazuvzdornými odrodami jabloní Siberian Berry. Výsledkom kríženia boli nízko rastové jablone, ktoré sú dokonale vhodné pre drsné podnebie a vyznačujú sa vysokými výnosmi.

Čítajte Viac

Pre stabilnú a bohatú úrodu väčšiny pestovaných plodín je potrebné poskytnúť im včasnú ochranu pred chorobami a škodcami. Výnimkou v tomto ohľade nie sú ovocné stromy pestované v záhrade. Najmä záhradníci sa často zaujímajú o to, čo striekať jablká pred a po odkvitnutí.

Čítajte Viac

Plody bielej náplne najprv dozrievajú zo všetkých odrôd jabĺk. Majú príjemnú chuť a sú ideálne pre džem, džem a iné domáce konzervy. Takéto odrody sa nachádzajú v takmer každej domácnosti, ľahko sa udržiavajú a nevytvárajú zbytočné problémy. Ak poskytneme mladým jabloňam „Pouring White“ včasné kŕmenie a zavlažovanie, kompetentné prerezávanie, strom poďakuje za hojné plodenie v treťom roku po výsadbe.

Čítajte Viac

Večným problémom letných obyvateľov je nedostatok priestoru. Chcem zasadiť veľa, ale miesto má hranice, musíte starostlivo naplánovať distribúciu oblasti. Ak je možné vykonávať experimenty v záhrade aspoň každý rok, toto číslo nebude fungovať so záhradou. Každý strom vyžaduje dostatok priestoru pre koreňový systém a korunu.

Čítajte Viac

Jabloň "Medunitsa" - najobľúbenejšia odroda letných jabloní, ktorá sa vyznačuje zimnou odolnosťou a vynikajúcimi vlastnosťami ovocia. História odrôd pestovania jabĺk "Medunitsa" Jablko odrody "Medunitsa" chované viac ako 50 rokmi. Vedec S. I. Isaev prešiel dvomi odrodami: škorica a pruhovaná. Táto odroda je považovaná za veľký úspech, pretože je odolná voči chrastavitosti.

Čítajte Viac

Odroda jabloní Sinap Orlovsky je vysoko cenená záhradkármi nielen pre vynikajúcu chuť, prezentáciu ovocia, jeho dlhú trvanlivosť, ale aj pre krásu kvitnúcich stromov. História výberu odrôd jabĺk "Sinap Orlovsky" Odroda jabloní "Sinap Orlovsky" bola vyšľachtená v roku 1955 All-Russian Výskumným ústavom pre pestovanie ovocných plodín.

Čítajte Viac

Dopyt po jablkách sa pozoruje kedykoľvek v priebehu roka. Ale najmä v zime a skoro na jar, chceme tak šťavnaté a voňavé jablko. Letné odrody jabĺk už boli konzumované. Môžete si vybrať dovážané jablká, ale sú drahé a často bez chuti. Preto, špeciálna láska záhradkárov zaslúžil jesenné odrody, ktoré neskôr dozrievajú a sú dobre uložené.

Čítajte Viac

Neskoré jeseň jabĺk druhu „Slnko“ boli milovníkmi domácich záhradníkov vďaka svojej vysokej chuti a dobrej kvalite. Zrelé, červené zhluky zdobia kompaktnú korunu malého stromu. Okrem toho sa táto odroda vyznačuje jednoduchosťou poľnohospodárskeho pestovania. V tomto článku budeme vysvetľovať, ako pestovať jabloň "Sun" na vašich stránkach, rovnako ako analyzovať hlavné výhody a nevýhody odrody.

Čítajte Viac

Jabloň je dlhodobý záhradný projekt a mali by ste k nemu pristupovať zodpovedne, pretože si vyberiete strom, ktorý vám bude slúžiť mnoho rokov. Treba zvážiť všetko: vlastnosti starostlivosti, výnos, čas dozrievania ovocia, čas skladovania a mnoho ďalších faktorov. Pre klímu stredného pásma je jabloň Berkutovskoe dokonalá.

Čítajte Viac

Odroda je známa pre domáce záhradníctvo viac ako sto rokov. Predtým bol nevyhnutne prítomný v každej záhrade a dnes ho trochu zapomína kvôli množstvu iných druhov jabloní. Avšak tí, ktorí mu boli lojálni, získajú úrodu krásnych jabĺk s vynikajúcou chuťou. Popis kultivaru jablone "Škorica pruhované" Ak chcete oceniť výhody záhradného stromu, mali by ste starostlivo preštudovať popis kultivaru "Škorica pruhované".

Čítajte Viac

Výber určitého druhu jablka na pestovanie v mojej záhrade, chcem, aby mal luxusný vzhľad, chutné ovocie a bez ohľadu na poveternostné podmienky vždy prinášal stabilnú úrodu. Jabloň "Baškirská krása" sa osvedčila vo všetkých týchto kvalitách - v tomto článku nájdete popis odrody s fotografiami, ako aj charakteristiky výsadby a pestovania.

Čítajte Viac

Odroda Apple šampión vďaka svojmu produktu a chuťovým vlastnostiam získala medzi európskymi záhradkármi naozajstnú slávu. Túto odrodu mnohí považujú za ideálnu voľbu pre komerčnú výrobu. Okrem toho veľmi úspešne kombinuje jednoduchosť kultivačných podmienok a vysoké výnosy.

Čítajte Viac

Zima je rýchla a neustále sa blíži k vašej záhrade, as ňou vietor a námraza, invázia hlodavcov a škodcov, ktorí prezimujú v kôre. To všetko môže poškodiť váš jablkový sad. Dozviete sa o dôvodoch bielenia jabloní, či už bieliť len na jar, ako bieliť a ako chrániť vašu záhradu pred negatívnymi faktormi prostredníctvom správneho obaľovania stromov.

Čítajte Viac