Včelí výrobky

Včelárstvo je považované za najúžasnejší a najcennejší produkt. Vďaka tomuto zázračnému elixíru môžu včely nakŕmiť svoje potomstvo, ako aj svoju kráľovnú, ktorá doplní úľ novými obyvateľmi. Poďme zistiť, ako skladovať materskú kašičku. Viete? Kráľovská želé produkuje včely-sestra.

Čítajte Viac

Včelí jed sa často používa ako liek, ktorý je vysoko účinný. Je pravda, že je potrebné správne zbierať a používať včelí jed, pretože okrem liečby tela ho môže otráviť. Nižšie hovoríme o výhodách včelieho jedu a ako ho používať. Ako vyzerá včelí jed? Ak vás včelí kúsok bičí, sotva budete schopný vidieť jeho jed, pretože ho spúšťa pod kožu vo veľmi malom množstve - iba 0,2 - 0,8 mg.

Čítajte Viac

V tejto téme budeme hovoriť o včelích výrobkoch, ktoré ľudia široko využívajú v rôznych priemyselných odvetviach. Povieme vám, čo je merva vo včelárstve, aký je význam včelieho jedu a drone mlieka a tiež vám povie, čo má baktericídne vlastnosti vosk. Viete? Včely sú špecializovanou formou osy.

Čítajte Viac

Každý vie o výhodách bežných včelích produktov, ako sú med a propolis. Existuje tiež taký produkt, ktorý vyrába včely ako materská kašička. Je to liečivý produkt používaný v medicíne a kozmetike. Včely ho produkujú na kŕmenie maternice a rastúceho plodu. Larvy bežnej pracovnej včely dostávajú kráľovské mlieko iba prvé 3 dni svojho života, čo je 60-80 dní.

Čítajte Viac

Coriander (lat. - Coriandrum) je každoročná bylinná rastlina etromaslennoe rodiny dáždnikov. Mnohí ľudia poznajú koriandr kvôli jeho semenám, ktoré sa používajú ako aromatické potravinové korenie, alebo kvôli stonkám a listom, ktoré sa nazývajú koriandrom (quinda) a používajú sa ako korenistá bylina. Menej známy je koriander ako medová rastlina, ktorá dáva chutný a veľmi zdravý med.

Čítajte Viac

Je ťažké predstaviť si potravinový výrobok užitočnejší a chutnejší ako med. Existuje široká škála druhov medu, z ktorých každá má svoje jedinečné vlastnosti. Zvlášť liečivé sú však len niektoré odrody najcennejšie vo včelárstve a tradičnej medicíne. To je presne ten druh medu s phacelia.

Čítajte Viac

Napriek tomu, že voskový mol je hlavným nepriateľom včelárov, niekedy v ľudovom liečiteľstve ničí celé úle, tento hmyz je cenený ako prostriedok na boj proti tuberkulóze a neplodnosti. Nižšie sa pozrieme bližšie na zvláštnosti liečby tinktúrou z cínu. Tinktúra voskového moku: popis Voskový mol, čiže včelí mol, je najnebezpečnejším škodcom včelích úľov, pretože v nich leží svoje vajcia.

Čítajte Viac

V receptoch tradičnej medicíny s použitím medu sa často spomína vápno. Mnohí to skúšali, ale nie každý si je vedomý jedinečnosti včelieho produktu. Vzhľadom k jemnej aróme, krásnej bielej so žltou farbou a neporovnateľnou chuťou, je vápenný med považovaný za najcennejší zo všetkých druhov prírodného medu.

Čítajte Viac

Včelárstvo poskytovalo ľuďom nielen med, ale aj takú jedinečnú látku ako vosk. Vedci žartujú, že sa stal prvým polymérom vytvoreným živými bytosťami. Dokonca aj v dávnych dobách boli pokryté ranami a hrdinovia starých gréckych mýtov boli veľmi dobre oboznámení s týmto nádherným produktom včelárstva. Odysseus ho použil namiesto špunty do uší pre svoj tím, aby ju zachránil pred spevom sirén a Daedalus pre neho vytvoril krídla od Icarusa.

Čítajte Viac

Med je veľmi cenný produkt a používa sa nielen vo výžive, ale aj v medicíne a kozmetike. Aby bol jeho účinok na telo pozitívny, mal by sa v čase nákupu venovať pozornosť jeho vlastnostiam. Ako skontrolovať kvalitu medu? Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. Najpresnejšie výsledky poskytnú laboratórnu analýzu.

Čítajte Viac

Každý sebaúctivý včelár vie: vosk sa nestane veľa. Preto, ak po dobrej sezóne máte niekoľko kilogramov čerstvých plástov - nemyslím ani na ich uloženie do zadného boxu. V tomto článku sa dozviete, ako profitovať zo zdanlivo zbytočných skladov včiel a urobiť potrebnú solárnu voskovú rafinériu.

Čítajte Viac

Mnohí včelári sa pýtajú, ako rozpustiť vosk s najmenším množstvom času a peňazí. Zároveň sa ponoríte do hľadania informácií o rôznych mechanizmoch, nedosiahnete očakávaný výsledok. Preto stojí za to, aby sme túto otázku podrobnejšie zvážili. Vlastnosti použitia zariadenia vo včelárstve Vosková rafinéria - jedno zo zariadení, ktoré uľahčuje prácu vo včelárstve.

Čítajte Viac

Väčšina z nás predpokladá, že medový nápoj je len vodka, ku ktorej sa pridáva med. Tento názor je však väčšinou chybný. V skutočnosti klasická príprava nápoja spočíva vo varení a kvasení medu a v hotovej čistej forme obsah alkoholu v nápoji nepresahuje 16%.

Čítajte Viac

Od dávnych čias ľudia používajú včelie produkty pre svoje potreby. Med a mnoho ďalších derivátov z neho sa používa v potravinách, ktoré sa používajú na liečbu a prevenciu prechladnutia. Jedným z najužitočnejších a najunikátnejších produktov, ktoré nám príroda a včelári ponúka, je zabrus. V tomto článku budeme hovoriť o tomto jedinečnom dar prírody a ako správne aplikovať zabrus.

Čítajte Viac

Akustický med patrí do radu prírodných pochúťok, o ktorých vie len veľmi málo ľudí. To je spôsobené tým, že výrobok je jedinečný svojho druhu a má mnoho užitočných funkcií. V tomto článku vám povieme podrobne o medovom mede: čo to je a ako je užitočný. Chuť a vzhľad Tento včelársky produkt je pomerne vzácny.

Čítajte Viac

Nie všetci milovníci medu vedia, že existuje biela verzia tohto cenného produktu, ktorý má svoje vlastné osobitné rozdiely, o ktorých budeme v článku diskutovať, zistíme, aký cenný je biely med a čo je z neho vyrobený, a tiež pomáha odlíšiť falošný tovar od skutočného produktu. Chuť a vzhľad Ak hovoríme o absolútne čistom včelím produkte bez farbív a prísad, potom bude mať mierne krémovú farbu, pretože je jednoducho nemožné nútiť včely zbierať nektár výlučne z tých rastlín, ktoré sú najvhodnejšie.

Čítajte Viac