Pestovanie sladkej papriky

Poľnohospodárske pestovanie bulharského korenia je v mnohých ohľadoch podobné poľnohospodárskej technológii paradajok. Obe kultúry sú zasadené skoro na jar na sadenice, ktoré na začiatku leta je prevedená na zem.

Produktivita papriky je ovplyvnená mnohými faktormi. Niektoré z nich sú: čas výsevu semien, optimálny vek sadeníc na výsadbu v krajine, úrodnosť pôdy atď.

Sazenice Bell Pepper

Na sadenie semien korenia na sadenice potrebujú koncom februára. Je to spôsobené tým, že s nástupom kalendárneho jari sa zvyšujú denné hodiny, čo má pozitívny vplyv na rýchlosť rastu sadeníc. Treba tiež poznamenať, že semená papriky klíčia veľmi dlho (2-3 týždne).

Bulharské korenie je veľmi teplomilná rastlina. Preto, rastúce sadenice na parapete v byte, je dôležité sledovať teplotu vzduchu v miestnosti: mala by byť aspoň 22 ° C (najlepšia možnosť je asi 25 ° C).

Nízke teploty neumožňujú, aby sa zariadenie normálne vyvíjalo, čo so sebou prináša výrazné oneskorenie rastu.

Predpokladá sa, že sadenice bulharského korenia nepotrebujú zber, ktorý veľmi zle znáša. Bolo však zistené, že po presadení semenáčikov do samostatných šálok, rastlina začne tvoriť silný koreňový systém a aktívne rastie. Pri zbere je dôležité nepoškodzovať korene.

Na letnej chate postavíme skleník vlastnými rukami.

Prečítajte si tu, ako postaviť skleník vlastnými rukami.

Článok o prospešných vlastnostiach jeruzalemských artičokov //rusfermer.net/ogorod/korneplodnye-ovoshhi/vyrashhivanie-v-otkrytom-grunte-korneplodnye-ovoshhi/topinambur-i-ego-poleznye-svojstva-dlya-organizma.html.

Pristátie v zemi

Výber miesta na výsadbu sadeníc v krajine by mali mať na pamäti, že korenie preferuje stabilné teploty, vysokú vlhkosť, žiadne priame slnečné svetlo.

V strednej zóne môžu plody bulharského korenia spať pri priemernej dennej teplote v priemere 25 ° C, čo je dôvod, prečo korenie najlepšie rastie v našich zemepisných šírkach v skleníkoch. Ak nie je takáto príležitosť na pestovanie, potom na výsadbu sadeníc je potrebné zvoliť tieňované oblasti, ktoré sú uzavreté pred náhlymi nárazmi vetra.

V otvorenom teréne sa sadenice vysádzajú až koncom júna, kedy nehrozí riziko mrazu. V skleníku, môže byť zasadené korenie v poslednej tretine mája. Pred výsadbou by mala byť pôda oplodnená a dobre vykopaná, aby bola mäkká a nasýtená kyslíkom.

Ako hnojivo vhodný humus, superfosfát.

Rastliny sa vysádzajú vo vzdialenosti asi 30 cm od seba vo veľmi hlbokých jamkách. Môžu tiež pridať kompost. Silne prehĺbiť rastliny nepotrebujú. Po presadení by mala byť napojená teplou vodou.

Pestovanie bulharské korenie po výsadbe v krajine

Pleť a uvoľňovanie pôdy medzi radmi by mali byť v priebehu leta minimálne 6-7 krát. Pozemok by mal byť uvoľnený o 5 cm, hlboko po každom zalievaní a daždi.

Počas rastu v zalievanie rastliny potrebujú pomerne často, pretože korenie je veľmi rád vlhkosť (kvôli jeho absencii, bude plodina bude minimálna). Je potrebné, aby sa rastliny raz týždenne zalievali len pod koreňom a len teplou vodou, ale nie príliš hojne.

Okrem toho, paprika rastliny potrebujú kŕmenie.
Aby sa zvýšil výnos, prvé kvety musia byť ošklbané. Tým sa zabezpečí najrýchlejšie možné množstvo ovocia.

Počas obdobia rastu musí byť korenie chránené pred chorobami a škodcami. Rastlina je najčastejšie postihnutá voškami a roztočmi, pre ktoré existujú špeciálne prípravy na boj.

Vlastnosti rastúce melóny - poznámka záhradník.

Naučte sa, ako sa starať o čierne ríbezle //rusfermer.net/sad/yagodnyj-sad/uhod-za-yagodami/uhod-za-chernoj-smorodinoj-prineset-bolshoj-urozhaj.html.

Zber korenia

Pepper je veľmi citlivý na mechanické poškodenie rôznych druhov. Preto je dôležité vedieť, že plody bulharského korenia by sa mali strihať nožnicami a nemali by sa vyberať, ako je to zvykom. Faktom je, že pri lámaní rastliny prijíma mikrotraumy, čo znamená oneskorenie rastu a zníženie úrovne výťažku.

Technika pestovania papriky je veľmi jednoduchá. So správnym prístupom môže aj začínajúci záhradník získať slušnú úrodu ovocia.

Pozrite si video: Pestovanie batátov v záhrade (Január 2020).

Loading...