Inkubátor

Chov hydiny je veľmi vzrušujúca aktivita. Samostatný inkubátor je veľmi užitočným vynálezom a tiež ekonomickým vynálezom. Inkubátorové zariadenia, ktoré sa vyrábajú v špeciálnych továrňach, sú drahé, a tí, ktorí chcú chovať hydinu, si často nemôžu dovoliť kúpiť takéto zariadenie.

Čítajte Viac

Kontrola vajec pred inkubáciou a počas nich sú dôležitými krokmi pri chove kurčiat. Dobrým asistentom v tejto veci je ovoskop - zariadenie, ktoré umožňuje identifikovať chyby, abnormality alebo monitorovať správny vývoj embrya. Čo je ovoskop? Ovoskop je špeciálne zariadenie, pomocou ktorého sa vykonáva biologická kontrola kvality výplňového materiálu.

Čítajte Viac

Úspešná inkubácia vajíčok by nebola možná, ak by neexistovali stabilné teplotné podmienky. Tento proces je zabezpečený špeciálnym termostatom pre inkubátor, ktorý udržuje úroveň ± 0,1 ° C, pričom môže meniť teplotu v rozsahu od 35 do 39 ° C. Takéto požiadavky sú obsiahnuté v mnohých digitálnych zariadeniach a analógových zariadeniach.

Čítajte Viac

Pre moderného poľnohospodára zapojeného do chovu vtákov je ťažké robiť bez takéhoto zázračného stroja ako inkubátora. Inkubátor je cenovo dostupný a spoľahlivý stroj, ktorý vám umožní rásť počet mladých akcií, na ktoré očakávate, bez ohľadu na sezónu. Na modernom trhu existuje veľké množstvo modelov, ktoré sa líšia kapacitou, funkčnosťou a cenou.

Čítajte Viac

Inkubácia kuracích vajec doma je veľmi zaujímavá, ale skôr nepríjemná. Ak chcete včas získať zdravé, nadýchané, sladké potomstvo, musíte striktne dodržiavať niekoľko pravidiel, ktoré nájdete v našom článku. Detailne popíšeme celý proces inkubácie mláďat, od výberu a ukladania materiálu do zariadenia, až po šťastné, dlho očakávané narodenie malých vtákov.

Čítajte Viac

Technický pokrok sa nezastavil a každý rok na trh prichádzajú stále vyspelejšie výrobky. To platí aj pre inkubátory. Výrobcovia neustále prezentujú nové výrobky, aby spotrebitelia zaradili do náročnej úlohy vybrať si najlepší inkubátor pre vajcia. Pokúsme sa zvážiť výhody a nevýhody ôsmich variantov podobných produktov, ktoré sú lídrom v predaji tejto skupiny výrobkov.

Čítajte Viac

Všetci, ktorí premýšľajú o veľkoplošnom chove hydiny, venujú v prvom rade pozornosť "mechanizácii". Pokládka je dobrá, ale pri veľkých objemoch takýto prístup nie je opodstatnený a nie každé kura bude sedieť v hniezde. V takýchto prípadoch sú vhodnejšie špeciálne jednotky. Na základe jeho vlastností zisťujeme, ako si vybrať spoľahlivý inkubátor.

Čítajte Viac

V mnohých domácnostiach sa dá počuť nesúhlasný náboj: sliepky, kačice, črevá husí a výkriky moriek. Aby nedošlo k nákupu mladých vtákov každú jar, majiteľ je výhodnejšie, aby sa vták na jeho farme. Na tento účel musíte zakúpiť zariadenie, ako je napríklad inkubátor. Pozrime sa na inkubátory "Ideal hen", ktoré vyrába firma Novosibirsk "Bagan".

Čítajte Viac

Dnes domáci trh poskytuje obrovské množstvo rôznych typov inkubátorov, ruských aj dovážaných. Chov vtákov je zodpovedný podnik, ktorý si vyžaduje primerané znalosti a vybavenie. Ako mnohí chovatelia hydiny hovoria, nemali by sme sa snažiť kupovať drahé zahraničné inkubátory, pretože existujú vysoko kvalitné domáce výrobky.

Čítajte Viac

Inkubátor určený pre veľký počet vajec chová hydinu na novú, efektívnejšiu úroveň. Použitie takýchto jednotiek umožňuje nielen získať veľký počet kurčiat, ale tiež zabezpečuje ich dobrú liaheň a následne stabilný príjem. Vysoko kvalitný a produktívny reprezentant radu takýchto zariadení je "Stimul-1000".

Čítajte Viac

Poľnohospodári, ktorí vlastnia malú farmu, veľmi starostlivo pristupujú k výberu inkubátora pre chov hydiny. Zároveň sa venuje pozornosť riadiacemu systému, ventilácii, výkonu a ďalším dôležitým parametrom zariadenia. Nižšie budeme hovoriť o modernom inkubátore pre domáce použitie značky "Titan".

Čítajte Viac

Môžete sa zmiasť medzi rôznymi zariadeniami na pestovanie kurčiat, zatiaľ čo celý úspech chovu hydiny často závisí od výsledku týchto vyhľadávaní. Preto by ste sa pri výbere požadovaného modelu inkubátora mali spoliehať na osvedčených výrobcov, ktorým dobre reagujú ľudia, ktorí majú skúsenosti s výrobkami.

Čítajte Viac

Inkubátor "Remil 550TsD" dlho a pevne dobyl trh vo svojom odbore. Toto zariadenie umožňuje súčasne inkubovať veľké množstvo vtáčích vajec. Vďaka spoľahlivej prevádzke zariadenia na udržanie vnútornej klímy, Remil 550CD prináša vyliahnutie na 95% počiatočnej sady pre inkubáciu.

Čítajte Viac

Existujú plemená kurčiat, ako je napríklad krásna holandská biela-chladené, ktorí šetria na svoje materské povinnosti a nechcú vyliahnuť vajcia. Ostatné sliepky sa snažia verne plniť svoje rodičovské povinnosti, ale zasahujú vonkajšie okolnosti. Takže osoba vynájdila inkubátor včas a významne tak zvýšila populáciu kurčiat, ktorá teraz presahuje trojnásobok počtu ľudí na planéte.

Čítajte Viac

Inkubácia je komplexný proces, ktorého úspech závisí od mnohých faktorov. Farmy, ktoré sa zaoberajú chovom poľnohospodárskych vtákov, dlhodobo a úspešne využívajú moderné zariadenia s automatickými kontrolnými systémami vitálnych parametrov pre embryá. Jedno z týchto zariadení - inkubátor "IFH 1000".

Čítajte Viac

Inkubátory zahraničnej výroby sa vyznačujú dobrou funkčnosťou, vysokou kvalitou montáže a spoľahlivým výkonom. Väčšina funkcií v takýchto zariadeniach je automatizovaná a nevyžaduje neustálu pozornosť farmára. Jedným z najobľúbenejších výrobcov domácich inkubátorov je talianska spoločnosť Novital.

Čítajte Viac

Aby sa zdravé mladé zvieratá vyliahli v inkubátore, zariadenie musí byť riadne pripravené na prevádzku. Okrem zahrievania, nastavovania správnych indikátorov a podobne, pred použitím zariadenia je potrebné vykonať jeho dezinfekciu. Ako a čo dezinfikovať inkubátor, opísaný v tomto článku.

Čítajte Viac