Cibuľa

Dekoratívne cibuľa (Allium) je zasadená v záhrade pre krásu, je blízko, aby som tak povedal, príbuzný cesnaku a cibule, chované v chove. Vo svete je asi 600 druhov dekoratívnej cibule. Cibuľa je jedená a jeho kvety sú obdivované. To sú najviac nenáročné kvety, ktoré kvitnú na dlhú dobu.

Čítajte Viac

Predstavte si, že varenie bez cibule je jednoducho nemožné. Táto užitočná zložka sa používa takmer vo všetkých pokrmoch: prvá, druhá, pečenie, konzervovanie, dokonca aj príprava červenej cibuľovej marmelády. Žltnutie cibule v dôsledku škodcov Zdá sa, že nie je nič jednoduchšie ako pestovanie cibule - to nie sú vrtošivé paradajky alebo ponuky zámorských baklažánov.

Čítajte Viac

Zdá sa, prečo pestujeme cibuľu doma, ak na policiach takmer v každom obchode, dokonca aj v zime si môžete kúpiť rôzne greeny? Ale v skutočnosti, v tejto lekcii veľa výhod. Domáce greeny sú ďalším zdrojom vitamínov a živín, ozdobia jedlo nádherne, sú vždy čerstvé a sú na dosah ruky a náklady sú takmer zadarmo.

Čítajte Viac

Cibulová batun má vynikajúcu chuť a je veľmi užitočná pre ľudské telo. V našej krajine sa táto cibuľa pestuje a používa nielen vo varení, ale aj v medicíne. V tomto článku sa pozrieme na to, čo je luk batun a jeho použitie. Cibuľa-batun: obsah kalórií, zloženie a nutričná hodnota Tatarky, pieskovej cibule, cesnaku bez zápachu, fistuly - všetky tieto názvy sa nazývajú cibuľa-batun.

Čítajte Viac

Kto nechce hýčkať s lahodnou zelenou cibuľkou pri jedálenskom stole. Zvlášť, ak ste ho zdvihli. V tomto článku budeme diskutovať o odrôd cibule-batun, alebo skôr o jeho najlepších odrôd. Cibuľa-batun sa líši od obyčajnej cibule vo výške jeho fistulous listy a nedostatok cibule. Takáto cibuľa sa pestuje výlučne na zeleň.

Čítajte Viac

Čo môže ozdobiť známe jedlo, dať mu elegantný vzhľad a pridať ľahký fishcorn lepšie ako zelené cibuľové perie? Vzhľadom k výnimočnej jednoduchosti pestovania (v krajine, v skleníku, doma na parapete), tento výrobok možno konzumovať čerstvé počas celého roka, aj keď iné zdroje vitamínov nie sú ľahko dostupné.

Čítajte Viac

Mnohí milujú šalotku kvôli jej jemnej, jemnej a mierne sladkej chuti, ktorá po konzumácii nespôsobuje zápach. Okrem toho, jeho zelené a cibuľa nespôsobujú slzy pri krájaní, na rozdiel od bežnejšej cibule. Čo je šalotka Takže, šalotka, čo to je? Šalotka je vytrvalá rastlina cibuľovej rodiny, ktorej cibuľa sa zhromažďuje v lalokoch, čo z nej robí cesnak.

Čítajte Viac

Cibuľa je jednou z najobľúbenejších plodín, ktoré pestujú všetkých záhradkárov bez ohľadu na klimatickú zónu alebo zrážky. Po zbere sa problém často vyskytuje pri skladovaní cibule. Tvárou v tvár problémom skazených výrobkov, majitelia sa čudujú: tak, ako správne skladovať cibuľu, aby sa zabránilo stratám?

Čítajte Viac

Cibuľa je jednou z najobľúbenejších záhradkárskych plodín. V ktoromkoľvek ročnom období poskytne jedlám výraznú korenistú chuť, nasýti ich vitamínmi a stopovými prvkami. Ale aby sa zabezpečila dobrá úroda, letný rezident musí vedieť, ako kŕmiť cibuľu. Viete? Najbežnejšie jedlo na svete - to je cibuľa.

Čítajte Viac

Cibuľa - vytrvalá bylina patriaca do rodiny cibule. Vlasti - juhozápadná Ázia. Jedna z najbežnejších rastlinných plodín. Používa sa pri varení, medicíne, kozmetike. Viete? Starovekí Egypťania nazývali cibuľu „rastlinou bohov“ a boli presvedčení, že celý svet bol postavený po príklade veľkej viacvrstvovej cibule.

Čítajte Viac

Sen každého letného rezidenta a záhradníka je bohatá, chutná úroda. A ako to môže byť nepríjemné, keď škodcovia záhradných plodín, kazia zeleninu a výrazne znižujú ich produktivitu, sú na ceste k dosiahnutiu sna. Často musíte stráviť veľa času a úsilia na odstránenie nepríjemného hmyzu z vašich stránok pomocou rôznych metód.

Čítajte Viac

Tipy, ako pestovať cibuľu, užitočné pre začínajúcich záhradkárov a záhradkárov, aj keď to môže zaujímať a užitočné a skúsených vlastníkov. Cibuľa - nepostrádateľná zelenina na našom stole. Nie je možné si predstaviť nejaké jedlá bez neho. Používa sa čerstvé, sušené, používané na výrobu omáčok, nálevov, korenín, konzervácií.

Čítajte Viac

Medzi všetkými odrodami cibule je špeciálne miesto obsadené lukom zzzun, ktorý je tiež známy ako mangyre, visiaci, žliazový. To je veril, že jeho hlavné meno dostal za aktívny výber šťavy pri rezaní rastlín. Hovorí sa, že sa podobá slzám. Rastie nielen ako pestovaná rastlina v zeleninových záhradách, ale nachádza sa aj vo voľnej prírode na kamenistých pôdach a na lúkach východnej a západnej Sibíri.

Čítajte Viac

Zasiatí do zeme, rast a úrodu z jeho záhrady - čo najpríjemnejší zážitok. Jedno pozorovanie rastového procesu stojí za niečo. Všetky sadenice naklíčené za nimi na jedno, ale je dôležité vybrať tie správne semená. Jedným z prvých, ktorí spadnú do zeme, je jarná cibuľa. Existuje veľké množstvo druhov tejto zeleniny, a nižšie sú najlepšie odrody cibule sadenice.

Čítajte Viac

Množstvo a kvalita zozbieraných plodín, ako aj dĺžka ich skladovania závisí vo veľkej miere od správneho zberu cibule. O tom budeme diskutovať v článku. Keď je zelenina odstránená z lôžok Tak ako väčšina zeleniny, cibuľu treba odstrániť, keď je úplne zrelá. Len v tomto prípade sa môžeme spoľahnúť na zachovanie chuti a dlhodobé skladovanie zeleniny.

Čítajte Viac

Veľký význam vo varení, ako aj v ľudovej medicíne, sú obvyklé a každodenné pre všetky výsledky pestovania cibule a odrôd cesnaku. Preto ich každý pestovateľ alebo pestovateľ zeleniny starostlivo pestuje na svojich pozemkoch, aby sa potešili seba a svojich blízkych nielen zdravou výživou, ale aj krásnou výzdobou záhrady alebo hraníc - sú tu aj dekoratívne typy jedlých rastlín.

Čítajte Viac

Žiadna záhrada nemôže robiť bez cibule. Rozmanitosť výstavy je jednou z najobľúbenejších. Choval ho v Holandsku. Oceníte ju pre svoju vynikajúcu chuť, výťažok a veľkú veľkosť. Článok sa zameriava na cibuľu Exibishen a na jej pestovanie zo semien bezsemenným spôsobom. Popis a vlastnosti Žiarovky tejto odrody sú veľmi veľké, dosahujú veľkosti od 120 do 400 g.

Čítajte Viac

Prakticky všetci záhradníci našej krajiny pestujú cibuľu na jednej alebo iných odrodách cibule. Jednou z najobľúbenejších odrôd tejto rastliny je cibuľa Exibichene. Ako pestovať takúto metódu výsadby rastlín budeme diskutovať v článku. Popis a charakteristika Expozícia cibule bola zavedená na územie našej krajiny z Holandska a dlho sa stala populárnou medzi mnohými letnými obyvateľmi.

Čítajte Viac

Cibuľa je jednou z najčastejšie používaných zeleniny vo varení. Dôležitým faktorom pri úspešnom pestovaní tejto plodiny v podmienkach rizikového poľnohospodárstva je výber vhodnej odrody a ďalšia starostlivosť o ňu. Najlepšie odrody pre Urals Najlepšie odrody cibule sadenice pre Urals sú: Arzamas -lukovitsy rastú od 40 do 80 g, majú predĺžený-zaoblený tvar, žlté sfarbenie vonkajších šupín, vnútri je biela.

Čítajte Viac