Vysoko odolná odroda odolná voči chorobám - Raspberry Sweet Tomato

Všetci milovníci paradajok majú rôzne preferencie. Niekto má rád veľké a sladké, zatiaľ čo iní hľadajú kyslé. Niektorí majú radi klasický krém, zatiaľ čo iní potrebujú ružových gigantov.

Pre každého, kto chce získať vysoký výnos a má skleník, existuje veľmi dobrá odroda, nazýva sa „Malinová sladkosť“. Táto paradajka sa osvedčila ako plodná a odolná voči chorobám.

Prečítajte si v našom článku podrobný opis odrody, jej vlastnosti a charakteristiky kultivácie, odolnosť voči chorobám.

Paradajková Malinová sladkosť: odroda

Meno triedyMalinová sladkosť
Všeobecný popisVčasná zrelá determinantná odroda pre pestovanie v skleníkoch a otvorenom teréne
pôvodcaRusko
doba zrenia90-95 dní
tvarZaoblené, hladké
farbačervená
Priemerná hmotnosť rajčiakov100 až 120 gramov
prihláškauniverzálne
Výnosové odrody4-5 kg ​​z puzdra
Vlastnosti pestovaniaNorma Agrotechnika
Odolnosť voči chorobámMožné je aj ochorenie proti hnilobe

"Malinová sladkosť" má dobrú prestíž medzi začínajúcimi záhradkármi a veľkými výrobcami zeleniny.

To je skoré odrody, od času sadenice sú zasadené do zbierky prvých plodov, 90-95 dní prejsť. Závod je štandard, determinant. O indeterminantny triedy čítať tu. Samotné puzdro má strednú výšku a môže dosahovať až 130 cm.

Táto odroda sa odporúča na pestovanie v nechránenej pôde av skleníkoch. Má vysokú odolnosť voči plesni.

Prečítajte si aj na našej webovej stránke: Ako sa starať o odrody v skorých obdobiach? Ako získať čo najlepšiu úrodu v otvorenom poli?

Ako pestovať lahodné paradajky po celý rok v skleníkoch? Aké odrody majú dobrú imunitu a vysoký výnos?

charakteristiky

Zrelé plody sú červenej alebo tmavočervenej farby, zaoblené, rovnomerne, rovnakej veľkosti. Buničina je hustá, mäsitá. Prvé paradajky môžu dosiahnuť 130 gramov, ale neskôr od 100 do 120 gramov.

Meno triedyHmotnosť ovocia
Malinová sladkosť100 až 120 gramov
Záhradná perla15 až 20 gramov
Jack Frost50 - 200 gramov
Blagovest F1110 až 150 gramov
Prémia F1110 až 130 g
Červené tváre100 g
Mäkký pekný230 až 300 gramov
Ob domes220 až 250 gramov
Červená kopula150-200 gramov
Červený cencúľ80 až 130 gramov
Orange Miracle150 g

Počet komôr 5-6, obsah pevných látok asi 5%. Zberané ovocie môže byť uskladnené na dlhú dobu a je dobre znášaná doprava na dlhé vzdialenosti. Poľnohospodári, ktorí rastú "Malina Sweetness" vo veľkých objemoch ho milujú za tieto vlastnosti.

Tento typ paradajok bol chovaný domácimi odborníkmi v roku 2008 dostal štátnu registráciu ako odroda určená na pestovanie v skleníkoch, skleníkoch, pod filmom av nechránenej pôde. Odvtedy si zaslúži rešpekt medzi amatérmi a farmármi.

V nechránenej pôde sa malinové sladké paradajky najlepšie pestujú v južných oblastiach, ako je napríklad Krym, Rostov alebo Astrachán. V strednom pruhu je potrebné fóliu zakryť, aby sa zabránilo strate výťažku. V severnejších oblastiach je pestovanie tohto druhu možné len vo vyhrievaných skleníkoch.

Plody paradajok "Malinová sladkosť" vyzerajú skvele v uhorkách. Dobré na varenie lecho v kombinácii s inou zeleninou. Paradajky prvej kolekcie nie sú vhodné na konzerváciu, pretože sú na to príliš veľké, je lepšie počkať na druhú alebo tretiu zbierku. Budú menšie a potom bude možné ich zachovať. Šťavy a pasty sú veľmi chutné.

Tento typ paradajok je cenený, vrátane vysokého výťažku. Pri starostlivej starostlivosti od každého kríka sa môžete dostať až na 4-5 kg. Odporúčaná hustota výsadby 3-4 Bush na štvorcový. m, a vychádza asi 18-20 kg. Je to veľmi dobrý ukazovateľ výnosov. A môžete ju porovnať s inými odrodami v tabuľke nižšie:

Meno triedyproduktivita
Malinová sladkosť4-5 kg ​​z puzdra
Brusnice v cukre2,6-2,8 kg na meter štvorcový
Barón6-8 kg z kríka
Jablká v snehu2,5 kg z kríka
tanya4,5-5 kg ​​na meter štvorcový
Cár Peter2,5 kg z kríka
La la fa20 kg na meter štvorcový
nicola8 kg na meter štvorcový
Med a cukor2,5-3 kg z puzdra
Kráľ krásy5,5-7 kg z puzdra
Kráľ Sibíri12-15 kg na meter štvorcový

fotografie

Pozrite sa na fotografiu nižšie: paradajky Malinová sladkosť

Silné a slabé stránky

Medzi hlavné pozitívne vlastnosti odrody "Malinová sladkosť" na vedomie:

 • vysoký výťažok;
 • odolnosť voči chorobám;
 • ovocie nepraská;
 • dobré skladovanie a preprava plodín;
 • harmonické dozrievanie ovocia;
 • vysoké odrodové vlastnosti.

Medzi zistené nedostatky patrí, že paradajková malinová sladkosť f1 potrebuje časté obväzy, podväzky a uvoľňovanie.

Vlastnosti pestovania

Medzi zvláštnosti typu paradajok "Malinová sladkosť", mnohí si všimnú jeho vysoký výnos a priateľskosť dozrievania ovocia. Môžete tiež povedať o rezistencii na spoločné choroby paradajok v skleníkoch.

Semená pre sadenice zasiate v marci a apríli. Ponorte sa do štádia dvoch pravých listov. Kríky rastliny tvoria v jednom alebo dvoch stonkách, často v dvoch. Rastlina je vysoká a potrebuje podväzok, to bude poskytovať dodatočnú ochranu pred vetrom, ak rastie v otvorených lôžkach.

Paradajky Malinová sladkosť je veľmi náročná na termálny režim a zavlažovanie. Vo vývojovej fáze miluje top dressing obsahujúci draslík a fosfor. Zalievanie teplou vodou večer 2-3 krát týždenne, v závislosti na počasí.

Je veľmi dôležité vybrať správnu pôdu, a to tak na sadenie sadeníc, ako aj na dospelých rastlín v skleníku. Ak chcete pochopiť tento článok pomôže o typoch pôdy pre paradajky. Na našej webovej stránke nájdete aj informácie o tom, ako pripraviť pôdu pre paradajky sami.

Prečítajte si viac o tom, ako hnojiť paradajky a ako.:

 • Organické, minerálne
 • Najlepšie najlepšie.
 • Kvasinky, jód, peroxid vodíka, amoniak, popol, kyselina boritá.
 • Top obväzy pre sadenice, listové a pri zbere.

Choroby a škodcovia

Najpravdepodobnejšou chorobou tejto odrody je apikálna hniloba paradajok. Bojujú proti nemu, znižujú obsah dusíka v pôde a zároveň pridávajú vápnik. Účinnými opatreniami budú aj zvýšenie pôdnej vlhkosti a postrek postihnutých rastlín roztokom dusičnanu vápenatého. Rastliny sú často nápadné a hnedé. Pre jeho prevenciu a liečbu je potrebné znížiť zavlažovanie a upraviť teplotu, pravidelne vetrať skleník.

Odroda je odolná voči Fusarium, Verticillium, Alternaria a iným typickým chorobám v skleníkoch. Avšak, bez preventívnych opatrení nemôže urobiť. Pred výsadbou sa odporúča dezinfikovať pôdu horúcim roztokom manganistanu draselného. Môžete použiť aj iné metódy liečby chorôb.

Mladé paradajky sa pravidelne postriekajú fytosporínom alebo iným netoxickým liekom s antifungálnym účinkom, aby sa zabránilo vzniku neskorej plesne. Prečítajte si aj ďalšie spôsoby ochrany proti fytoftorom a odrodám, ktoré sú voči nemu odolné.

Zo škodcov tohto typu paradajok citlivých na chrobák zemiakový Colorado, prináša obrovské škody na rastline. Škodcovia sa zbierajú ručne, potom sa rastliny ošetrujú Prestige. S slimáci bojovať uvoľnenie pôdy, kropenie vápna, piesku alebo drvené orechy okolo rastlín.

Ostatné škodcovia môžu ohroziť paradajky: vošky, roztoče pavúk, strapce.

Existuje mnoho osvedčených metód kontroly škodcov:

 • Ako sa zbaviť roztočov.
 • Čo robiť, keď voške a strašidlá sú chované v záhrade.
 • Boj s chrobákom zemiakovým a jeho larvami.
 • Spoľahlivé spôsoby, ako sa zbaviť slimákov.

Ako vidíte, existujú určité ťažkosti v starostlivosti o odrodu "Malinová sladkosť", ale sú úplne neprekonateľné, stačí dodržať jednoduché pravidlá starostlivosti. Veľa šťastia a dobrá úroda.

V nasledujúcej tabuľke nájdete odkazy na iné odrody paradajok uvedené na našich webových stránkach, ktoré majú rôzne obdobia dozrievania:

Včasné zrenieStredne neskoroStredne skoré
Crimson VikomtŽltý banánPink Bush F1
Zvonček kráľtitánplameniak
KatiaF1 slotprelamované
miláčikZdravý medChio Chio San
Brusnice v cukreZázrak trhusupermodelka
Fatimazlatá rybkaBudenovka
VerliokaDe barao čiernaF1 dur

Loading...