Petúnie

Takmer všetci milovníci izbových rastlín sú si vedomí nenáročných petúnií. Často sa nachádza v parkoch, námestiach, na balkónoch a lodžiích. Vo voľnej prírode obyčajne zasadili jednoduché petúnie. Terry odrody pod vplyvom vetra alebo dažďa rýchlo vyblednú a stratia všetku svoju krásu. Pestovanie petúnií doma a starostlivosť o ňu je jednoduché, stačí sa riadiť niektorými pravidlami.

Čítajte Viac

Svetlé petúnie je voňavá rastlina, farebný symbol bezstarostného leta, ktorý nevedomky obdivujete a zakaždým prechádzate okolo kvitnúceho kvetinového záhonu. Takáto odroda a okázalosť farby, ako petúnie, môže závidieť akúkoľvek záhradnú ročnú kvetinu. Ak sa rozhodnete pridať svetlé farby do postele, dávajte pozor na petúniu, pretože to nebude ťažké pestovať a šíriť s semenami alebo odrezkami.

Čítajte Viac

Na jar av lete, chcete potešiť vaše oči s niečím krásnym, ozdobiť váš dvor, balkón a parapet s kvetmi, vytvoriť pohodlie okolo vás a vychutnať si krásu. Existuje obrovské množstvo rastlinných druhov. Môžete pestovať sami, alebo kúpiť zasadil v kvetináčoch. Prvé miesto v jeho rozmanitosti, bohatá paleta farieb a krásy je petúnie.

Čítajte Viac