Vítaným hosťom v krajine je paradajka Belle F1: opis a fotografia odrody.

Chutné skoré zrelé hybridy sú pre záhradníka skutočným nálezom. Medzi nimi vyniká rozmanitosť paradajok „Belle F1“ - elegantná, nenáročná na starostlivosť, pomerne plodná. Hladké, čisté plody sú dobre uložené a majú príjemnú, vyváženú chuť.

Podrobnejšie o triede sa môžete dozvedieť z nášho článku. Prečítajte si úplný opis odrody v ňom, zoznámte sa s vlastnosťami a charakteristikami pestovania, dozviete sa o sklone k poškodeniu škodcami a imunite voči chorobám.

Paradajka "Belle F1": opis odrody

Meno triedyBelle F1
Všeobecný popisVčasný zrelý neurónový hybrid
pôvodcaHolandsko
doba zrenia107 až 115 dní
tvarPlochý zaoblený, s jednoduchým rebrovaním na stopke
farbaTmavo červená
Priemerná hmotnosť rajčiakov120 - 200 gramov
prihláškaJedáleň
Výnosové odrody15 kg na meter štvorcový
Vlastnosti pestovaniaNorma Agrotechnika
Odolnosť voči chorobámOdolný voči väčšine chorôb

"Belle F1" - čoskoro zrelý vysoko výnosný hybrid. Neurčený ker, až 150 cm vysoký, mierne listnatý. List je jednoduchý, stredne veľký, tmavo zelený.

Plody dozrievajú v dlhých zhlukoch 6-8 kusov. Zrenie trvá počas celej sezóny. Výťažok je veľmi dobrý, od 1 štvorca. metrov výsadby možno odstrániť najmenej 15 kg vybraných paradajok.

Meno triedyproduktivita
bella15 kg na meter štvorcový
Marissa20-24 kg na meter štvorcový
Cukrový krém8 kg na meter štvorcový
Priateľ F18-10 kg na meter štvorcový
Sibírsky čoskoro6-7 kg na meter štvorcový
Zlatý prúd8-10 kg na meter štvorcový
Pýcha Sibíri23-25 ​​kg na meter štvorcový
liang2-3 kg z kríka
Zázračný lenivý8 kg na meter štvorcový
Predseda 25 kg z kríka
Leopold3-4 kg z kríka

Plody sú stredne veľké, s hmotnosťou 120 - 200 g. Tvar je plocho zaoblený, s jemným rebrovaním na stopke. V procese dozrievania paradajky menia farbu zo svetlozelenej na tmavočervenú. Koža je tenká, lesklá, dužina je šťavnatá, jemná, mäsitá, s veľkým počtom komôr semien. Chuť je svetlá, sladká s miernou kyslosťou.

Meno triedyHmotnosť ovocia
bella120 - 200 gramov
La la fa130 až 160 g
Alpatieva 905A60 gramov
Pink Flamingo150 až 450 gramov
tanya150-170 gramov
Zjavne neviditeľné280 až 330 g
Včasná láska85 až 95 gramov
Barón150-200 gramov
Apple Rusko80 gramov
miláčik80 až 90 gramov
Katia120 až 130 gramov

Pôvod a použitie

Odroda paradajok "Belle F1" chovaných holandskými chovateľmi, rozdelená na zóny pre všetky regióny Ruska. Odporúča sa pestovať paradajky v otvorených lôžkach alebo vo filme. Zberané paradajky sú dobre uložené, doprava je možná., Hladké, krásne ovocie sú vhodné na predaj.

Paradajky sú šalátového typu, sú chutné čerstvé, vhodné na prípravu občerstvenia, polievok, teplých jedál, pást a zemiakovej kaše. Zrelé paradajky, aby lahodnú šťavu, sú dobré v solené alebo nakladané forme.

fotografie

Vizuálne oboznámený s rôznymi paradajkami "Belle F1" môže byť na fotografii nižšie:

Silné a slabé stránky

Medzi hlavné výhody odrody:

  • skoré dozrievanie ovocia;
  • skvelá chuť;
  • dobrý výťažok;
  • tolerancia odtieňa;
  • rezistencia na závažné ochorenia.

Nevýhodou je potreba vytvoriť puzdro. Vysoké rastliny potrebujú spoľahlivú podporu. Nebude možné zbierať semená v našich vlastných lôžkach, semená z paradajok nezdedia vlastnosti materskej rastliny.

Vlastnosti pestovania

Rajčiaky odrody "Belle F1" pestované sadenice alebo bez semien. Semená nemusia byť spracované, prejdú všetkými stimulujúcimi a dezinfekčnými postupmi pred ich predajom.

Pôda pre sadenice sa skladá zo zmesi záhradnej pôdy s humusom alebo rašelinou. Pri spôsobe sadenia sa semená zasejú v nádobách s hĺbkou 1,5-2 cm, pokropia rašelinou a umiestnia sa do tepla. Po vzniku sadeníc sa film odstráni, sadenice sa vystavia svetlu a nalejú sa teplou vodou.

Keď sa prvé rastliny rozložia na rastlinách, uskutoční sa zber, paradajky sa kŕmia tekutým komplexným hnojivom. Transplantácia v zemi alebo v skleníku začína v druhej polovici mája, S non-sadling metódy, semená sú zasiate okamžite na lôžkach, oplodnené s veľkorysou časť humusu.

Vykládky sa postriekajú vodou a prekryjú fóliou. Takto pestované paradajky sa vyznačujú silnou imunitou. Po vzniku sadeníc výsadby riediť.

Mladé kríky sú umiestnené vo vzdialenosti 40-50 cm od seba, rozstup riadkov je od 60 cm, zalievanie rastlín by malo byť mierne, s teplou mäkkou vodou. Každé 2 týždne sa rastliny kŕmia komplexným hnojivom alebo organickým hnojivom. Vysoké kríky sú viazané na kolíky alebo mreže. Všetky nevlastné deti nad 2 kefy sú odstránené, spodné listy a deformované kvety sú tiež najlepšie odstránené.

Prečítajte si viac na našej webovej stránke: Aké druhy pôdy pre paradajky existujú? Aký je rozdiel medzi pôdou pre sadenice a pôdu pre rastliny v skleníkoch?

Ako používať rastové stimulátory, fungicídy a insekticídy?

Choroby a škodcovia

Odroda rajčiaka „Belle F1“ nie je príliš náchylná k hlavným ochoreniam: tabaková mozaika, verticilóza, fusárium. Včasné dozrievanie chráni plody pred epidémiou neskorej plesne.

Na prevenciu plesňových ochorení sa odporúča postrekovanie mladých rastlín slabým roztokom manganistanu draselného alebo fytosporínu. Správna výsadba, mulčovanie alebo časté uvoľňovanie pôdy s včasnou kontrolou burín pomôže chrániť výsadbu pred apikálnou alebo koreňovou hnilobou.

Hmyz škodcovia často kazia čerstvé zelené paradajky. Ak chcete sa ich zbaviť pomôže postrek výsadby infúzie bylín: lastovička, rebrík, harmanček. Môžete bojovať s holými slimákmi pomocou amoniaku, najjednoduchší spôsob, ako umyť vošky s teplou mydlovou vodou.

Belle F1 je zaujímavé a ľahko rastúce paradajky, ktoré odpúšťajú malé chyby v poľnohospodárskej technológii. Vysoký výnos, vytrvalosť a nízka náchylnosť k chorobám z neho robí vítaného hosťa na každom dvore.

strednáStredne skoréneskorého dozrievania
AnastasiaBudenovkaPredseda vlády
Malinové vínoTajomstvo prírodygrapefruit
Kráľovský darčekRužový kráľDe Barao Giant
Malachit BoxkardinálDe barao
Ružové srdcebabičkaYusupov
cyprusLev TolstojAltaic
Malinový obrDankoraketa

Loading...