Cereálie

Ďaleko od každého vie, čo je proso. Proso je jednoročná rastlina, ktorá patrí do skupiny obilnín. Kultúra má stonky v tvare manžety s veľkým počtom uzlov rozvetvujúcich sa od koreňa. Kvetenstvo je paniculata, každá kocka má dve kvety - bisexuálne a asexuálne. Ucho rastliny je na jednej strane vypuklé, na druhej strane sploštené.

Čítajte Viac

Obilný cirok je jednou z najstarších obilnín, krmovín a potravinárskych plodín, ktorá je všeobecne známa najmä ako koncentrované krmivo pre domáce zvieratá. V poslednej dobe však táto tráva získala veľkú popularitu medzi priaznivcami správnej výživy a odborníkmi na výživu, ktorí odporúčajú, aby bol cirok zahrnutý do stravy pre tých, ktorí sledujú ich hmotnosť.

Čítajte Viac

Čirok je v našich zemepisných šírkach nie veľmi známou obilninou, ktorá rastie v Afrike, Ázii, oboch častiach Ameriky, Austrálie a Európy. Kultúra má potravinovú hodnotu a je široko využívaná aj ako krmivo pre domáce zvieratá. Rastlina je surovinou na výrobu múky, škrobu, alkoholu (bioetanolu) a obilnín, ako aj cirokového medu.

Čítajte Viac

Stále viac sa na našich stránkach raž usadí ako siderat. Sideral plodiny sú vynikajúcim zdrojom organického hnojiva a alternatívou k hnoji. Rôzne kultúry môžu pôsobiť ako siderats, ale raž je najobľúbenejšia. Žito ako siderat: rysy Raž je jednoročná bylina z čeľade obilnín.

Čítajte Viac

Po rozhodnutí zasiať pôdu s ražou ste sa nemýlili. Ide o možnosť výhry, ak je to len preto, že v poľnohospodárskej kultúre sa široko používa ako zelené hnojivo a zdravotník pôdy. Zber úrody bude tiež použitý - existuje mnoho kuchárskych a lekárskych receptov, hlavná zložka, v ktorej sú zrná, otruby a dokonca stonky raže.

Čítajte Viac

Ako uvádza ministerstvo poľnohospodárskej politiky a potravín Ukrajiny 27. februára, južné regióny Ukrajiny v pláne začať výsadbu skorých jarných plodín v najbližších dňoch, v závislosti na poveternostných podmienkach. Vo všeobecnosti bude krajina pestovať jarné plodiny v celom regióne na ploche 7,2 milióna hektárov, vrátane skorých zŕn - na 2,4 milióna hektárov pôdy.

Čítajte Viac

Kostrava je rod bylinných rastlín patriacich do skupiny obilnín. Dosahuje výšku 1,2 až 2 m. Ovsyanitsya je možno najobľúbenejšia trávnatá rastlina v záhradníctve a krajinnom dizajne. Voľba miesta pre kostru svätostánok, horúce miesta, suché a slnečné, budú vyhovovať slávnosti. To môže byť osvetlené južnými stranami skál alebo skalky, pretože aj najvyššie teploty nie sú pre rastlinu nebezpečné.

Čítajte Viac

Článok vybral materiál určený na zoznámenie sa s unikátnou obilninou, so zaujímavým a nezvyčajným názvom - "triticale". Aký druh rastliny je, prečo je zasadená triticale a čo je technológia jej kultivácie, prečítajte si nižšie. Triticale - čo je to Triticale - je produktom ľudských rúk.

Čítajte Viac

Od detstva počúvame o správnej a zdravej výžive, ktorej hlavnou zložkou by mali byť obilniny ako zdroj esenciálnych sacharidov, z ktorých najužitočnejšia a najživšia je jačmeňová kaša. mu ublížil

Čítajte Viac

Často chodíme do kina alebo zábavného centra a kupujeme celý vedro popcornu. Tak chutné, a film (alebo show) sa zdá zaujímavejšie. Tento výdatný produkt, ktorý obsahuje málo kalórií, môže byť varený doma. Najlepšie odrody Každý vie, z čoho je popcorn vyrobený. Z kukurice. Ale nie každý vie, že nie každá odroda je vhodná na jeho prípravu.

Čítajte Viac

Zrná sú rastliny jednoklíčnolistovej kategórie, ktoré sú zaradené do rodu Meatlikov. Patrí sem raž, ovos, jačmeň, pohánka atď. Účelom pestovania takýchto rastlinných plodín je obilie. Toto je hlavný produkt, ktorý sa používa na výrobu cestovín, chleba a rôznych pečív.

Čítajte Viac

Bug škodlivé korytnačky sa neusadí v domoch alebo vidieckych domoch, poškodzuje plodiny na poliach a v stodoloch, kde sa môžu skladovať. Pri pestovaní obilia je možné si všimnúť, že sa zmenili kvalitatívne charakteristiky obilia. Rôzne vplyvy môžu pokaziť kultúru, ale je to najmä chyba, ktorá môže spôsobiť vážne škody, o čom bude neskôr diskutovať článok.

Čítajte Viac

Mnohí záhradníci čelia problému častého výskytu burín. V takejto situácii je potrebné urýchlene nájsť liek, ktorý pomôže bojovať proti burinám. Prinášame vám do pozornosti článok, ktorý bude prezentovaný návodom na aplikáciu herbicídu "Helios". Aktívna zložka, forma uvoľňovania, balenie Hlavnou zložkou v zložení herbicídu je glyfosát, ktorý patrí do organických zlúčenín fosforu.

Čítajte Viac

Herbicídy sa už dlho osvedčujú ako účinný a účinný prostriedok na ničenie burín v záhradnej alebo zeleninovej záhrade. A aj keď existujú výnimky, žiadny záhradník nemôže robiť bez týchto „liekov“. "Granstar" patrí medzi najobľúbenejšie herbicídy. Účinná látka a prípravná forma Jej pôsobenie sa vykonáva špeciálnou látkou - tribenuron-metyl v pomere 750 g / kg.

Čítajte Viac

Kukurica, ktorá sa tiež nazýva kukurica, je cennou surovinou na výrobu potravín a krmív pre hospodárske zvieratá. Aktívne sa využíva v priemysle, medicíne a kozmetike. O jeho zložení, hodnotných vlastnostiach, vlastnostiach použitia a skladovaní a bude sa diskutovať. Chemické zloženie Kukurica je bylinná rastlina, ktorá dosahuje výšku 4 metre a siaha až k zemi o jeden a pol metra.

Čítajte Viac

Sladká kukurica je každému známa už od detstva. Zlaté zrná majú jedinečnú chuť a neexistuje jediná rastlina, ktorá by aspoň čiastočne zopakovala chuť kukuričného klasu. Táto plodina dnes zaujíma jedno z popredných miest medzi poľnohospodárskymi plodinami vďaka svojej nenáročnej kultivácii a jej rôznorodému využitiu.

Čítajte Viac

Voda, teplo, svetlo a živiny sú nevyhnutné pre správny vývoj obilných plodín a pre získanie dobrých výnosov. Najdôležitejšie z týchto látok po kyslíku, uhlíku a vodíku sú minerály - dusík (N), fosfor (P) a draslík (K). Hoci sú prítomné v zložení pôdy, ich množstvo je nedostatočné, čo vedie k potrebe chemických hnojív.

Čítajte Viac

Pšenica je jednou z hlavných plodín na svete. Táto tráva sa pestuje už od staroveku a je dnes distribuovaná takmer po celom svete. Tento materiál pojednáva o biologických vlastnostiach jarnej pšenice, ako aj o charakteristických znakoch jej pestovania. Opis Táto plodina patrí do skupiny obilnín a rodu Pšenica.

Čítajte Viac