Zmrazenie čerstvej mrkvy na zimu doma v mrazničke

Mrkvový zmraziť má obrovský mnoho neoceniteľných výhod pred nákupom čerstvej mrkvy, najmä zahraničnej, v zime.

Ženy v domácnosti majú možnosť výrazne ušetriť na financiách, pretože v zime sa výrazne zvyšujú ceny zeleniny a ovocia. Vaše akcie budú dlhšie a bezpečnejšiea budete mať neustály prístup k potrebnej zložke pre vaše obľúbené jedlá.

Mnohí však pochybujú o opatrnosti takéhoto prístupu a pýtajú sa sami seba, či je možné zmraziť mrkvu, či sú na to potrebné určité postupy alebo nástroje, či to urobia domáce spotrebiče atď. Najčastejším problémom je aj problém. strata prospešných vlastností mrkvy po rozmrazení.

Ak máte pochybnosti o spoľahlivosti tohto spôsobu skladovania zeleniny alebo mrkvy zberu je príliš veľký na to, aby ho úplne zmraziť, môžete použiť iné spôsoby, ako ho zachovať na zimu. To vám pomôže naše články "Ako urobiť sušené mrkvy doma" a "Ako suché mrkvy na zimu doma? Spôsoby a recepty."

Tak, ako zmraziť mrkva na zimu v chladničke?

Posúdenie príležitostí

Je možné zmraziť mrkvu na zimu doma? Ak ste už pripravili dostatok mrkvy na skladovanie v pivnici a dokonca zanechali malú úrodu, aby ste strávili zimu priamo v záhrade, potom použite starú a overenú metódu zmrazenia koreňovej plodiny v mrazničke.

Mraziaca mrkva na zimu doma je dosť prírodný a rastlinný proces, ako je to v prípade mrazenej zmesi zeleniny a iných potravín. V dôsledku zamrznutia doma budete mať istotu, že výrobok je šetrný k životnému prostrediu, neobsahuje žiadne konzervačné látky a všetko potrebné spracovanie sa vykonáva pod vaším dohľad.

Určiť, či je odroda a typ mrkvy vhodný na zmrazenie, vyhodnotiť jej veľkosť, tvrdosť a chuť.

Príliš pomalý a flexibilný, presne ako tvrdé, suché alebo staré mrkva - okamžite vymazaná zo zoznamu.

Optimálna mrkva by mala byť čerstvá, sladkastá, stredne veľká alebo veľká. Avšak príliš malá zelenina tiež vhodné.

Je možné zmraziť varenú mrkvu? Technicky, po fáze varu, mrkva je takmer varené, ale nie toľko, aby úplne kulhat a rozpadať. Ak hovoríme o zelenine, ktorá bola uchovávaná vo vriacej vode viac ako 20 minút, potom z takého lepšie sa vzdať.

Je možné mrazenú mrkvu zmraziť? Samozrejme, že nebude škodiť mrkva v tejto forme, a po rozmrazení môže byť okamžite použitý v rôznych kulinárskych receptov. Chuť správne spracovanej strúhanej mrkvy nie je trochu čerstvé.

Je možné zmraziť celú mrkvu na zimu? Ak mrkva malé alebo veľmi tenké, potom sa nič nestane - tak mráz rýchlo "chytiť", rovnomerne zmrazenie všetku zeleninu. Aby sa nezmrazili, budú tiež rýchlo a približne rovnaké - vo vnútri aj zvonku.

Môžem zmraziť mrkvu v mrazničke alebo v chladničke? Áno, za predpokladu, že spoľahlivou technológiou a neposkytuje časté zlyhania.

Najlepšia možnosť by bola chladiareň. s režimom hlbokého zmrazenia (do -35 ° C vrátane). Nebude teda dochádzať k žiadnym výkyvom v tom, že výrobky budú v bezpečí bez vážnych strát kvality a chuti.

V samotnej chladničke spolu s inými potravinárskymi výrobkami nebude mrkva trvať dlho. Posun zeleniny v chladničke len v prípade, že ich budete potrebovať postupne rozmraziť na jedenie.

Ako zmraziť v mixéri mrkva, naučíte sa z videa:

Na iné možné spôsoby, ako uložiť mrkva doma, prečítajte si na našich webových stránkach.

O výhodách

Aké je používanie mrazenej mrkvy? Po prvé, mrazená zelenina milovať vašu peňaženku a čas. Mrazené v teplej sezóne, čerstvé mrkvy stráca po zmrazení minimálne množstvo živínvrátane vitamínov.

Aj v tomto prípade to tak bude oveľa užitočnejšie ten, ktorý sa dováža z úplne odlišných regiónov a krajín.

To je spôsobené tým, že počas dovozu sa mrkva a iné výrobky nemusia nachádzať v najlepšom prostredí, podrobiť sa zvláštnym podmienkam postrekovanie a iné ošetreniaktoré sú zamerané na dodávanie umelého lesku a na zvýšenie chuti.

Ďalej môžete kedykoľvek rozmraziť časť mrkvy potrebnej pre počet mrkvy a dať ju do varného boršču alebo iného pokrmu. Takže si to vymyslíš nedostatok vitamínov počas chladného obdobia bez ďalších ťažkostí.

Samozrejme, že úplne nahradiť čerstvé potraviny s mrazenými potravinami vo vašej strave nestojí za to, ak podmienky umožňujú jesť čerstvo zozbierané zo záhrady. Prečítajte si naše články o tom, ako a kedy je lepšie zberať mrkvu zo záhrady a ako ju správne pripraviť na dlhodobé skladovanie.

Základné pravidlá

Ako zmraziť mrkva v mrazničke? Vyberte si zmraziť iba čerstvú zeleninu, nie príliš starú a nie sú skorodované škodcami alebo chorobou, Preskúmané alebo prehnité korene v žiadnom prípade žiadne dobré pre potraviny ako mrazené potraviny.

Ako viete, po rozmrazení väčšina druhov potravín mierne mení ich chuť, a horké alebo bez chuti mrkva a hrozí, že sa stane neznesiteľnou.

Pred začatím okamžitého spracovania, dôkladne umyte mrkva v tečúcej vode, aby ju vyčistili od nečistôt a prachu. V prípade potreby čistý ono.

K tomu použite jednoduchý kuchynský nôž alebo špeciálny holiaci nôž na čistenie zeleniny. K dispozícii je tiež špeciálna kefka na zeleninu, ktorá výrazne uľahčí toto povolanie.

Špičky a horná, najtenšia vrstva šupky sa odporúča starostlivo narezať a samotná mrkva Vystrihnite si pohodlný spôsob - hrubé krúžky alebo pásy (s nožom alebo hrubým strúhadlom).

Ako zmraziť mrkva na zimu v mrazničke?

Rastlinný prípravok

Ako pripraviť mrkvu na zmrazenie?

Bude potrebovať zvláštnu sterilizáciuktorý je nevyhnutný na ochranu potravín pred vznikom chorôb, plesní, hniloby, zmien chuti, farby a ďalších negatívnych dôsledkov.

Väčšina z nich vitamínov a minerálov budú zachránené, a môžete využiť výhody mrkvy v chladnom období. Tiež zelenina po tejto fáze nebude spadať pod škodlivý účinok niektorých prírodných enzýmov, a vôňa, farba a bohaté farby nezmiznú nikde.

Ako minúť blednutiu? K tomu budete potrebovať dostatočné množstvo čerstvo prevarenej a studenej vody, vrátane dobrej dodávky kocky ľadu (asi tucet). Studená voda je užitočná na rýchle ochladzovanie každej časti.

proces mrkva je lepšia v oddelených dávkach: malá zelenina sa varí oddelene od veľkých. Akonáhle sa voda varí, nalejte mrkvu do panvice, nie zníženie ohňa. Trvá 4-6 minút variť celú a veľkú zeleninu, zatiaľ čo 2 minúty je dosť pre menšie a plátky.

Voda sa zvyčajne odparuje rýchlo a bez dopĺňanie vody v hrnci je nevyhnutné. Po uplynutí nastaveného času sa celá mrkva odošle do nádoby s ľadovou vodou. Udržať to tam bude potrebovať presne toľko, ako ona varila.

Ľadová voda je potrebná, aby nedošlo k vareniu plodiny tak, aby sa stala nespôsobilý na uskladnenie v mrazničke.

V poslednom štádiu tejto fázy sa zelenina vyberie z vody a položí sa do cedníka a potom na uteráky, aby sa úplne vysušte, Potom môže byť mrkva strúhaná, nasekaná alebo okamžite zmrazená.

Po blanšírovaní sa niekedy mrkva vzdáva ďalšieho prípravku, vďaka čomu sú jednotlivé korene a plátky s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú navzájom zamrznuté, Na to potrebujete drevenú dosku, na ktorej sú kusy rozložené v jednej vrstve, aby sa navzájom nedotýkali.

Rošt alebo plech na pečenie dokonale zvládne túto úlohu. po dve až tri hodiny v prípade potreby odstráňte a zoškrabte produkt z povrchu.

Požadované balenie

Čo môže byť mrazená mrkva?

Odborníci radia nepoužívať tenké plastové vrecká a sklo.

Prvé sú ľahko roztrhané a pokrmy z náhlych zmien teploty riziko vzniku trhlín.

Najziskovejším riešením bude plastové nádobyv ktorých sa potraviny skladujú v plnej tesnosti. Pár centimetrov pod vekom je lepšie nechať mrkvu nevyplnenú - inak, mierne napučané a expandujúce, bude váš blok držať pohromade alebo otvoriť kontajner.

Ak takýto obal neexistuje, môžete to urobiť. tesné vákuové vaky, Budú musieť vytlačiť všetok vzduch. Môžete si vziať hlbokú nádobu s vodou a vložiť do nej vrecúško (ktoré sa bude okamžite držať pod tlakom), ktoré tam už plnia produkty. Balené vrecká sú bezpečne upevnené špeciálnymi spinkami, kolíkmi, kancelárskymi sponami alebo lepiacou páskou.

Pekná pripomienka bude značenie paketov - označte pomocou značky alebo značky, koľko mrkvy, v akej forme a kedy bola zmrazená. Takže presne určujete tašku, ktorú potrebujete, a trvanlivosť.

miesto

Kde zmraziť? Mraznička - najčastejšie a pohodlné a miesto na zmrazenie. Ako zmraziť mrkva v mrazničke a chladničke?

V oddeleniach čerstvosti vo vnútri chladničky by sa nemala skladovať zmrazená mrkva. Nie je dostatočne nízka teplota (približne 0 alebo +6 ° C). Najlepšie je skladovať sochory na zimu priamo v mrazničke, Ak nechcete inštalovať hlboké zmrazenie, potom sa pripravte na skutočnosť, že pri teplote -8 ° C sa môže zmrazená mrkva skladovať maximálne tri mesiace.

teplota

Pri akej teplote môžete zmraziť mrkvu na zimu? Zelenina, zelenina, ovocie a bobule s hubami zamrznú pri teplote od -18 ° С do -23 ° С.

Čím nižšia je teplota, tým vyššia je pravdepodobnosť, že výrobky, vrátane mrkvy, budú a kvalitatívne zmrazené.

Uvažuje sa o požadovanej značke mínus 30 ° С ... 35 ° С.

Potom potraviny nebudú ohrozené baktériami, škodcami a prirodzeným starnutím.

prostriedky

Ako najlepšie zmraziť plátky, celé alebo iným spôsobom? Neexistuje žiadny zásadný rozdiel vo forme. Máte právo robiť medzery rôznych možností v závislosti od toho, či Prečo potrebujete mrkvu - na polievku, zeleninové šaláty, pilaf, boršč, dusené mäso alebo iné jedlá.

Približne jeden rok môžete v tomto konkrétnom momente rozmraziť to, čo potrebujete.

Kľúčom je veľkosť mrkvy. Príliš veľké alebo stredné musíte rezať - plátky, slamky alebo kocky, ako sa vám páči. všetko malý je efektívnejšie ponechať kópie tak, ako sú, a nie ich strihať.

Tipy od skúsenej ženy v domácnosti na zmrazenie mrkvy dvoma spôsobmi v tomto videu:

skladovanie

Aká je trvanlivosť mrazenej mrkvy v mrazničke? V mrazničke bez balíčkov mrkva v priemere 8-10 mesiacov, Po blanšírovaní a kompaktnom zabalení do vrecka alebo iného vákuového balenia vám mrkva bude slúžiť o niečo viac ako rok.

Samozrejme, používajte tento produkt lepšie pred koncom trvanlivosť.

recepty

Ako zmraziť mrkvu a cibuľu, mrkvu s korením alebo červenou repou? Veľmi príjemnou metódou zberu zeleniny na zimu je vytvorenie tzv zeleninové zmesi, Výrobky ako repa, mrkva, cibuľa, hrášok a kukurica sa narezávajú na rôzne kombinácie v rôznych kombináciách. kocky alebo slamkya potom zmrazené v bežných nádobách. Prečítajte si naše články o zmrazení sladkej papriky a zmrazení zelenej cibule, cibule a póru.

Takéto zmesi sú jednoduché a pohodlné na rozmrazovanie na varenie. zazharki alebo plné jedláa kombinácia rôznych vitamínov a minerálov sa bez problémov vyrovná s ich nedostatkom v tele. Viac informácií o tom, ako zmraziť repu v mrazničke, nájdete aj na našich webových stránkach.

Pri absencii iných alternatív, zmrazenie mrkva doma je dokonalé riešenie problémy s nedostatkom čerstvých produktov.

Stačí len vybrať čerstvé a najlepšie z vašej záhradnej zeleninyvykonávať úplné a správne spracovanie v súlade so všetkými normami, potom zmraziť v mrazničke pri najnižších možných teplotách. Vyžaduje sa to v prípade veľmi dlhého skladovania mrkvy - až do ročného štandardu.

Pozrite si video: Epic Mexican Feast in Puerto Vallarta (Február 2020).

Loading...