Urob to sám

S nástupom chladného počasia nás tepelná ochrana miestnosti začína znepokojovať. A pretože účty len rastú, čoraz viac ľudí sa obracia na otázku tepelnej izolácie. Veľké percento tepelných strát padá na okná a môže sa pohybovať od 1/3 do 1/2. Tento problém čelia nielen majitelia starých drevených okien, ale aj plastoví.

Čítajte Viac

Iba niekoľko dní ostáva pred Novým rokom, čo znamená mnoho, ak je to príjemné, úsilie. Zvoliť si vianočný stromček a ozdobiť ho elegantne, bez zabudnutia na interiér obydlia - úloha je dosť vážna: aj tu sú niektoré pravidlá a princípy. Je čas zistiť, ktoré z nich. Tradícia domácej výzdoby Hlavné atribúty dovolenky v ich súčasnej podobe prišli z Európy: rozprávali sa o vianočných stromoch, vencoch a girlandách.

Čítajte Viac

Čím bližšie je oslava Nového roka, tým viac sa na uliciach nachádzajú najrôznejšie znaky, svetlé girlandy a rôzne dekorácie. Tento obraz pred Vianocami nemôže inšpirovať dekoráciu ich pracoviska. Okrem toho je omnoho príjemnejšie pracovať tam, kde vládne nielen oficiálna atmosféra, ale sú tu aj malé, ale také dovolenkové pripomenutia pripravovanej oslavy.

Čítajte Viac

Existuje mnoho mužov, ktorí milujú robiť všetko vlastnými rukami, bez toho, aby k tomu prilákali majstrov. Pre nich, žiadny problém a tapeta pokleit, a položiť laminát. A čo obloženie dverí? Myslíme si, že je to možné aj pre nich, a chceme sa s nimi podeliť o cenné rady, hovoriť, ako správne opláštiť dvere - železo alebo drevo, a vysvetliť všetky výhody a nevýhody rôznych materiálov na pokovovanie.

Čítajte Viac

Niektoré veci niekedy prekvapujú ich pôvod. Zdá sa, že môžete vyrobiť z použitých paliet, ktoré často nie sú potrebné ani na dvore supermarketov. Ukazuje sa, že použité palety môžu byť opätovne použité a užitočné pre domácnosť. Z týchto drevených blokov môžete urobiť nádherný nábytok.

Čítajte Viac

Bielenie je najzákladnejším zo všetkých dokončovacích prác a je ideálnym spôsobom na osvieženie miestnosti. Tento typ liečby sa však používa zriedkavo. Keď ste sa rozhodli obnoviť svoj domov, bolo to bielenie stropu, je dôležité zistiť, ako to urobiť správne. Dnes vám povieme, aké metódy bielenia existujú a ako rýchlo a efektívne vykonávať opravy.

Čítajte Viac

Pokladanie dlaždíc - nepríjemné, takže je to často dôveryhodné majstrov. Okrem samotnej dlažby sú však medzi úlomkami aj švy, ktoré tiež vyžadujú spracovanie. A v tomto štádiu je to celkom možné urobiť na vlastnú päsť, ktorú teraz môžete vidieť sami. Voľba zálievky Na úpravu spojov aplikovaných na zmesi rôznych typov, a to: Na cementový podklad.

Čítajte Viac

Na prvý pohľad sa zdá, že inštalácia umývadla nie je vôbec ťažká: na pracovnú dosku aplikoval obrysy potrebného otvoru, vyrezal ho, vložil drez, pripojil ho k kanalizačnému potrubiu a inštalatérskym prípojkám a to všetko - môžete použiť. Vlastne, tak ako to naozaj je, okrem jedného "ale".

Čítajte Viac

Teplá podlaha dnes už nie je luxusom, ale nevyhnutnosťou: toto riešenie vám umožňuje kontrolovať tepelnú klímu v dome a výrazne šetriť elektrinu počas vykurovacieho obdobia. O výhodách, ako aj typoch a pravidlách pre inštaláciu podlahového vykurovania sa budeme podrobnejšie zaoberať. Výhody teplej podlahy Systém teplej podlahy nie je nový: pred 5 tisíc rokmi sa metóda teplých podláh používala v tureckých a egyptských kúpeľoch.

Čítajte Viac

Zvyčajne sa inštalácia parapetu, plastových svahov a odlivu uskutočňuje okamžite po nainštalovaní okna. Vo väčšine prípadov to robí tím staviteľov špecializovaných na kovovo-plastové konštrukcie. Existujú však prípady, keď je potrebné nainštalovať parapet s vlastnými rukami a ako to urobiť správne, zvážime v článku.

Čítajte Viac

Pri opravách v byte alebo dome sa pokladanie dlaždíc vo vani považuje za obzvlášť náročnú prácu, takže väčšina ľudí má tendenciu zveriť túto úlohu profesionálom. Ale nie všetko je tak ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá, a pokládka dlaždíc sa dá robiť osobne, a aby sme urobili všetko čo najrýchlejšie a najefektívnejšie, ponúkame vám podrobné inštrukcie a zváženie hlavných nuans tohto procesu.

Čítajte Viac

Pravdepodobne neexistuje žiadna osoba, ktorá by sa nikdy nesnažila robiť remeslá alebo šperky vlastnými rukami. Pre niektorých je to len spomienka na detstvo, zatiaľ čo mnohí sa nevzdávajú tohto zamestnania ani v dospelosti. Príroda nám navyše pravidelne dodáva všetky potrebné materiály. A najobľúbenejšie z nich sú, samozrejme, hrbole.

Čítajte Viac

Ak chcete dosiahnuť atraktívnosť a ušľachtilosť z drevených prvkov vášho interiéru, musíte ich len starnúť. A to jednoducho doma, výberom najlepšieho spôsobu. V tomto článku budeme hovoriť o populárnych metódach umelého starnutia vecí a ich techník. Prečo pestovať staré drevo Kupodivu to znie, ale interiér vyzerá oveľa krajší strom, z ktorého fúka staroveku.

Čítajte Viac

Vlastný rybník na Vašom pozemku nie je len jedným zo spôsobov, ako vytvoriť príjemnú, relaxačnú atmosféru v krajine, ale aj možnosť pridať exkluzívnu chuť do krajinného dizajnu. Myslíte si, že takáto hydraulická konštrukcia presahuje vašu silu? Mýlite sa, povieme vám, ako zvládnuť položenie rybníka vlastnými rukami a zároveň vynaložiť minimum peňazí a úsilia.

Čítajte Viac

Asfaltové vozovky s ich kaluže v daždi a nepríjemné výpary v horúčave minulosti. Nahradili ich čisté, čisté, pekné chodníky, pokryté rôznymi druhmi a farbami dlažobných dosiek. Štíhle rady dlažobných kamienkov vytvárajú dojem z neuveriteľnej zložitosti celého procesu vytvárania takýchto kreatívnych chodníkov.

Čítajte Viac