Ako zariadiť bývanie pre Nový rok a Vianoce vlastnými rukami

Iba niekoľko dní ostáva pred Novým rokom, čo znamená mnoho, ak je to príjemné, úsilie. Zvoliť si vianočný stromček a ozdobiť ho elegantne, bez zabudnutia na interiér obydlia - úloha je dosť vážna: aj tu sú niektoré pravidlá a princípy. Je čas zistiť, ktoré z nich.

Tradícia domácej dekorácie

Hlavné atribúty dovolenky v ich súčasnej podobe k nám prišli z Európy: rozprávanie o vianočných stromoch, vencoch a girlandách.

Samotná tradícia zdobenia domu na Nový rok "vyrástla" zo starej vianočnej výzdoby.

Aj v stredoveku bol sviatočný stôl ozdobený bukovými vetvami, ale v 16. storočí ich nahradili ihličnaté labky a malé stromy, ktoré sa konali v hlavnej miestnosti domu.

Predpokladá sa, že iniciátorom tejto myšlienky bol Martin Luther, ktorý najprv vyzdobil vrchol vianočného stromu Betlehemskou hviezdou.

Odvtedy sa ihličnatý strom stal univerzálnym symbolom zimných prázdnin. Postupom času sa jeho oblečenie stalo bohatším - začiatkom XIX storočia sa stali populárne sklenené hračky, voskové a lepenkové dekorácie.

Práve počas tohto obdobia bola výzdoba pevne založená. vence. Prvý takýto produkt sa objavil v roku 1839 vďaka úsiliu luteránskeho farára Johanna Viherna.

Bolo to staré koleso, zdobené 24 malými sviečkami a 4 veľké. Toto číslo je spojené s protestantskou tradíciou - predvianočné čakanie (advent) trvá 4 týždne a ako sa blíži sviatok, zapálili ďalšiu sviečku.

Je to dôležité! Pri príprave na sviatky je potrebné venovať osobitnú pozornosť stavu elektrického vedenia - aspoň krátko skontrolovať zásuvku a skontrolovať, ako funguje girlanda.

O niečo neskôr girlandy boli pridané k vencom, a vzhľad týchto výrobkov sa odklonila od pôvodnej myšlienky - sviečky hrajú úlohu dekoratívny prvok. Funkcie slávnostného osvetlenia sa postupne presunuli do girlandy, ktoré sa na začiatku dvadsiateho storočia zmenili na elektrické.

V našich zemepisných šírkach vydržali novoročné stromy mnoho testov. Myšlienku na ozdobu jedle prijal Peter Veľký, ale s ohľadom na masu sa priblížil ku koncu 19. storočia (ktorý je prvkom luxusného života). Turbulentné XX storočia bolo poznačené množstvom zákazov: stromy boli považované za náboženské relikvie, potom boli odkázané na predmety buržoázneho života.

A až do konca 30. rokov minulého storočia bol vianočný stromček rehabilitovaný a stal sa povinným atribútom novoročných slávností. Pokiaľ ide o vence, práve teraz začali získavať popularitu medzi našimi krajanmi a girlandy, ktoré sú každému známe, si zachovávajú svoje pozície.

Výber farieb

Najprv sa musíte rozhodnúť, aké farby sa použijú pri výzdobe domu. Princípy ich výberu nie sú až tak.

Prvým z nich je zameranie sa na farby, ktoré sú súčasťou symbolu budúceho roka. 2018th sa bude konať pod záštitou Žltého zemského psa, Najvhodnejšie by preto boli:

 • žltá;
 • oranžová;
 • zlato;
 • béžová;
 • hnedá;
 • bledo šarlátová - takéto dekorácie sa odporúčajú používať minimálne, rovnako ako tehlové alebo príliš tmavé farby: verí sa, že symbol roka je pre nich priaznivý, ale nie tak veľa ako odtiene žltej.
Samozrejme, takéto dekorácie by mali harmonicky dopĺňať interiér a exteriér domu. Preto aj pred ich umiestnením by ste si mali predstaviť, ako bude girlanda alebo "dážď" vyzerať na pozadí náterov, stien a nábytku.

Viete? V katolíckych krajinách sa Nový rok oslavuje rovnako ako St. Sylvestre Day.

Pre dom v ukľudňujúcich farbách sa najlepšie hodia glitrové výrobky. Ozdoby s matným odtieňom môžu jednoducho vypadnúť z dohľadu (pokiaľ samozrejme neprinesú silné osvetlenie).

V kreatívnom impulze je niekedy ľahké pripustiť aj druhý extrém - ozdobiť dom s hračkami a girlandami, ktoré vizuálne ladia s dekorom. Kompromisná možnosť - použitie dekorácie v tradičných novoročných farbách. Tieto kombinácie sú:

 • biela a modrá;
 • biela a zelená;
 • červená a zelená;
 • modrá so zelenou farbou.

Pre niektorých sa takéto možnosti zdajú byť príliš prísne a zdržanlivé, ale majú nespornú výhodu - všetky sa hodia takmer do každého obydlia a všade sú vhodné v malých množstvách.

Je to dôležité! Modré alebo modré ozdoby, ktoré sú umiestnené na konáre v malých množstvách, sú vhodnejšie pre strieborné stromy.

Jediný rozdiel je v usporiadaní dekorácií, ako aj v ich počte - je žiaduce premýšľať o tom v predstihu, mentálne prezentovať, koľko a čo dať na rôznych rovinách a stranách.

Čo možno použiť

Po rozhodnutí o výbere farieb sa poďme na rovnako dôležitú stránku prípravy, a to na tie položky a materiály, ktoré zdôrazňujú novoročnú náladu.

Vianočné stromčeky

Samostatné ihličnaté labky môžu byť základom pre:

 • Dovolenka kytice - zelené ihly sú celkom schopné stať sa centrom malej kompozície s účasťou kvetov z domácej zbierky a niekoľko cukríkov v okolí len zvýši slávnostný efekt;

Prečítajte si viac o tom, čo rastliny môžu byť vhodné pre zimné kytice.

 • zdobenie pobočiek - Je to skvelý spôsob, ako oživiť vzhľad chodby, spálne, kuchyne alebo štúdia. Pobočka s niekoľkými hračkami a serpentínami prinesie dovolenku aj do zdanlivo obyčajného rohu domu;
 • živé girlandy - z pozdĺžne spojených vetiev získate skvelú dekoráciu s jedinečnou vôňou;
 • Suspenzie z malých vetiev zviazané na červenom hodvábnom luku;
 • zdobenie sviečky (najmenšie borovicové nohy - samozrejme v súlade s normami požiarnej bezpečnosti);
 • dekoračné stoličkydosky a obrúsky;
 • darčekové balenie dekorvytvorenie osobitného slávnostného vzhľadu.

Viete? Prvý novoročný kalendár vítajú obyvatelia vianočného ostrova (toto je časť tichomorského súostrovia Kiribati) - miestne časové pásmo je označené ako UTC + 14.

Papierenské výrobky

V predvečer Nového roka, rozloha začína pre tých, ktorí chcú robiť rôzne návrhy papiera. Ak ste si urobili trochu času, môžete si vyrobiť alebo kúpiť zakúpené šperky:

 • tradičné snehové vločky, ktorých konfigurácia je úplne závislá od letu autora;
 • bordúry z viacfarebných obrúskov alebo trvanlivejšie vlnité papiere;
 • kvetiny;
 • dekoratívne guličky skladané. Je vhodnejšie mať červené, modré alebo zelené - namontované na tenké šnúry, pripomínajúce závesné vianočné hračky;
 • gule vo forme viacfarebných voštiny. Mnohé z nich sú vyrobené s chvostom v tóne s hlavnou farbou;
 • ventilátory a girlandy akejkoľvek veľkosti a farby;
 • papierové balóny;
 • postavy z Nového roka znakov alebo jednoducho svetlé ozdoby, vyrobené v technike origami.

Je to dôležité! Papier remeslá vystaviť mimo vyhrievané girlandy, a ešte viac zapálil sviečky.

Priestor pre let fantázie je naozaj obrovský, ale pamätajte na zmysel pre proporcie a harmóniu s dekorom domu.

Umelý sneh

Na získanie takéhoto krytu sa používa množstvo materiálov: drvená pena, jemne nasekaný dážď, konfety, špeciálne gély a spreje.

Doteraz obľúbená vlna so svojou podobnosťou so snehom nezapadá do moderných interiérov a je vhodnejšia na vonkajšie dekorácie.

Snehová guľa je ľahko vyrobená z improvizovaných prostriedkov. Napríklad, aby ste získali načechraný, studený a žiarivý povlak, stačí zmiešať 2 balenia kukuričnej múky alebo škrobu z rovnakej kultúry s holiacou penou, nezabudnite pridať lesk. Ak si chcete vychutnať skvelý umelý sneh, postupujte takto:

 • biele mydlové tyčinky sú ponechané v mrazničke v noci;
 • ráno sa trú na pravidelnom strúhadle;
 • pridaním mäty extrakt a trblietky, uvidíte, že výsledná hmota nielen vyzerá dobre, ale aj dokonale tvarované - môžete urobiť čísla.

Šablóny a samolepky

Pomocou šablón môžete aplikovať vzor na akýkoľvek rovný povrch. Na získanie veľkolepého obrazu sa používa farbivo - zvyčajne je to zubná pasta alebo umelý sneh z plechovky.

Viete? Od 1930 do 1947, 1. januára v ZSSR bol pracovný deň.

Súpravy na opakované použitie sa predávajú na zrkadlá a okná, ako aj na chladničky, čo umožňuje experimentovať so vzorom. Tieto povrchy sú najľahšie čistiteľné. Čo sa týka samolepiek, najuniverzálnejší vinyl - rozsah farieb a scén je obrovský. Okrem toho sú ideálne pre umiestnenie na tapetu bez striekania, maľované steny, textúrované omietky a keramické obklady, dvere chladničky.

Dekorácie interiéru

Výzdoba izieb je spojená s určitými nuanciami, ktoré prinášajú pocit slávnostného pohodlia.

Vstupná hala

Prineste ho na nový rok nasledujúcim spôsobom:

 • zmena farebného dizajnu, zdôrazňujúc ho aj v malých veciach (napríklad pri vkladaní sviečok alebo hračiek);
 • používať prírodný dekor - ihličnaté vetvy a šišky alebo pomaranče;

Budete mať záujem si prečítať, ako sušiť pomaranče alebo citróny pre domáce dekor.

 • miesto na stene pásky (ako voliteľné - staré pohľadnice);
 • ak to oblasť dovolí, v rohu sa umiestni sánko: tento obraz sa okamžite prispôsobí nálade dovolenky.
Na druhej strane je lepšie sa vyhýbať lesklým girlandám a sviežim hračkám (v tejto miestnosti vyzerajú trochu divne).

Zdobíme detskú izbu

V tomto prípade je všetko rozhodnuté tým, kto žije v miestnosti.

Tak pre chlapci vhodnejší interiér v upokojujúcich farbách. V ideálnom prípade ide o štýl pre zimnú modrú, ktorý dopĺňajú hračky a girlandy červenej, zelenej a hnedej farby.

Ale pre dievčatá Oveľa dôležitejšia je rozprávková atmosféra, ktorú vytvárajú rôzne trblietky, hodvábne stuhy a iné pozlátko.

Je to dôležité! Deti si môžete sami spojiť s dizajnom miestnosti - nechať si kresliť prázdninový plagát alebo vytvoriť jednoduché zloženie konárov alebo dažďa.

Obliekanie vianočného stromu, skúste ho ozdobiť hračkami, ktoré odrážajú záujmy dieťaťa. Mláďatá, ktoré ich ešte nemajú kvôli svojmu veku, majú naozaj rád bežecké svetlá girlandy a tlmené svetlo. Aby nedošlo k porušeniu idyly, dávajte pozor na bezpečnosť - v detskej izbe je lepšie nepoužívať veľké množstvo sklenených hračiek (alebo ich úplne opustiť). Prirodzene, strom by mal byť bezpečne upevnený a girlandy sú vyššie.

Nastavenie tabuľky

Zberné miesto celej rodiny kladie dôraz na celkovú výzdobu domu. Je pravda, že dizajnéri nedoporučujú robiť dekor príliš fantáziu - diskrétny biely alebo bielo-modrý tón obrusu môže dominovať kompozícii.

Zvláštne miesto sa dáva sviečkam - sú vyberané podľa chuti, ale v trende sú stále zdobené, farebné alebo vo forme figúr.

Posledne menované formy sa plnia roztaveným voskom, špeciálnymi formami (k dispozícii na predaj). Decoupage obrúsky, korálky, stuhy a flitre pomôžu dať sviečku nový rok chic.

Symbol roku 2018 miluje všetko, čo zvoní, preto sa nemôžeme bez svietnika. Môže byť buď klasická (z kovu) alebo vo forme upraveného skla, ktoré je umiestnené bližšie k stredu stola. Textilný obrúsok je celkom možné aplikovať s fikciou, zdobia ho stuhami alebo úchytkami.

Všetky ženy v domácnosti vedia o výzdobe jedál - jedlá sa podávajú v nezvyčajnej forme (napríklad vianočné stromčeky), s lahodnými dotykmi vo forme jasných korenín alebo práškov.

Viete? Tradičné sleďa pod kožušinou sa v každodennom živote objavili vďaka úsiliu nórskych kuchárov. Málokto vie, že v kanonickom tvare má toto jedlo tvar kruhu rozdeleného na viacfarebné segmenty.

osvetlenie

Hlavná záťaž pripadá na girlandu. Okrem zdobenia vianočného stromu, môžu byť prispôsobené kdekoľvek: položiť na vrch nábytku, položiť a upevniť nápis na stenu, zapliesť rímsu s ozdobným vzorom, atď. Často sa používa najjednoduchší trik: svetelný pásik je umiestnený v nádobe ukrytej v rohu - sú tu fantastické chodby na stenách a strope.

Tradícia závesných hračiek s lustrom sa postupne stáva minulosťou. Hlavnou vecou je, že vlákna, ktoré ich držia, by sa nemali topiť a nemali by visieť príliš nízko.

Vonkajšie scenérie

Korunované všetky prípravky sú vonkajším dekorom. Zvážte v tomto ohľade dôležitejšie miesta.

Dekorácie vchodových dverí

Ak chcete vstúpiť do domu sa zmenil na zdanie slávnostného portálu, stačí si všimnúť jednu z myšlienok výzdoby:

 • tradičný veniec alebo veniec s povinnou účasťou ihličnatých labiek;
 • vnímanie vence posilní darčekové topánky, ktoré sa nachádzajú tesne pod;
 • z troch veniec rôznych veľkostí, môžete postaviť snehuliaka takmer celú výšku dverí;
 • položte kvetinovú sieť alebo viacfarebnú organzu pozdĺž vonkajšieho obrysu rámu dverí;
 • snehové vločky a malé mobilné telefóny;
 • Kompozície kužeľov;
 • anjeli z pytloviny.

Je to dôležité! Pre dekoráciu dverí sú mimoriadne dôležité uchytenie.

Vianočné stromčeky zo starých kompaktných diskov vyzerajú na dverách skvele a dokonca aj štetce sa otáčajú do Otcovej hlavy s niekoľkými pohybmi rúk.

Ale to nie je obmedzené na - niektoré závesné korčule s vetvami jedlí na vrchole.

Okná a balkón

Zvyčajné snehové vločky rôznych veľkostí tiež cítili behúň technológie na sebe: úhľadne rezané polygóny postupne ustupujú zložitejším kompozíciám.

Po nájdení vhodného obrázku na webe, na ktorom sú zobrazené domy, stromy, jeleň, rozprávkové postavy, sa vytlačia a vystrihnú.

Tí, ktorí nemajú dostatok času na takéto manipulácie budú mať radi šablóny, ktorých sloty sú ošetrené zubnou pastou. Ideálna jasnosť je pomerne ťažké dosiahnuť, ale mierne rozmazaný obrys vyzerá viac dojemne.

Ak okno nie je zakryté závesom, hračky alebo ovocie, ktoré sú držané na dlhých nitiach, sú pripevnené k rímse. Balkón je možné dodatočne doplniť - odstrániť girlandu alebo ju položiť na horný okraj. Nezabudnite zabezpečiť spoľahlivosť tohto interiéru.

Viete? Nemecký lyžiar Dieter Toma na samom konci roku 1999 urobil jedinečný skok z odrazového mostíka: zrýchlenie v posledných sekundách, športovec pristál v budúcom roku.

Umelé sneh sa vylieva na parapety, alebo kartónové predmety sa ukladajú vo forme domov alebo jedlí. Účinok bude silnejší, ak vložíte žiariaci loptu do stredu.

fasáda

Tu je všetko tradičné - majstrovstvá sú pevne držané girlandami. V súčasnosti sú LED pásky populárne: tolerujú námrazu a vlhkosť. Ďalšou výhodou je efektívnosť.

Tiež, girlandy môžu byť vyrobené z kužeľov roztrúsených jedľa labky: ich prítomnosť dokonale doplní blikajúce svetla.

Mnoho ľudí pripája na stenu osvetlené postavy a Santa Claus, stúpajúci na dekoratívny rebrík vedúci na strechu, sa stal skutočným hitom.

Vhodné luky z odolnej tkaniny. Ale každá z týchto dekorácií je umiestnená v pomerne vysokej nadmorskej výške - to ich ochráni pred aktívnymi domácimi miláčikmi.

Vo výzdobe sa môžu zúčastniť aj masívne vonkajšie vázy, zdobené vetvami a kužeľmi a pohybujú sa bližšie k stene.

Slávnostný strom

A nakoniec najdôležitejšou vecou je výber vianočného stromu, ktorý bude centrom novoročných osláv.

Jedľa sa nazýva jedľa smreka obyčajného (rod jedľa má 40 druhov) t

Odporúčame Vám, aby ste sa zoznámili s vlastnosťami smrekového kužeľa, ako aj srbského, modrého a ostnatého smreka.

Po zistení týchto jemností sa zvyčajne porovnávajú smrek a borovica a na tento duet sa často viažu aj umelé vianočné stromčeky. Ak ich porovnáte, ukáže sa, že:

 • Jedli vetvy sú symetrické a vôňa ihiel silnejšia. Na váhe je jednoduchšie, čo zjednoduší dodávku z trhu. Z mínusov - hrubé ihly, ktoré sú pomerne skoro začať rozpadať. Populárna vďaka cenovo dostupnej cene.
 • Borovica ihly sú dlhšie a nie sú tak pichľavé - ľahšie sa obliekajú. Vôňa je tiež prítomná, ale takýto strom zaberá viac miesta, čo nie je vždy výhodné. Mnohí nemajú radi bohaté vypúšťanie živice. Dobrá voľba pre veľkú izbu (v malom byte bude úzko).
 • Umelé vianočný stromček nespadá, slúži roky, a riadne zaobchádzanie a po celé desaťročia. Hlavnou nevýhodou - nemá žiadny ihličnatý zápach.

Je to dôležité! Umelé vianočné stromčeky sa vyrábajú za účasti polyvinylchloridu. V prípade porušenia technológie tento materiál priťahuje olovené prvky (to znamená, že drevo sa stáva zdraviu neškodným).

Tí, ktorí uvažujú o kúpe živého vianočného stromu, by mali venovať pozornosť niektorým z funkcií:

 • farba, U zdravej vzorky bude homogénna.
 • veľkosť, Prvotriedny vianočný stromček v šírke minimálne 1/2 výšky.
 • vetvyktoré sú v jednej rovine a sú rovnomerne pokryté ihlami, okrem toho sú elastické. Ohýbanie vetvičky a počúvanie chrumkavosti, viete - strom bol už dávno zrezaný.
 • Ďalší test - niekoľko ihiel trela, Ak je charakteristický zápach zreteľne počuteľný a na ruke ostáva mastná škvrna, môže sa strom odobrať.

Viete? V Číne, 1. januára, sa snažia používať nože: miestne presvedčenie hovorí, že v tento deň môžu "odrezať" šťastie.

V prípade umelého vianočného stromu sa výberové konanie týka iných vzoriek:

 1. Nebojte sa žehliť vetvy "proti kožušine" a mierne ťahať za ihly: kvalitný výrobok bude stáť.
 2. Nemal by byť zápach. Jasné plastové poznámky naznačujú, že sa používa najlacnejší materiál.
 3. Čím viac načechraná vetva, tým menej je na nej vidieť hračku. Pokúste sa vyskúšať loptu a bude ľahšie si vybrať.
Чтобы сохранить елку свежей, ствол очищают снизу на 8-10 см, а затем помещают в ведро с водой (в нем растворяют 1 ст. л. сахара, щепотку соли и таблетку аспирина).

Рекомендуем вам подробнее прочитать об украшении елки на Новый год.

Ďalšia kvapalina je tiež celkom dobrá: kyselina citrónová (0,5 lyžičky) sa pridáva do rovnakého objemu vody, 1 polievková lyžica. l. želatínu a trochu drvenej kriedy.

Ale strom bude trvať najdlhšie v nádobe s mokrým pieskom s prímesou živín: 1 liter vody, aspirínu a 2 lyžičky. cukor. Je tiež dobré pravidelne sprejovať konáre čerstvou vodou.

Samozrejme, položte vianočný strom na prominentnom mieste. Okrem bezpečného uchytenia trupu zohráva úlohu aj bočná podpora - umiestnením stromu proti stene ho chráni pred pádom. Jediná vec - vetvy by nemali byť v blízkosti batérií a iných zdrojov tepla, rovnako ako na dotyk káblov z domácich spotrebičov. Ako vianočné ozdoby sa používajú lopty, hračky akéhokoľvek druhu a farby, sladkosti, girlandy a tematické remeslá.

Je to dôležité! Ak je smrekový úsek smreka jasne viditeľný tmavý okraj s hrúbkou niekoľkých centimetrov, je lepšie zvoliť inú inštanciu.

Ale neponáhľajte sa zavesiť všetky zásoby šperkov - takéto doplnky sú navrhnuté tak, aby zvýraznili krásu stromu, a nie premeniť ho na preťaženú pyramídu.

Dekoračné pravidlá sú redukované na jednoduché akcie:

 • Najprv umiestnite girlandu, Najjednoduchší spôsob, ako začať v kruhu, potom hračky môžu byť zavesené v ľubovoľnom poradí. Špirálová schéma vizuálne pôsobí ako rám pre stuhy a gule. Ale v každom prípade je girlanda umiestnená zhora nadol, skrýva šnúru.
 • Veľkosť a počet hračiek zodpovedajú veľkosti a farbe stromu.: veľké - viac, skromnejšie - menej. Tak jeden a pol metra vysoký strom v klasickom štýle postačí 15-20 loptičiek zelenej alebo červenej farby.
 • Tradičná hviezda je umiestnená na vrchu. alebo figúrky hlavných postáv dovolenky.
 • Hračky sú umiestnené pod a umelý sneh sa leje. Aj obyčajná pytlovina vo svetle osvetlenia výrazne oživuje samotný vianočný stromček a celý interiér.
 • Lesná krása v strede miestnosti je rovnomerne zdobená., Ak je v rohu, prominentná časť bude prioritou, ale nedovoľuje túto výhodu.
V priebehu týchto prác, hlavná vec je, aby sa príliš uniesť s zdobenie, ale pamätať na zmysel pre proporčné a základné bezpečnostné normy.

Viete? Japonci zviazali novoročné stromy s lanami alebo slamou - tento štýl dekorácie je známy ako kadomatsu.

Dozvedeli sme sa, aké sú zásady domácej dekorácie pre slušnú novoročnú oslavu a aké materiály sú na tento účel vhodné. Dúfame, že tieto informácie budú užitočné, a domov počas prázdnin sa zmení na miesto, kde vládne pohodlie a všetky sny. Úspešné experimenty!

Loading...