Zemiaky

Zemiakový chrobák Colorado je pohromou mnohých letných chát. Niekedy je neuveriteľne ťažké zachrániť zemiaky z tohto škodcu. Hmyz sa prispôsobuje pesticídom, veľmi rýchlo sa množia a za niekoľko dní ničí zemiaky, čím sa znižuje ich výnos. Preto v tomto článku budeme hovoriť o chrobákovi zemiakov Colorado a boji proti nemu ľudovými prostriedkami.

Čítajte Viac

Chrobák zemiakový je druh hmyzu z čeľade chrobákov, podrodina pravých chrobákov. Objavený v roku 1824 entomológom Thomasom Sayem, jedným z najnebezpečnejších škodcov plodín sóje. V súčasnej dobe, nielen chemické insekticídy na boj proti chrobákovi, ale aj ľudové prostriedky pre chrobáka zemiakov Colorado získali širokú popularitu.

Čítajte Viac

Chrobák bradavičnatý (Leptinotarsa ​​decemlineata) patrí do čeľade chrobákov, poradie chrobákov. To je jeden z najzraniteľnejších škodcov záhradnej a zeleninovej záhrady, čo prináša značné škody. Viete? Pre svoju farbu piatich čiernych pruhov na každej z dvoch elytra, chrobák zemiakov Colorado dostal svoje meno, čo doslova znamená desať riadkov v latinčine.

Čítajte Viac

Odroda zemiakov Kiwi je jednou z najvzácnejších, ktorá sa vyznačuje nezvyčajným tvarom koreňových plodín a čistou štruktúrou šupky. Táto odroda sa často nenachádza v obchodoch a na pultoch krajín SNŠ, takže väčšina záhradníkov s ním málo známych. Mnohí agronómovia však milujú zemiaky Kiwi pre svoju drsnosť v poľnohospodárskej technológii a výnimočný výnos.

Čítajte Viac

Siloing je komplexný mikrobiologický a biochemický proces na zachovanie šťavnatej hmoty. Siláž môže byť získaná fermentáciou, to znamená, že je konzervovaná bez kyslíka. Toto je najobľúbenejšia metóda obstarávania. Použite zelenú masu bylinných rastlín, ktoré sú vhodné na výrobu krmiva pre hospodárske zvieratá a hydinu.

Čítajte Viac

Hlavným škodcom zemiakov je ešte zemiakový chrobák Colorado. Po mnoho rokov sa záhradníci snažia nájsť účinný nástroj v boji proti nemu. Zo všetkých známych dnes patrí medzi najkrajšie drogy prestížny chrobák. Čo je tento nástroj a aké sú jeho vlastnosti, povieme ďalej. "Prestige": opis, zloženie a forma uvoľňovania Liečivo je koncentrovaná suspenzia, ktorá sa riedi v rôznych pomeroch v závislosti od spôsobu aplikácie.

Čítajte Viac

Každý záhradník je konfrontovaný s takýmto problémom, ako je konzumácia zemiakov chrobákom zemiakov Colorado, a snaží sa nájsť ideálny liek na boj proti tomuto hmyzu. Skúsenosti ukazujú, že jed z chrobáka zemiakového, ktorý sa varí podľa „domácich“ receptov, neprináša želaný účinok, a preto čoraz častejšie milovníci zemiakov používajú Taboo, ktorý zvláda chrobáky.

Čítajte Viac

Zemiaky sú obľúbenou pochúťkou mnohých ľudí. Avšak len málo ľudí presne vie, ako ju správne pestovať, aby sa dosiahol maximálny výnos. Skúsení záhradníci chápu dôležitosť takejto práce a začiatočníci sa zaujímajú o to, prečo spud zemiaky a ako to urobiť správne. V skutočnosti je dôležitosť tohto postupu enormná, pretože len po ňom môžete dosiahnuť dobrý výsledok.

Čítajte Viac

Pri výbere odrody zemiakov na výsadbu na vašom pozemku je dôležité venovať pozornosť prednosti, výnosu, osobitostiam starostlivosti, odolnosti voči chorobám, ako aj chuťovým vlastnostiam tejto obľúbenej rastliny, odroda zemiakov „Gala“ spĺňa vysoké vlastnosti, preto je často zvolená pre vašu zeleninovú záhradu.

Čítajte Viac

Sibír je obrovský región, ktorému dominuje ostro kontinentálne podnebie. Pre poľnohospodárske poľnohospodárstvo je to oblasť s vysokým rizikom. Pestovať dobrú úrodu v drsných podmienkach je veľmi problematické. Výsadba a pestovanie zemiakov na Sibíri však zaujíma významné miesto vo vývoji poľnohospodárstva.

Čítajte Viac

Počet škodcov a chorôb zemiakov je úmerný ich popularite. Každý záhradník musel viac ako raz uvažovať o rôznych druhoch poškodenia v koreňových plodinách a získať im značné straty v úrode. Takže kto jesť zemiaky, ako sa vysporiadať so škodlivým hmyzom a pokračovať v prevencii ich útokov - prečítajte si o tom ďalej v článku.

Čítajte Viac

Niektorí záhradníci, aby sa predišlo stratám plodín pri chorobách zemiakov, pestujú koreňové plodiny na inovatívnych technológiách v sudoch, vreciach a sene. Ale čoskoro sú presvedčení, že neukladá hľuzy z baktérií, húb a vírusov, ktoré vyvolávajú rôzne ochorenia. Nemilosrdne zasiahli zdravé rastliny a ich plody v otvorenom poli, skleníku a dokonca aj v pivnici.

Čítajte Viac

Neskorá pleseň (alebo hnedá hniloba) je najčastejšou chorobou rastlinných plodín vrátane zemiakov. Kauzálnym pôvodcom ochorenia je huba. V tomto článku sa dozviete o príčinách neskorej plesne zemiakov a existujúcich kontrolných opatreniach používaných v tejto chorobe. Príčiny neskorej plesne zemiakov Hlavným dôvodom vzniku neskorej plesne zemiakov je spojený s patogénom nazývaným oomycete, ktorý patrí do nižších húb.

Čítajte Viac

Či už zemiaky a kdekoľvek žijete, je to uvítací pokrm na stole. Ak však žijete na Sibíri, situácia je o niečo zložitejšia. V tomto článku budeme hovoriť o tom, aký druh zemiakov, ako a kedy zasadiť, žijúci v tejto oblasti. Napriek skutočnosti, že väčšina odrôd je skorých, ich pristátie stále prebieha v polovici mája - to je doba, kedy je potrebné zasadiť zemiaky na Sibír.

Čítajte Viac

Okrem škodcov sú plantáže zemiakov tiež sužované rôznymi chorobami. Niektoré patogény sa v priebehu posledných niekoľkých rokov stali oveľa stabilnejšími a to spôsobuje znepokojenie medzi záhradníkmi. Medzitým nie je dôvod na paniku - ak viete, ako sa phytophthora prejavuje v zemiakoch a ako s ním bojovať, môžete zachrániť úrodu.

Čítajte Viac

Čo je to "Irbitsky" zemiak, aké sú jeho vlastnosti, opis a vlastnosti odrody, ako aj fotografie a recenzie - to sú užitočné informácie, ktoré budú užitočné pre amatérskych záhradkárov, ktorí chcú pestovať túto zeleninu na svojich pozemkoch. Charakteristika a popis odrody Zemiaky "Irbitsky" je sľubná odroda na pestovanie v zeleninových záhradách.

Čítajte Viac

Táto odroda zemiakov sa s hrdosťou nazýva "Veľa šťastia", pretože zosobňuje úspech dlhodobých a namáhavých pokusov vedcov z celého ruského Výskumného ústavu zemiakového poľnohospodárstva pomenovaného po. A. G. Lorkha priniesol ideálnu odrodu tejto zeleniny. Zemiakové "šťastie" je to, čo si mnohí agronómovia, obyvatelia letísk a jednoducho milovníci zemiakov vyberajú pre seba a je na ňom, aby sme venovali náš článok, v ktorom nájdete podrobný opis odrody s fotografiami, charakteristikami a spotrebiteľskými recenziami.

Čítajte Viac

Dnes existuje mnoho spôsobov pestovania tejto zeleniny. Akonáhle nie je pestovaná: tradičným spôsobom a výkopom a hrebeňom. Ale je tu ďalší nezvyčajný spôsob - pestovanie zemiakov vo vreciach. Výhody a nevýhody metódy Najväčšou výhodou je úspora miesta v záhrade.

Čítajte Viac

Každý pestovateľ zeleniny chce získať rôzne skoré zemiaky, ktoré sú na genetickej úrovni chránené pred vírusmi a mikrobiálnymi patogénmi, ako aj ľahko kultivované v našich zemepisných šírkach a poskytujú univerzálnu chutnú koreňovú zeleninu. Tieto priania priniesli do reality nemeckí chovatelia, ktorí po dlhom úsilí a experimentoch predstavili svetu novú odrodu zemiakov, kráľovnú Annu.

Čítajte Viac