Kombinovať "Acros 530": preskúmanie, technické možnosti modelu

Moderné kombajny sa zameriavajú na vyššiu produktivitu a spracovanie oveľa väčšieho počtu území vysoko výnosných polí. "Akros 530" je profesionálna technika zameraná na splnenie týchto vysokých požiadaviek v poľnohospodárskom priemysle. Technické vlastnosti stroja, rozsah, výhody a nevýhody - viac v tomto článku.

výrobca

Tento model vyrába popredný zástupca na trhu poľnohospodárskych strojov - ruská spoločnosť "Rostselmash", Patrí medzi päť najlepších svetových spoločností a zahŕňa 13 podnikov.

Firma pôsobí a vyvíja od roku 1929 a vyrábané modely poľnohospodárskych strojov prešli skúškou času a vyznačujú sa vysokou kvalitou montáže a vysokou produktivitou.

Viete? Zber úrody obilia je zameraný na zber úrody obilia priamo: použitím určitých príloh sa stonka rastliny narezie a rozseká a potom cez špeciálny kanál sa oddelené zrno dostane do bunkra, kde sa v budúcnosti skladuje.

Čo sa týka pomeru cena-kvalita, Acros-530 je dnes považovaný za najlepšieho zástupcu trhu, ktorý je prístupný veľkým aj malým podnikom vrátane súkromných farmárov a agronómov.

Rozsah uplatňovania

"Akros 530" (druhé meno - "RSM-142") piatej triedy je určený na zber určitého typu rôznych rastlín (kukurica, jačmeň, slnečnica, ovos, ozimná pšenica, atď.). Prvý model tejto značky bol vydaný pred 11 rokmi, a spoločnosť Voskhod z územia Krasnodar sa stala prvým kupujúcim.

Tento model poskytuje vyšší výťažok semien a v dôsledku toho zníženie nákladov na zrno v bunkri. To všetko bolo možné vďaka zlepšeniu technického vybavenia kombajnu, zavedeniu nových moderných častí a dokonca aj zlepšeniu kvality práce prevádzkovateľa kombinovanej dopravy (v porovnaní s domácimi modelmi).

"Akros 530" má viac objemových rozmerov, výkonu a kapacity v porovnaní s jeho predchodcami ("Don 1500" a "SK-5 Niva"), vďaka čomu sa stal skutočným profesionálom v poľnohospodárskom priemysle.

Zistite, aké sú technické vlastnosti kombinácií "Polesie", "Don-1500", "Niva".

Technické špecifikácie

Tento model je vyrobený s použitím najmodernejšieho zariadenia, vďaka ktorému bolo možné dosiahnuť najvyššiu možnú produktivitu: napríklad objem nevyberaného zrna nedosahuje ani 5%, čo je najlepší výsledok medzi modernými kombajnami.

Celkové rozmery a hmotnosť

Dĺžka kombajnu s hlavičkou je 16 490 mm (dĺžka samotného kombajnu je 5,9 metra). Šírka dosahuje 4845 mm, výška - 4015 mm. Hmotnosť stroja bez zberača je približne 14 100 kg, s hlavicou - 15 025 kg.

Výkon motora je 185 kW a objem nádrže pre palivo dosahuje 535 litrov. Takéto veľké rozmery dávajú kombajnu stabilitu a väčší výkon, čo niekoľkokrát prispelo k zvýšeniu produktivity.

motor

Šesťvalcový štvortaktný motor s kvapalinovým chladiacim systémom "Akros" je nielen výkonný, ale aj vysoko produktívny: výkon je 255 litrov. a. pri 20 000 otáčkach za 60 sekúnd a priemerná spotreba paliva nepresahuje 160 g / l. a. o jednej hodine

Značka motor - "YMZ-236BK", on produkoval v závode Jaroslavl. Je pozoruhodné, že "Acros 530" je prvým modelom, ktorý je vybavený len takým motorom V na naftu.

Zistite, aké výhody a nevýhody majú traktor T-25, T-30, T-150, DT-20, DT-54, MTZ-80, MTZ-82, MTZ-892, MTZ-1221, MTZ-1523, KMZ-012 K-700, K-744, K-9000, Uralets-220, Bielorusko-132n, Bulat-120.

Hmotnosť je okolo 960 kg a potenciál kombajnu odhaľuje zásoby silnej energie 50 konských síl. Použitie turbodúchadla prispelo k zvýšeniu prevádzkového času stroja bez dodatočného doplňovania paliva až na 14 hodín - úžasné výsledky!

Motor je chladený vďaka špeciálnemu systému rúrkových radiátorových zariadení, ako aj výmenníku tepla voda-olej, ktoré sú umiestnené priamo na motorovom prvku.

Video: ako funguje motor "Acros 530"

žacie stroj

Kombajn systému "Power Stream" je úplne unikátny vynález, ktorý je súčasťou výbavy "Akros 530": má menšiu hmotnosť a je oveľa silnejší. Zberacie zariadenie je k fotoaparátu pripojené pomocou závesov, navyše je vybavené špeciálnou skrutkou a vyvažovacím mechanizmom.

Kombajn má tiež systém automatického riadenia pozemného reliéfu, 5-lopatkový excentrický kotúč, hydraulický pohon, upravenú rezaciu jednotku, špecializovanú šikmú komoru s normalizátorom šľahača a predĺžený hriadeľ zberača.

Oboznámte sa s charakteristikami hlavných typov hlavičiek.

Konštrukcia kosenia je riadená elektrohydraulickým zariadením (vďaka nemu nemusí obsluha kombajnu opustiť kabínu, aby úplne ovládala všetky mechanizmy) a vďaka určitým vlastnostiam šneku (veľký priemer eliminuje možnosť navíjania rastlín s vysokým stonkom a hlboké zástrčky eliminujú potrebu doplnkov) dochádza k charakteristickej amplitúde pohyb, ktorý sa ľahko vyrovná aj so zloženými alebo položenými rastlinami.

Šírka plochy rezačky je 6/7/9 m, rýchlosť rezania noža za minútu sa odhaduje na 950 a počet otáčok kotúča je až 50 otáčok za minútu. To všetko vytvorilo základ pre vývoj Akros 530 ako najprogresívnejšieho modelu agronomickej technológie medzi domácimi i zahraničnými výrobcami.

výprask

Kombinácia "Acros 530" obsahuje pomerne impozantný mlátiaci bubon, ktorý nemá žiadnych konkurentov na celom svete: jeho priemer je asi 800 mm a rýchlosť otáčania dosahuje 1046 otáčok za minútu. Tento priemer a frekvencia otáčania bubna umožňujú spracovávať aj vlhké zrná - to viedlo k takmer 95% separácii.

Je to dôležité! Dôrazne sa odporúča zberať a porezať poľnohospodárske plodiny s krehkou štruktúrou zrna pri nižších otáčkach - to si vyžaduje samostatnú prevodovku, ktorá nie je súčasťou základného balíka Acros 530: musí sa objednať samostatne.

Dĺžka mlátiaceho bubna dosahuje 1500 mm a celková konkávna plocha je 1,4 m2. Nie všetky vzorky, dokonca vybavené dvomi bubnami, sa môžu pochváliť týmito rozmermi. Maximálne napätie hnacieho remeňa riadi automatické zariadenie na reguláciu ťahu - zabraňuje možnému prehriatiu a poškodeniu stroja.

oddelenie

Oddelenie inštalácie kombajnu má tieto indikátory:

 • chodítko na slamky typu 5 kľúčov, sedem kaskád;
 • dĺžka - 4,2 m;
 • rozloha - 6,2 m2. m.
Takéto indikátory chodníkov na slamu a jeho dobre vyrezávaná práca poskytujú jemné oddelenie stoniek od obilia: vďaka tomu sa môže slama opäť použiť pre rôzne ekonomické potreby.

čistenie

Po oddelení a spracovaní v peci na slamu sa zrno dostane do oddelenia čistenia - dvojstupňového systému. Je vybavená mriežkami, ktoré vykonávajú rozdielnu amplitúdu pohybov, čo umožňuje rovnomerné rozloženie hmoty zŕn.

Čistiace zariadenie je navyše vybavené silným ventilátorom a intenzita ventilátora sa dá nastaviť priamo z kabíny obsluhy. Počet otáčok čistiaceho ventilátora dosahuje 1020 otáčok za minútu a celková plocha sita je asi 5 m2. m.

Obilný bunkr

Dvojúrovňový zásobník na zrno má kapacitu až 9 kubických metrov. m, a výkonná vykladacia skrutka má indikátory 90 kg / s. V bunkri pracuje hydraulický impulzový vibračný systém, ktorý zabraňuje vzniku kyslých zŕn - je určený na prevádzku pri vysokej vlhkosti. Samotný bunkr má moderný poplachový systém a jeho strecha môže byť v prípade potreby transformovaná.

Zistite, aké dávkovače sú.

Kabína operátora

Kabína "Akros 530" je vybavená veľmi pohodlnou a modernou kabínou: nie je k dispozícii len systém klimatizácie, ale aj chladiaci priestor pre potraviny, moderný počítač s možnosťou hlasového upozornenia a akustický rádiový magnetofón.

Stĺpik riadenia môže byť nastavený vo výške a uhle a panoramatická plocha skla je 5 metrov štvorcových. Merače poskytujú vynikajúcu viditeľnosť na poli a možnosť voľne monitorovať hlavičky a vykladanie.

Pracovné podmienky prevádzkovateľa tohto zariadenia sa vďaka takejto vybavenej kabíne dostanú na novú úroveň: práca je teraz spojená s menšou únavou a stresom. Stojí za to dodať, že kabína je úplne hermetická - dokonale chráni pred hlukom, vlhkosťou, prachovými časticami a vibráciami.

Je dvojitá (pre operátora a koleso). Inštalovaný na štyroch tlmičoch, má odpruženú základňu.

Viete? Typ kabíny kombajnu s názvom Comfort Cab je ultramoderný systém, v ktorom sú spracované všetky detaily: ovládacie prvky sú umiestnené na miestach, ktoré sú pre operátora vhodné, a dôležité nástroje sú v priamej zóne. Tento systém získal prémiové miesta na medzinárodných výstavách poľnohospodárskej techniky: zostáva vedúcou a inštaluje sa nielen na moderné domáce stroje, ale aj na jednotky zahraničných spoločností.

Prídavné zariadenie

Toto zariadenie má tiež niekoľko inovatívnych implementácií, ktoré zvyšujú presnosť a kvalitu: je to hydromechanický systém na odľahčenie, planétový pohon nemeckého výrobcu pre nože (zaisťuje hladkosť a trvanlivosť práce), dvojitý okraj reznej časti (zaisťuje minimálne straty), špeciálny dizajn bubna (maximálna čistota) produkciu obilia).

Špeciálne sieťové zariadenie a sedemstupňové chodníky na slamku zaručujú rýchlosť a rovnomernosť distribúcie obilia a niektoré individuálne nastavenia systému pomáhajú prispôsobiť sa rôznym podmienkam zberu (vysoká vlhkosť, lepkavá pôda, stáčanie stoniek atď.)

"Akros 530" zahŕňa najlepšie technicky vybavené príslušenstvo, ktoré sa stalo víťazom špecializovaných medzinárodných výstav.

Silné a slabé stránky

Táto kombinácia má obrovské množstvo výhod, hoci obsahuje určité nevýhody. Pozitívne vlastnosti modelu Acros 530 sú:

 • hospodárnosť a nízka spotreba paliva;
 • niekoľkokrát zlepšený výkon;
 • vybavené moderným príslušenstvom;
 • ľahkosť a trvanlivosť hlavičky;
 • "čistý výsledok" vďaka dvojúrovňovému systému čistenia;
 • komfortná luxusná trieda kabíny;
 • výkon a spoľahlivosť motora;
 • prepracovaná ergonómia;
 • široká škála adaptérov a príslušenstva;
 • pohodlie pri práci a zabezpečenie kvality od výrobcu.
Existujú aj nevýhody, hoci sú výrazne menšie:

 • ložiská nízkej kvality;
 • hnacie remene.
Je to dôležité! Pre zaručenú dlhotrvajúcu a kvalitnú prácu kombajnu sa odporúča, aby sa ložiská nahradili dovážanými dielmi - domáce sú spravidla rozptýlené po 12 mesiacoch prevádzky.
Najnovšia generácia výkonného kombajnu "Akros 530" je vhodná pre tých, ktorí sú priťahovaní modernou technológiou, rekordným výkonom a vynikajúcimi finančnými výsledkami. Tento stroj poskytuje plný návrat a je schopný vykonávať najrôznejšie práce akéhokoľvek stupňa závažnosti po celý rok.

Zber na kombajne "Acros 530": video

Kombinovať "Acros 530": recenzie

sú také zvieratá! Nazvali sme ich chip a dale! Všeobecne platí, že ako dobrý 530 3 a 3,5 zberače, motor musí byť braný silnejší! obaja zlomili hnacie kladky hlavičky (robili to, keď pracovali), pásy, zatiaľ čo rodina (zmenila bubon a pohon mlátičky) na oboch prvých generátoroch (5500r) boli vrátené zárukou, olejové nádrže (zvárané železo) nemali olej (1 týždeň) si myslíte, že v elektronike, všetko je len štartovací algoritmus z vrtuľníka, snímač polohy, ak sa niečo zavrie na zem a nie na +, DB-1 bude horieť zle, že neexistuje žiadny normálny elektronický obvod a manuál na opravu, budem hľadať viac neskôr
vlka
//forum.zol.ru/index.php?s=&showtopic=1997&view=findpost&p=79547

Combine nie je tak zlé, veľké, krásne

Ale vážne, existuje veľa vylepšení. Začnime s ložiskami. Na drviči je žiaduce, aby sa okamžite zmenila na dovoz, a to ako na pohon samotný, tak na hriadeľ drviča.

Akonáhle zapálený dokonca všimol včas. A napínače nechodia dlho - rok, dva. Samotné napínače majú tiež tendenciu odpadávať, ale toto všetko je ošetrené zváraním. Šnek v bunkri je ďalším príbehom. On ho chytí za dve sezóny a podvarivaem na druhú sezónu.

V šikmej komore hnedý plášť okamžite prerezáva pozdĺž okrajov 2 cm a nepamätám si, kde sa točilo a ohýbalo hrany lamiel a odtrhlo ho. Nový bol už odoslaný z továrne a laty sú priskrutkované (môžete ich vidieť predtým).

Hrany lamiel na výťahoch odpadnú (guma bez nití). Skúšali sme normálny let v Novosibirsku (12 vrstiev nití !!!!)

Distribútor. Dostatočný na dve sezóny a preč, uzatvárací ventil nedrží, alebo sekcia vôbec nefunguje. Ošetruje sa výmenou gumových pásov, výhodou je, že si z továrne dajú celý vak.

Na jednom kombajne, zadné koleso uviazlo, mysleli sme, že by sme mohli zmeniť kormidlo a puzdrá a to bolo všetko. Keď sa ukázalo, že je to otvor pre rukáv oslabený o 1,5 mm !!! Bol naskrutkovaný dláto tak, aby aspoň nejaký druh rukávu držal. Päsť na výmenu.

Vyriešiť chabé. Je ťažké prispôsobiť. Vyčistite všetok neporiadok. Nehýbte sa trochu. Snažili sa Uvr na jednej dať niečo lepšie, a hrebene sú lepšie, a nie sú tam žiadne medzery, a obilie je preč čistejšie.

Zaujímavý je aj prach vo filtroch. Keď je počasie suché a suchý chlieb na jeden deň nestačí.

kosačka tiež nie je fantasy hrable mučil variť. Výška kosenia je veľmi vysoká, preto dochádza k strate sójových bôbov.

Môžete pokračovať veľmi dlho

Takže celkový dojem z neho je 4 s mínusom. Myslím si, že je to to najlepšie, čo je náš priemysel schopný.

Dmitrii22
//fermer.ru/comment/1074293749#comment-1074293749

Nie, lúč Akros, sidekick má 3 akry a dva vektory, a druhý má dve palestas, ale obidva catros Amazonu majú diskotéky, jednoducho sa rozobrali hneď za kombajnom a je to kurva očividné po tom, čo niekto stratí viac)))))) rýchlosť výsevu)))
KRONOS
//fermer.ru/comment/1078055276#comment-1078055276

Loading...