Hrozno

Hrozno sa vo všeobecnosti považuje za dosť odolné a ľahko sa rozmnožuje v rastline. Existujú však hmyz a choroby, ktoré sú pre neho veľmi nebezpečné. Preto je potrebné vopred sa pripraviť na prípadné problémy, ktoré sú známe najznámejším škodcom. Viete? Štatistické štúdie vedcov ukazujú, že zber hrozna zo škodcov sa každoročne znižuje najmenej o jednu tretinu av prípade, že sa neprijmú vhodné opatrenia na prevenciu chorôb, môžu straty dosiahnuť polovicu plodín.

Čítajte Viac

Choroby hrozna - veľká hrozba pre túto rastlinu. Najviac sladké a veľké odrody zostávajú najcitlivejšie k nim, napriek práci chovateľov. Preto, aby ste získali dobrú úrodu, musíte vedieť, ako zaobchádzať s hroznom na choroby. Viete? Hrozno - jediná rastlina na svete, ktorá študuje samostatnú vedu - ampelografiu.

Čítajte Viac

Mnohí záhradníci milujú pestovať hrozno na svojich pozemkoch. Je cenený pre jeho prospešné vlastnosti a neprekonateľnú chuť. Úroda tejto plodiny však môže byť ohrozená, ak je rastlina ovplyvnená škodcami. Najčastejšie sú hrozno napadnuté svrbenie, lepšie známy ako roztoč. Pri infikovaní môžete stratiť až 30% plodiny, a ak nevykonávate včasnú liečbu, môžete stratiť až 50%.

Čítajte Viac

Berry plodiny, ako je hrozno, sú stále viac rozšírené v súkromných letných chatách. Mnohí sa snažia pestovať stolové a technické odrody pre vlastnú produkciu domácich vín. Ale tento článok nie je o tom. Budeme hovoriť o tom, ako pestovať hrozno na vlastnom pozemku sadeníc bez akejkoľvek pomoci na jar.

Čítajte Viac

Hrozno je záhradná plodina, ktorá rastie najmä v teplých klimatických pásmach. Niektoré odrody však úspešne zakorenili v strednej šírke a dokonca aj na severe. Úspech pestovania hrozna závisí od mnohých faktorov, z ktorých jedným je včasné prerezávanie. Orezanie hrozna na jar: výhody a nevýhody Stačí zadať dotaz "prerezávanie hrozna na jar pre začiatočníkov" v každom internetovom vyhľadávači, a dostanete veľa inštrukcií v obrázkoch, vo formáte videa a tak ďalej.

Čítajte Viac

Na hektár vinohradu sa v súčasnosti zberá v priemere 100 centov hrozna. Ešte pred nezávislosťou Ukrajiny, toto číslo bolo 3 krát menšie - v rozsahu 30 c / g. Uviedol to Viktor Kostenko, vedúci oddelenia pre rozvoj záhradníctva, vinohradníctva a vinárstva ministerstva poľnohospodárstva Ministerstva poľnohospodárskej politiky a politiky, počas rozhovoru na jednom z televíznych kanálov.

Čítajte Viac

Víno, ktoré sa dlho pestovalo, bolo výsadou južných krajín. Faktom je, že toto poľnohospodárstvo sa považuje za teplomilné. Ale vďaka práci chovateľov, pestovanie hrozna na Ural, jeho pestovanie a pestovanie sa stal skutočným. Vinohradníctvo je v súčasnosti nielen dobre vyvinuté na území Uralu, ale vykazuje aj vysoký výnosový koeficient.

Čítajte Viac

Jedným z najnebezpečnejších nepriateľov hrozna je plesňové ochorenie plesní. Mnohí záhradníci sa snažia bojovať proti tejto chorobe viac ako tucet rokov, ale nie všetci uspejú. Pozrime sa na príčiny vzniku choroby a zistíme, ako sa s ňou vysporiadať. Opis a nebezpečenstvo ochorenia Pleseň (alebo pleseň) - jedna z najnebezpečnejších patologických patológií európskych odrôd hrozna.

Čítajte Viac

Biela odroda Chardonnay je univerzálna, pretože sa môže pestovať v akejkoľvek klimatickej zóne a produkovať bohaté plodiny. Okrem toho víno z "Chardonnay" v rôznych krajinách zaujme svojou jedinečnou jedinečnou chuťou. Vlasť a pôvod odrody „Chardonnay“ V súčasnosti vedci nemohli definitívne určiť históriu odrody.

Čítajte Viac

Kishmish je kolektívny názov pre veľké množstvo rôznych odrôd hrozna, ktoré sa vyznačujú malou veľkosťou a sladkou chuťou bobúľ, ako aj absenciou semien v nich. Tento moment sa musí brať do úvahy pri výbere hrozna hrozienok na výsadbu na mieste, pretože agrotechnické pestovanie hrozna hrozna, chuťové vlastnosti jeho bobúľ a vlastnosti starostlivosti o rastliny sa môžu značne líšiť v závislosti od konkrétnej odrody.

Čítajte Viac

Pri pestovaní hrozna doma, je potrebné pripomenúť, že je oveľa náchylnejší k chorobám a škodcom v porovnaní s divokými odrodami. Aby sa zabránilo zníženiu kvality a množstva vypestovaného produktu, odporúča sa ošetriť hrozno fungicídmi, ktoré zabezpečia umelú ochranu proti takýmto problémom.

Čítajte Viac

Víno Cabernet je dobre známe a milované všetkými znalcami suchých červených vín. Takmer všetky krajiny, kde je vlastné vinárstvo, od chladnej Kanady až po opekanie Libanonu, pestujú odrody s rovnakým názvom, ktoré nemajú veľmi veľké tmavo modré bobule okrúhleho tvaru. Značkové vína Cabernet vyrába Taliansko a Španielsko, Ukrajinu a Moldavsko, Čile a Argentínu, ako aj Južnú Afriku, Austráliu a Spojené štáty americké.

Čítajte Viac

Dnes budeme hovoriť o tom, ako vodu a kŕmiť hrozno na jar. Mnohí majitelia, ktorí sa zaoberajú pestovaním hrozna po celé desaťročia, sú zvyknutí na určitú starostlivosť o vinič. Klíma sa však mení a poveternostné podmienky spolu s nedostatkom potrebného množstva živín znižujú výnosy z plodín a „oceňujú“ hrozno rôznymi chorobami.

Čítajte Viac

Letné prerezávanie hrozna je dôležitou súčasťou starostlivosti o túto rastlinu. Je obzvlášť dôležité pre regióny, kde je leto relatívne krátke a hrozno nedostáva dostatok slnečného svetla na optimálne dozrievanie. Je možné prerezávať hrozno v lete? Nespornou výhodou prerezávania hrozna v lete je, že tento proces pomáha výrazne zvýšiť množstvo a zlepšiť kvalitu plodín.

Čítajte Viac

Dnes existuje mnoho druhov vín z rôznych odrôd bobúľ. Ale najobľúbenejšie je stále hroznové víno. V tomto článku budeme hovoriť o tom, aký druh hrozna si vybrať a ako z neho vyrobiť chutný nápoj. Čo si vybrať z hrozna Pre výrobu vína z hrozna doma, môžete si vybrať úplne všetky odrody tejto rastliny.

Čítajte Viac

Hrozno, podobne ako iné pestované rastliny, môže mať rôzne ochorenia. Infikujú listy, kvetenstvo, čím poškodzujú rastlinu. Oidium (iný názov je múčnatka) je jednou z takýchto bežných chorôb. V tomto článku budeme diskutovať oidium na hrozno: zvážte liečbu tohto ochorenia, rovnako ako diskutovať o najlepší spôsob, ako zvládnuť rastliny.

Čítajte Viac

Hrozno - rod rastlín z rodiny Vinogradovye, ktorá má viac ako 70 druhov, rastie z väčšej časti v miernom podnebí. Odroda "Pamäť Dombkovskoy" rôzne príjemnú chuť ovocia a bohatú farbu bobúľ. História výberu hrozna "Na pamiatku Dombkovskaya" bol chovaný nadšenec z Orenburg Shatilov Fyodor Ilyich asi pred tridsiatimi rokmi.

Čítajte Viac

V poslednej dobe, hrozno "Julian" získava veľkú popularitu, pretože jeho vlastnosti, a self-pestovať ker tejto odrody je pýchou každého pestovateľa. V tomto článku sa zoznámime s hroznom "Julian" - opis a pravidlá starostlivosti o odrodu, foto. História Táto odroda bola vyšľachtená amatérskym chovateľom V.

Čítajte Viac