Druhy bovovnika

Iste, mnohí ľudia opakovane videli krásny a nezvyčajný strom s dlhými žltými púčikmi - to je bauber, alebo zlatý dážď. V našom článku poskytneme popis hlavných druhov tejto rastliny a povieme vám, ako ju pestovať a vykonávať jej starostlivosť.

Všeobecný popis

Cedr je ozdobný strom, ktorého výška je v priemere 2 metre. 30 cm žlté kefy visia medzi listami a vytvárajú obraz, ktorý vyzerá ako zlatý dážď.

Je to dôležité! Baubnik je jedovatá rastlina, takže by ste nemali zasadiť strom v krajine, ak máte malé deti. Sanie nektár z kvetenstvo alebo jesť sladké fazuľa, môžu otravy sami. Boli prípady, keď otrava viedla k srdcovému zlyhaniu.
Niekedy sa rastlina nachádza vo forme stromu - v tom prípade výška môže dosiahnuť 7 metrov, Pestovanie bovovnika sa deje pomerne rýchlo, a strom začína kvitnúť 3-5 rokov po výsadbe. Má vysokú mrazuvzdornosť a odoláva teplotám do -25 ° C.

Žlté kefy majú jemnú vôňu. Doba kvitnutia začína súčasne s kvitnutím listov (polovica mája).

Slnečný, bezvetrný terén a voľné, oplodnené, vápenaté pôdy s dobrou drenážou sú vhodnejšie pre zlatý dážď. Rastlina vyzerá skvele medzi zelenými trávnikmi alebo ihličnatými lesmi. Rastlinný zlatý dážď sa neodporúča na výsadbu v pevných plantážach, pretože nedostatok svetla vedie k "rozťahovaniu" stromu a slabému kvitnutiu.

Typy a hybridy

Existujú len 2 typy bobovnika a 1 hybridná rastlina. Zvážte podrobnejšie každú z nich.

Ostatné jedovaté rastliny, ako je vlk akonit, vlkavec, európske plavky, bobule tis, monstera, alocasia, rue, blatouchy, tiež priťahujú pozornosť svojou krásou. Preto by pri pestovaní mali byť opatrní.

alpský

Tento druh sa vyznačuje dobrou odolnosťou. Strom je pomerne vysoký, môže dosiahnuť 10 metrov. Má svetle zelené listy, malé kvety bez aróm, holé fazuľa. Kvitnutie alpských listov je o niečo neskôr ako u iných druhov. Dĺžka kefiek môže byť až 45 cm.

Viete? Napriek tomu, že je ostružina jedovatá, je to vynikajúca rastlina medu a veľmi často ju navštevujú včely, pričom zostávajú bezpečné a zdravé.
Vlasť tohto druhu je juho-stredná Európa, Taliansko, západný Balkán. Listy vo svetlom lesku, mierne zvýšené, majú trojitý tvar, ich dĺžka je až 9 cm.

Alpské mandle má vysokú odolnosť voči mrazu, odoláva aj najťažším zimám.

Anagirolistny

Tento druh je najobľúbenejší. Výška stromu môže presiahnuť 7 metrov. Húsenica tohto druhu odporúča sa zasadiť ako jeden závod - To umožní korunke, aby sa správne vytvorila a rozpustila.

Popularita tohto druhu začala rýchlo rásť, keď ho priviezli do Ruska z Kaukazu v XIX storočí. Je to horská rastlina a dobre znáša mráz. Znakom stromu je prítomnosť listov, ktoré majú rôzne tvary. Kvetenstvo má príjemnú, sladkú arómu. Anobirolist bauber sa používa častejšie ako iné druhy v krajinnom dizajne: sú zdobené parky a záhradami.

Vaterera

Tento druh je kríženec získaný krížením dvoch predchádzajúcich kríkov. jeho výška je malá - iba 1 meter, ale listy sú dlhšie - až 50 cm, Hybridný pohľad má nádhernú arómu kvetenstvo. Na rozdiel od svojich náprotivkov reaguje voda na nízke teploty, nemá odolnosť voči mrazu. Preto je lepšie zasadiť hybrid v regióne s teplou klímou. Kvitnutie tohto druhu sa vyskytuje dvakrát za sezónu.

Teraz už viete, čo je trstina, aké druhy rastlín existujú, a môžete si vybrať najvhodnejšiu možnosť pre výsadbu na mieste.

Základné pravidlá fit a starostlivosti

Prvým krokom je vybrať správne miesto na výsadbu. Leaf miluje slnečné oblasti, patrí k teplomilným rastlinám. Pred výsadbou sa odporúča zabezpečiť dobré odvodnenie, uistite sa, že vápno je prítomné v zložení pôdy - to zabezpečí rýchly rast.

Je to dôležité! V zime nezabudnite odstrániť sneh z vetiev zlatého dažďa. Pod jeho váhou sa zlomia a zachránia rastlinu nebude úspešná.

Ak sa rozhodnete zasadiť strom so semenami, môžete si ich kúpiť v špecializovaných predajniach. Najlepší čas na výsadbu je koniec jesene - začiatok zimy.

Na pestovanie bobsterov zo semien je potrebné vykonať skarifikáciu. Pri výsadbe semenáčikov sa odporúča liečba stimulantmi pre dobrý rast koreňov: „Kornevin“, „Kornerost“, „Chunky“.

Výsev semien, venujte pozornosť nasledujúcim bodom:

 1. Ľahká, predčistená pôda je vhodná na pestovanie.
 2. Semená je potrebné prehĺbiť do zeme o 2-3 cm.
 3. Sadenie semien, uistite sa, že vykonávať mierne zavlažovanie.
 4. Zakryte fóliou nádobu, v ktorej bolo vykonané pristátie.
 5. Klíčenie semien nastane celé leto a výška stromu dosiahne najmenej 0,5 metra.
 6. Fóliu pravidelne odstraňujte, aby ste zabezpečili prúdenie vzduchu do zariadenia.
 7. Pre výsadbu stromu v otvorenom teréne je lepšie vybrať si prvý mesiac jesene - septembra.

Tam je ďalší spôsob, ako zasadiť - v obchode alebo na trhu si môžete kúpiť mladé kríky bauber. Najprv musia pristáť na pripravenom mieste. To je pohodlnejší spôsob, pretože nebudete musieť čakať dlho na klíčenie semien. Je tu ešte jedna príjemná chvíľa - v prvom roku si môžete vychutnať krásne kvitnutie.

Pripravte si priestranný otvor, ktorého veľkosť by mala byť 2-násobkom objemu prepravnej nádoby s rastlinou. Umiestnite ker do diery, narovnajte korene a jemne ho zakryte zemou a kompostom, uviazajte strom na tyč v tvare tyče.

Po vysadení rastliny v otvorenom teréne, s nástupom zimy by mala byť zakrytá. S cieľom získať lepšie bogovnik, pri nákupe, dať prednosť malých kópií.

Je dôležité správne sa starať o bobstera. Je veľmi vyberavý a bolestivo reaguje na náhle zmeny podmienok. Ponúkame Vám možnosť zoznámiť sa s hlavnými činnosťami starostlivosti o strom.

Viete? Drevo bobovnika je dlhodobo cenené: bolo použité ako trvanlivý materiál na výrobu hudobných nástrojov. A v našej dobe, výrobky bovobnik sú veľmi cenené.

 • zalievanie, Rastlina nepotrebuje časté a hojné zalievanie. Nadmerne navlhčená pôda určite povedie ku koreňovej hnilobe, prispeje k rozvoju húb a mikroorganizmov.
 • Top dressing. Na to, aby strom získal dôležité živiny, je potrebné hnojiť humus, kompost a vápno. Uistite sa, že sa nezvyšuje kyslosť pôdy. Top dressing sa vykonáva 2 roky po výsadbe každú sezónu.
 • hnojivá, Najúčinnejšie je použitie superfosfátov ako hnojív. Draselné hnojivá sú tiež užitočné - najlepšie sa používajú, keď strom kvitne.
 • ochrana, Je veľmi dôležité chrániť zlatý dážď pred vlhkým a studeným vetrom. Ak sa tak nestane, pavučina stratí svoju farbu a nebude vás niekoľko rokov potešiť. Spočiatku zasadiť rastliny v bezvetria oblasti, alebo, ak nie, zasadiť ju medzi ďalšie stromy, ktoré môžu chrániť bauber pred silnými nárazmi vetra.
 • háveď, Zlatý dážď má odolnosť voči škodcom, zriedka ho napadne.
 • prerezávanie, Pravidelne, s cieľom dať korune formu, je potrebné prerezávať vetvy. V ideálnom prípade je postup vhodný od konca leta do začiatku zimy.

Ak sa správne staráte o rastlinu, zlatý dažďový strom vás bude neustále potešiť svojím neobvyklým kvitnutím. Rozmarín bude zdobiť akékoľvek miesto a urobiť z neho skutočný raj.

Pozrite si video: Laska na druhy pokus 31-32 (December 2019).

Loading...