Kozy

Najdôležitejšou podmienkou produktivity akéhokoľvek zvieraťa je bezpochyby zdravie a možno ho zabezpečiť len splnením hlavných podmienok zaistenia. Ak je otázka o zachovaní kôz, potom je potrebné poznamenať, že bez ohľadu na to, akú izbu si vezmete, či už je to stodola, stajňa, ovčí dom alebo špeciálne postavená samostatná stodola, hlavná vec je, že toto miesto nespôsobuje choroby a smrť.

Čítajte Viac

Kozy sú zvieratá, ktoré sú dosť nenáročné na jedlo. Podobne ako každá živá bytosť potrebujú vitamíny, minerály, komplexy prvkov, ktoré pomôžu telu správne fungovať a rozvíjať sa. Keďže niektoré plemená kôz dávajú mlieko, musia mať vhodnú diétu.

Čítajte Viac

Kozy sú dosť nenáročné zvieratá z hľadiska údržby a výživy, ale poriadok by mal byť vo všetkom. Aby sa zviera plne uvedomilo, čo sa týka mliečneho potenciálu, kozy by mali byť pohodlné v miestnosti, kde žijú. Mali by mať aj vyváženú stravu, aby telo správne spracovalo potraviny na uvoľnenie mliečneho výrobku.

Čítajte Viac

Správna výživa detí z prvých dní života kladie základ pre ich budúce zdravie a imunitu. Ak sa zvieratá pôvodne kŕmili nesprávnym spôsobom, potom je pravdepodobné, že zviera sa bude vyvíjať nesprávne, nebude schopné vykonávať reprodukčnú funkciu. Preto je otázka zostavenia diéty pre kozu mimoriadne dôležitá a vyžaduje si osobitnú pozornosť.

Čítajte Viac

Občania pri zmienke o kiahňach sotva pripomínajú, že táto hrozná ľudská choroba, ktorá si zaslúžila zlovestné meno "čiernej smrti", bola porazená masovým očkovaním v polovici minulého storočia. Je však nepravdepodobné, že by dedinčania, najmä v oblastiach tradičného lovu oviec a divých kôz, rozmýšľali o ľuďoch - ovčie a kozie kiahne a dodnes predstavujú významné nebezpečenstvo pre ich chov dobytka.

Čítajte Viac

Kozy - jedna z najziskovejších oblastí chovu zvierat. Produkcia kôz zahŕňa mäso, mlieko, vlnu, dole a kožu. Hlavná výhoda kôz spočíva v ich vysokej adaptabilite, takže chov kôz doma nebude spôsobovať veľa ťažkostí. Ako si vybrať kozu Voľba kozy musí byť oslovená so všetkou zodpovednosťou.

Čítajte Viac

Dnes sa chov domácich kôz na farmách stal veľmi populárnym. Ich obsah je veľmi výnosný biznis vďaka výhodným vlastnostiam kozieho mlieka, jeho vysokej cene v porovnaní s kravami a ľahkej starostlivosti o tieto zvieratá, ale niekedy sa vyskytujú problémy. Jedným z týchto problémov je ketóza.

Čítajte Viac

V poslednom období sa manuálna produkcia mlieka vytratila na pozadí nielen vo veľkých farmách, ale aj v súkromných farmách. Nahrádza sa pohodlnejším spôsobom získania užitočného produktu domácich zvierat - pomocou dojiaceho stroja. Táto metóda platí nielen pre kravy, ale aj pre ostatné zvieratá, najmä kozy.

Čítajte Viac

Koza je populárny maznáčik, ktorý dodáva kvalitné, zdravé mlieko. Je nenáročná, dobre sa prispôsobuje všetkým podmienkam, konzumuje takmer všetky potraviny, ľahko nájde potravu a pri správnej starostlivosti a podmienkach nespôsobuje problémy. Kozy sú zriedkavo choré, ale musíte vedieť, ako zistiť, čo zviera nerobí a ako ho liečiť.

Čítajte Viac

Domáce kozy sú chované na produkciu mäsa, mlieka, kožušiny a kože. Tí, ktorí sa chcú zapojiť do chovu kôz, sa primárne zaujímajú o otázku, koľko kozieho mlieka môže produkovať za určité obdobie a ktoré v týchto ukazovateľoch pláva olovo. Poďme na to spoločne. V akom veku začínajú kozy dávať mlieko, rovnako ako všetky zvieratá z triedy cicavcov, kozy majú mlieko v období po jahňaní, pretože jeho hlavným účelom je kŕmiť potomstvo.

Čítajte Viac

Kozí tuk je široko používaný ako vo varení, tak aj v rôznych receptúrach tradičnej medicíny. Pri správnom používaní tento liek pomáha vyrovnať sa s kašľom, katarálnymi ochoreniami, gastrointestinálnymi ochoreniami, kožnými problémami atď. Aké vlastnosti má výrobok a ako pripraviť zázračný liek, uvažujeme v tomto článku.

Čítajte Viac

Majitelia kozy sa často sťažujú, že zviera výrazne znížilo produkciu mlieka alebo úplne stratilo mlieko. Aby sme pochopili dôvod znižovania výnosu mlieka, je potrebné analyzovať podmienky, v ktorých sa kozy chovajú, ako aj to, čo a ako sa kŕmia. Či už je potrebné sa báť pádu dojivosti Za jeden deň koza nedáva vždy to isté množstvo mlieka.

Čítajte Viac

Udržiavanie kôz na statku je veľmi výnosné, aj keď nepríjemné. Zvieratá potrebujú starostlivú starostlivosť, pretože zlé podmienky bývania vyvolávajú výskyt choroby hovädzieho dobytka, v dôsledku čoho môže dôjsť k výraznej strate zisku a dokonca k strate hospodárskych zvierat. Jednou z týchto chorôb je mastitída vemena.

Čítajte Viac

Pri šľachtení kôz je veľmi dôležitý proces párenia. Ak chcete urobiť všetko správne a včas, musíte byť schopní určiť, kedy je koza pripravená na to. Čo je to poľovačka? Tento proces sa tiež nazýva estrus. Rôzne zvieratá to majú inak.

Čítajte Viac

Chovné kozy môžu významne obohatiť vašu farmu o cenné výrobky: mlieko, mäso, vlnu a kožu. Aby hospodárske zvieratá rástli a boli zdravé, poľnohospodári si musia byť vedomí príznakov tehotenstva a hospodárskych zvierat. O tom, ako sa kozy nazývajú kozou, ako určiť, že vaše zviera bude čoskoro jahňacie, ako sa dozvedieť o možných patológiách pri pôrode a iných komplikáciách chovu týchto zvierat sa dozviete z tohto článku.

Čítajte Viac

Úroda sena pre kozy na zimu je náročná a časovo náročná úloha, životy a zdravie dobytka na mnoho mesiacov bude závisieť od jeho správneho a včasného rozhodnutia. Práca s polotovarmi by sa mala začať na konci jari alebo začiatkom leta a odkladať až do jesene, aby sa zabránilo problémom a narušeniam.

Čítajte Viac

Chov kôz v domácnosti zahŕňa ich ďalšie zabitie a porciovanie. Dodržiavanie správnej technológie zabíjania zvierat umožní udržiavať kožu a kožušinu v dobrom stave a bude mať tiež pozitívny vplyv na chuť mäsa. Ako správne zabiť kozu a rozdeliť jatočné telo, pozrime sa.

Čítajte Viac

Hlavným dôvodom pre poľnohospodárov, ktorí chovajú kozy, je schopnosť zvierat reprodukovať potomstvo. A preto by mal majiteľ dobre vedieť, ako sa žena správa, keď príde na lov. A, samozrejme, čo robiť, ak sa tak nestane a prečo. Kedy zvyčajne začína lov? Puberta u mladých kôz začína od 7-9 mesiacov, ale odporúča sa, keď ženy dosiahnu 1,5 roka.

Čítajte Viac

Mnohí chovatelia chovajú kozy nielen na účely získania mlieka, ale aj na chov, preto sa vykonáva párenie samice a samca na vzhľad kôz. Ak chcete zachovať zdravie samice a zabezpečiť vznik životaschopného potomstva, musíte vedieť, ako kontrolovať tehotenstvo zvieraťa, byť schopný správne doručiť a poskytnúť potrebnú starostlivosť koze a novorodencom.

Čítajte Viac

Narodenie detí v domácnosti spôsobuje veľa pozitívnych emócií av tomto prípade vzniká otázka výberu prezývky pre novorodenca. Mladé kozy sú pozoruhodne prístupné tréningu, poznajú majiteľov a stávajú sa k nim pripo- jení, preto by sa k nim malo pristupovať veľmi vážne.

Čítajte Viac