S vaším plemenom Brahma Paleva nebudú žiadne problémy

Sliepky hydiny Bramah patria do odrody hydinového mäsa. Rýchlo získavajú požadovanú hmotnosť, takže chovatelia hydiny môžu v krátkom čase pestovať potrebný počet sliepok, čím prinášajú kvalitné mäso.

Podľa chovateľov bol Brahma plavák získaný z troch párov "obrovských kurčiat". V roku 1846 ich priviezli do USA zo slnečnej Indie. Miestni nazývali tieto kurčatá Brahmaputra a Chittagong. Boli známe svojou veľkou veľkosťou a vysokou produktivitou.

Americkí poľnohospodári začali chovať toto plemeno, aby uspokojili potreby Bostonského trhu. Podľa niektorých zostávajúcich údajov možno tvrdiť, že kohúty tohto plemena môžu dosiahnuť hmotnosť 8 kg.

Po prechode plaváky Brahma s Cochinmi však chovatelia začali používať toto plemeno ako výstavu.

Popis plemena

Všetky kurčatá tohto plemena sa vyznačujú svetlohnedým perím, ktoré má zlatý odtieň.

Pero na krku je čierne, chvost je tiež tmavý. V kohútoch tohto plemena je tmavšia ako hlavná farba peria, hriva. V tomto prípade má koža nažltlý odtieň. Bramove oči sú červenohnedé a ušnice sa vyznačujú žiarivo červenou farbou.

Kurčatá Brahma majú veľmi široký hrudník a krátky chrbát, Hlava týchto kurčiat je malá a nachádza sa na pomerne dlhom krku. Na hlave kurča môžete vidieť hrebeň v tvare hrachu, ktorý má len tri brázdy.

S takou hustou kostrou má hydina plemena Bramah malé nohy a malé krídla. Avšak, so všetkými týmito vtáčími nohami ľahko udržať svoju váhu.

rysy

Všetky kurčatá majú niekoľko vlastností, ktoré sa nedajú oceniť. Po prvé, dokonale sa vyrovnávajú s úlohou kurčiat.

Majú dobre vyvinutý materský inštinkt, takže produkt potomstva sveta nie je problém. Sliepka sa bude dlho inkubovať a potom s oddanosťou matky bude nasledovať vyliahnuté kurčatá.

Po druhé, tieto kurčatá nikdy nebojujú, Vyznačujú sa pokojným a priateľským charakterom. Dokonca aj kohúty často nebojujú o územie, takže toto plemeno je vhodné pre poľnohospodárov, ktorí nemajú dostatok priestoru na bezpečné rozdelenie populácie kurčiat.

A samozrejme, hydinové plemeno Bramah je úplne nenáročné. Ľahko znášajú akékoľvek zmeny počasia, netrpia mrazom a množstvom snehu. Zároveň nie sú ovplyvnené vysokou vlhkosťou v kurníku.

Pamätajte, že kurčatá potrebujú osobitnú starostlivosť. V prvých dňoch po narodení vajíčka je dôležité sledovať teplotu a vlhkosť v mieste chovu vtákov.

fotografie

Potom vám dáme pár fotiek plaváka Bram, takže ich môžete vidieť lepšie. Prvá fotografia ukazuje najbežnejšie kurča na úsvite síl:

Tu kurčatá pokojne chodia po vonkajšom dvore medzi stromami:

Niekoľko jedincov v malom dome. Ale tu sú dobré:

Krásny obraz pár mužských a ženských chôdze na tráve. Zvyčajne hľadajú niečo a peck:

Na tejto fotografii trochu vystrašené kurča v klietke:

Vták ako pózovanie pre fotoaparát. Tu to vidíte v celej svojej sláve:

A tu pár stúpal vyššie na stôl:

Obsah a kultivácia

Ihneď je potrebné poznamenať, že sliepky Bramah začínajú znášať vajcia veľmi neskoro.

Zároveň sú pomerne dobre prepravované aj v chladnom zimnom období, čo im umožňuje priniesť 100 alebo 110 vajec ročne. Je to veľmi príjemné množstvo vajec pre farmára, vzhľadom na to, že kurčatá tohto plemena sa označujú ako mäsová odroda.

Kuram plemeno Brahma plavá tak ako tak chôdza je nevyhnutná, Čerstvý vzduch robí vtáky aktívnejšími a tiež urýchľuje ich rast. Preto by poľnohospodári mali pred domom zorganizovať malý oplotený dvor, kde budú kurčatá voľne chodiť.

Pokiaľ ide o chov tohto plemena, môžu to urobiť aj amatérski chovatelia hydiny. Faktom je, že kuracie plemeno Bramah je ideálne sliepky, takže môžu robiť všetko sami.

Bohužiaľ, po vyliahnutí, kurčatá pomaly rastú, takže keď sú zdvihnutý prvý týždeň, musíte starostlivo sledovať teplotu v slepačej hale, rovnako ako množstvo prijatého krmiva.

Okrem toho je potrebné si uvedomiť, že mláďatá nemôžu byť okamžite vydržal na slnku. Musia sedieť týždeň pod umelým svetlom.

Ďalší pohľad na Brama je Kuropatta Brama. S jeho výhodami si môžete prečítať kliknutím na vyššie uvedený odkaz.

Vždy sa môžete pozrieť na fotky tehlového grilu na adrese: //selo.guru/stroitelstvo/dlya-sada/barbekyu-iz-kirpicha.html.

Dôležité je aj včasné očkovanie plemien Bramah hydiny. Niektorí jedinci sú obzvlášť náchylní na rôzne infekcie, takže jediný spôsob, ako chrániť všetky zvieratá pred smrťou.

Súčasne musí byť dobre udržiavaná hygiena. Pokladanie vo voliére by malo byť vždy čisté a suché. Mokré lôžko by sa malo okamžite vymeniť.

Ak je kurča obsiahnuté vo veľkej voliére, potom musíte nainštalovať nádobu s popolom. To pomôže dospelým vtákom zbaviť sa kliešťov a iných parazitov, ktoré prinášajú nepohodlie. Pre väčší efekt, môžete zvládnuť labky Brum breza dechtu.

kŕmenie

Dospelé vtáky sú dosť nenáročné, ale kurčatá potrebujú osobitnú starostlivosť. Na samom začiatku kurčiat by mali byť kŕmené vyváženým krmivom v peletách.

Kuracie vajcia sa niekedy kŕmia varenými vajcami zmiešanými s kukuričnými alebo pšeničnými zrnami. Kýčatka pridaná do krmiva má tiež priaznivý účinok na kurčatá.

Keď kurčatá dosiahnu vek dvoch mesiacov, prenesú sa do krmiva pšenicou a kukuricou. Okrem toho by množstvo kukurice nemalo prekročiť 3%.

Okrem toho chovatelia pridávajú do krmiva mladých zásob slnečnicové semená a bielkoviny vo forme vaječných škrupín. To vám umožní obohatiť telo kurčiat o cenné vápnik.

charakteristiky

Moderné kurčatá Brahma môže dosiahnuť hmotnosť až 3 - 3,6 kg. Kohútiky majú o niečo väčšiu hmotnosť 4 kg.

Každý rok môže toto plemeno priniesť poľnohospodárom až 150 vajec, ktoré majú krémovo sfarbenú škrupinu. Okrem toho každé vajce váži 60 g.

V priemere bezpečnosť mladých mladých kurčiat Brama opustí 70% a dospelých - asi 90%. Preto je plemeno vhodné pre chovateľov.

Kde nakúpiť v Rusku?

  • Môžete si kúpiť kurčatá a vajcia tohto plemena kurčiat v spoločnosti "KurkurovoTeritoriálne sa hydinárska farma nachádza v Moskovskej oblasti, okrese Lukhvitsky, v kurovskom strome, môžete si ju objednať telefonicky +7 (985) 200-70-00.
  • Na farme sa nachádzajú aj kurčatá a vajcia kurčiat Brahma.Fun zvlnenie"Nachádza sa v meste Kurgan, ktorý sa nachádza na 144, Omskaya Street. Môžete vykonať nákup pomocou webovej stránky //www.veselayaryaba.ru alebo volaním +7 (919) 575-16-61.
  • Chov hydiny "inkubátor"sa nachádza v meste Čechov, v Moskovskom regióne, je tiež zapojený do chovu a predaja kurčiat tohto plemena. Ak chcete kontaktovať manažérov spoločnosti, môžete zavolať na nasledujúce telefónne číslo +7 (495) 229-89-35 alebo navštívte webovú stránku //inkubatoriy.ru/ ,

analógy

Analóg planých kurčiat Brahma možno nazvať akýmkoľvek druhom rovnakého plemena. Všetky sú vhodné na chov mäsa. Navyše, všetky kurčatá Brahma sa vyznačujú dobre vyvinutými materskými inštinktmi, takže s ich šľachtením nebudú žiadne problémy.

Okrem toho sa sliepky Langshan môžu používať ako analógy plemena. Majú vyššiu produktivitu vajec a mäsa, takže sú vhodné pre začínajúcich chovateľov hydiny. Kurčatá Langshan rastú oveľa rýchlejšie, čo je dôležité pre hromadný chov hydiny.

záver

Fawn kurčatá Brama je rovnaké plemeno kurčiat, ktoré je vhodné pre začínajúcich farmárov aj profesionálov. S jeho pomocou môžete získať kvalitné mäso a vajcia. Dobrá starostlivosť o sliepky o pote umožňuje chovateľovi, aby sa nemusel starať o správnu inkubáciu vajec.

Loading...