Ihličnaté rastliny

Zo všetkých ihličnatých stromov nie je žiadny strom rovný cédru pre harmóniu krajinotvornej krajiny. To je to, čo si väčšina anglických ľudí myslí, čo plne vysvetľuje popularitu tohto typu stálezelených plodín v aristokratických záhradách. Dva alebo tri cedry pri vchode do domu postačujú na vytvorenie architektonickej kompozície, ktorá jej dáva domácu a zároveň slávnostnú atmosféru.

Čítajte Viac

Štíhly cyprus vyzerá harmonicky v akejkoľvek krajinnej krajine. V lete vytvárajú kontrast v kvitnúcich kompozíciách av zime sa zbavujú záhrady s tupou šedivosťou. Okrasná paleta kríkov týchto evergreenov uspokojí každého záhradníka. Ten, kto hľadá strom v podobe sviečky, a ten, kto chce vidieť úhľadný elfínový strom alebo krátky vetvený ker v jeho zmesi, nájde pre seba ihličnatú rastlinu.

Čítajte Viac

Zvyčajné pre naše zemepisné šírky, ktoré majú mäkké zelené ihly, sa podobá cyprusu, ktorého rodisko sa volá Severná Amerika, ostrov Taiwan a Japonsko. Celkovo je známych šesť hlavných druhov tohto stromu, pričom v každom z nich sú sledované pomerne početné druhy cyprusov. Všetky stromy tohto rodu sa vyznačujú pyramídovou korunou a hnedo-hnedou kôrou.

Čítajte Viac

Jedľa je ihličnatý ihličnatý strom s kužeľovou korunkou. Koruna jedľa začína od stonky. U dospelých stromov je vrchol koruny zaoblený alebo vrubovaný. Farba peridermu je sivá, vo väčšine druhov jedle nie je vrásčitá. Periderm zrelých stromov sa časom stáva hrubším a prasklinami.

Čítajte Viac

Jednou z najlepších možností na zdobenie letnej chaty je srbský smrek. To láka kupujúcich nielen pre svoje vonkajšie vlastnosti, ale aj pre jeho trvanlivosť, rovnako ako jednoduchosť starostlivosti. Ale sú tieto cnosti dosť na to, aby prekonali všetkých ostatných kandidátov? Stručný opis srbského smreka, ktorého vedecký názov je picea omorika, predstavuje rodinu Pine.

Čítajte Viac

Kalendár s dôverou obnoví letáky označené "December", čo znamená, že Nový rok sa blíži. Príjemný rozruch, nákupy, plány a sny - do tohto maratónu sa pomaly pridávame. Ale najdôležitejšia vec je, samozrejme, vianočný stromček, bez ktorého je tento sviatok nemysliteľný. Učíme sa, ako tento strom ozdobiť, aby stretnutie v nasledujúcom roku zostalo v pamäti jasnou udalosťou.

Čítajte Viac