Nie je možné si predstaviť záhradu bez hrušky "Elena"

Hruška - jedna z najstarších ovocných plodín pestovaných človekom.

Teplomilné rastliny rástli hlavne v regiónoch s horúcim podnebím.

Vznik moderných mrazuvzdorných odrôd umožnil rozšíriť oblasť distribúcie hrušky do miernych zemepisných šírok.

Aký je to druh?

Hrušky "Elena" zahŕňajú skoré zimné odrody, Ovocie dozrievajú do konca septembra, Je potrebné zbierať ovocie do 10-15 dní po dozrievaní, inak padnú na zem.

Uchovávajte po vybratí zo stromu (bez straty chuti a vzhľadu) v chladnej miestnosti až 4 mesiace.

Medzi zimné odrody patria aj hrušky: Yanvarskaya, Yakovlevskaya, Chudesnitsa, Bere Russkaya, Feeriya, Nika a Lyra.

Chovná história a chovná oblasť

Odroda hrušky "Elena" (má druhé meno - "Gehine") sa pestuje v južnej a južnej Centrálne oblasti čiernej Zeme Ruska.

S cieľom získať vysokokvalitný kvalitný zber by mal byť súčet aktívnych teplôt v oblasti pestovania odrody od 2600 do 3000 ° C

Druh bol chovaný v roku 1960 v Arménsku (Výskumný ústav vinohradníctva, vinárstva a ovocinárstva) slávnym chovateľom PG Karatyanom. krížením odrôd "Forest Beauty" a "Winter Bechurna Michurina".

Druh hrušky "Elena": popis a fotografie

stromy nízky alebo nízky rast, majú pyramídovú korunu so stredným stupňom olistenia. Prvé plody sa objavujú na 5-7 rokov po výsadbe.

Stromy kvitnú a sadia ovocie každý rok, dokonca aj v tých najnepriaznivejších poveternostných podmienkach. Priemerný výnos stromu je okolo 40 kg ovocia.

Patria tiež k vysoko výnosným odrodám: Rogneda, Sverdlovchanka, Svetlyanka, Bere Bosk a Tatiana.

Plody tejto odrody sú pekné veľký (150 - 200 g), okrúhle hruškovité. Držte sa mierne zakriveného hrubého krátkeho stopky. Farba hrušiek v čase dozrievania je zelenožltá s miernym začervenaním.

Dužina ovocia je dostatočne krémová, hustá textúra šťavnatá, má príjemnú sladkú a kyslú chuť.

Spotrebiteľské kvality ovocia majú veľmi cenený, vhodné na použitie v čerstvej aj v konzervovanej forme.

Ďalšie informácie o odrode a zobrazení hrušky "Elena" na fotografii nižšie:

charakteristiky

Medzi výhody tejto odrody patrí vysoká odolnosť voči hubovým chorobám. Stromy ťažko ovplyvnené strup a septosporióza.

Frost odrody triedy "Elena" priemer priamo závisí od množstva vlhkosti získanej počas sezóny (nedostatočné zavlažovanie počas bohatej úrody vyčerpá strom a počas silných mrazov môže rastlina zomrieť).

Výsadba a starostlivosť

Zasadené mladé hruškové rastliny ako jar a jeseň, Najoptimálnejší čas je koncom apríla (silné mrazy už odišli) a prvej a druhej dekáde októbra (asi mesiac pred prvým mrazom).

Stromy tejto odrody dávajú prednosť hlinitá pôda. Táto pôda umožňuje rastlinám poskytovať najlepší (v kvalite a množstve) výťažok. Je potrebné zlepšiť iné druhy pôdy (ílu alebo piesku) pred výsadbou rastlín.

Ťažká pôda (na zvýšenie difúzie vzduchu) sa zriedi rašelinou, hrubým pieskom a kompostom. Pieskovité pôdy sa zlepšujú pridaním veľkého množstva humusu, kompostu a rašeliny.

Pit pre výsadbu mladých stromov kopanie najmenej 70 cm hlboký a priemer približne 1 m, V spodnej časti môžete hodiť malé plechovky a orechové škrupiny.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výsadbe hrušiek v oblastiach s úzkym skladovaním podzemnej vody.

Nadmerné zaplavenie koreňového systému môže viesť k smrti stromu.

Aby sa tomu zabránilo, na pozemku vykopať ďalšie drážky na odvedenie nadmernej vlhkosti.

Ďalšou možnosťou pre pestovanie stromov vo vlhkých oblastiach je výsadba na zem alebo výroba umelých kopcovna ktoré sú umiestnené sadenice.

Starostlivosť o stromy:

 • prerezávanie
  Prerezávanie stromov sa vykonáva skoro na jar. Najprijateľnejší čas na prácu je mesiac marec. Účelom tohto postupu je odstrániť sušené a odumreté časti stromu a konárov starými puky.

  Charakteristickým znakom odrody hrušiek "Elena" je vlastnosť mladých konárov, aby sa celý zber. Prerezávanie konárov tiež umožňuje vytvoriť korunu stromu a kontrolovať stupeň zahusťovania rastlín.

 • postrek
  Hlavná profylaktická liečba (od škodcov a chorôb) stromov sa vykonáva na jar (apríl - máj) počas prestávky bud a po objavení sa púčikov.

  Tretíkrát sa stromy postriekajú 2-3 týždne po sekundárnej liečbe. V budúcnosti by sa v letných mesiacoch mali terapeutické opatrenia vykonávať len v prípade zjavných príznakov ochorenia.

Varovanie! Všetky druhy postrekov stromami s chemikáliami by mali byť zastavené najmenej jeden mesiac pred plánovaným zberom.
 • Top dressing
  V prvom roku, hrušky sadenice nemôžu kŕmiť. Hnojenie začína v druhom roku po vylodení.

  V máji sa prvé kŕmenie dusíkatými hnojivami - močovinou alebo liadkom.

  Zároveň prispievajú a stopové prvky. Okolo stromu môžu byť zasiate sideraty (rastliny, ktoré zlepšujú pôdnu štruktúru a obohacujú ho dusíkom).

  Najprijateľnejšie rastliny pre hrušky sú horčica, phacelia, vlčí bôb, ďatelina a strukoviny. Počas pádu sa rastliny rozkladajú a dodávajú hruške veľa živín.

  Hlavné jadrové kŕmenie sa vykonáva na jeseň. V tomto období sa pod korunou stromu privádzajú fosforečnan draselný a organický (kompost, popol, humus, vápno, soľ zo stolov, atď.).

 • zalievanie
  Táto odroda hrušky je veľmi vlhká. V letných mesiacoch je dôležité nedovoliť, aby sa pôda vyschla pod stromami a pravidelne ich zavlažovala.

  Na jeseň, pred nástupom prvého mrazu, utrácajte stromy zaťažujúce vlhkosť, Na tento účel sa jedná o kruhy v blízkosti kmeňa Bohato napojená do hĺbky 50-80 cm.

  Táto udalosť umožňuje stromom tolerovať mrazom dobre - mokrá zemina nezmrzne hlboko, pôda dýcha a koreňový systém dostane vodu celú zimu.

Odolnosť voči mrazu ukazujú nasledujúce odrody hrušky: Uralochka, Silent Don, Tema, Perun a Zhegalova pamäť.

Choroby a škodcovia

Táto trieda odolné voči hubovým chorobám, stromy nie sú takmer ovplyvnené //selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html a Septoria.

Zároveň iné infekcie charakteristické pre hrušky (rakovina čierna, hniloba ovocia, hrdza, múčnatka), s nedostatočnými preventívnymi a ochrannými opatreniami spôsobujú nenapraviteľné škody na stromoch a ovocích.

Hlavné škodcovia, ktorí môžu spôsobiť poškodenie hrušky - Je to zelená voška, ​​hruška, listoblushka, roztoč a listový červ.

Hlavné metódy boja proti chorobám a škodcom - Ide o pravidelné postrekovanie hrušiek a agrotechnické opatrenia (pálenie postihnutých listov, zničenie chorého ovocia a častí stromu, kopanie kmeňov stromov atď.) Na starostlivosť o stromy.

Dobrá odolnosť voči tejto chorobe, ako chrastavosť demonštruje odrody: Oryol Beauty, Oryol Summer, Marble, Limonka a Victoria.

Odroda hrušky "Elena" má veľa výhod a so správnou starostlivosťou poskytuje vynikajúce výnosy.

Loading...