Orech

Лесной орех или лещина уже несколько тысячелетийхорошо известен народам Европы, Азии и Северной Америки, где его полезные свойства оценены по достоинству. Помимо приятного вкуса и ценных питательных качеств орешки лещины (а также ее листья, кора и даже корни) обладают лечебными качествами. Niet divu, že naši predkovia verili, že táto rastlina dáva nesmrteľnosť a obdarovala ju nadprirodzenými schopnosťami.

Čítajte Viac

Lieskové orechy sa nazývajú orechy 20 druhov rodu Hazel, ktoré patria do čeľade Birch, často obyčajný lieskový orech, veľký lieskový oriešok a pontánsky lieskovec - veľkoplodé formy. Oblasť distribúcie je Eurázia a Severná Amerika, na území ihličnatých listnatých lesov tvoria podrast. Použitie lieskových orechov v priemysle na výrobu cukroviniek a cukroviniek je veľmi bežné.

Čítajte Viac

Muškátový oriešok je známy ako populárne korenie, ktoré má špecifickú príjemnú vôňu, štipľavú chuť a je široko používané vo varení. Avšak, tieto sú ďaleko od všetkých vlastností, ktoré robia orech slávny - našiel uplatnenie v medicíne (tradičné a ľudové), kozmetiky a parfumérie. V tomto materiáli Vám ponúkame bližší pohľad na muškátový oriešok a jeho zvláštnosti.

Čítajte Viac

Od staroveku až po súčasnosť sa orech nazýva "strom života". Vďaka unikátnemu zloženiu bohatému na vitamíny, mikro a makro prvky a ďalšie užitočné látky sa orechy používajú pri liečbe mnohých chorôb, obnovujú stratu sily, uspokojujú hlad. Na nasýtenie tela užitočnými prvkami stačí pár orechov denne.

Čítajte Viac