Koreňová zelenina

Topinambur je trvalka, veľmi podobná známym zemiakom. Dobre prežíva v našich klimatických podmienkach, nie je vyberavý na starostlivosť, dáva veľkú úrodu. Topinambur je široko známy vo varení a medicíne pre jeho prospešné, liečivé vlastnosti. V tomto článku sa dozviete o prínosoch rastliny, ako sa rozmnožujú artičoky Jeruzalema, ako aj základné pravidlá pre výsadbu a starostlivosť o artičoky Jeruzalema.

Čítajte Viac

Margilan alebo zelená reďkovka je zdanlivo škaredá koreňová zelenina, chovaná v chovoch v uzbeckých krajinách. Má bohatú užitočnú kompozíciu, ktorá našla uplatnenie v mnohých oblastiach nášho života. Ďalej preskúmame a vyhodnotíme všetky potenciálne oblasti jeho využitia a budeme zdieľať zaujímavé a užitočné informácie o tejto nenápadnej a tak užitočnej zelenine, ako sa ukázalo.

Čítajte Viac

Spolu so zemiakmi, paradajkami, kukuricou, slnečnicami a inými kultúrami z Ameriky nám bol yakón privedený. Táto málo známa zelenina v našej krajine je podobná svojim vlastnostiam ako jeruzalemský artičok, ktorý sa dlhú dobu pestuje a je pre mnohých záhradníkov veľmi známy. Pozrime sa bližšie na túto kultúrnu rastlinu, ktorá je pre nás vzácna.

Čítajte Viac