Popis a fotografie najlepších odrôd kórejských chryzantém

Väčšina záhradkárov miluje kvety a každý má svoje obľúbené druhy. Niekto má ruže alebo ľalie, niekto má chamomiles alebo gladioly, ale absolútne každý je potešený chryzantémami. Preto považujeme najkrajšie a spoločné odrody kórejskej chryzantémy.

Viete? Jedno z miest v Číne bolo pomenované po tejto kvete. Tam je symbolom jesene a stojí v rovnakom rade s takými rastlinami, ako je orchidea, bambus a slivka. Všetky sú zaradené do skupiny "štyroch ušľachtilých".

Chryzantéma kórejský Bayram

Výška tohto kríka je 60 cm a jeho priemer je 45 cm, kvetenstvo má ružovo-purpurovú farbu s priemerom 6 cm od posledného júla. Majú veľmi špecifickú arómu, amatérku. Odroda Bayram je veľmi odolná voči nepriaznivým podmienkam, rôznym chorobám a škodcom.

Chryzantéma kórejská Anastasia

Jedným z kórejských druhov chryzantémy je Anastasia. Jeho výška je 45 cm a priemer kvetu je 6 cm.

Neobvyklosť tejto chryzantémy je, že môže zmeniť svoju farbu z citróna na karmínovú. Robí to, má vo svojom arzenáne dostatočný počet žltých a terakotových odtieňov rôznej sýtosti. Na dotyk má polo-dvojité kvety.

Je to dôležité! Ak chcete pestovať takú krásu doma, na jar by ste mali štípať zelené výhonky, a na začiatku leta - riediť púčiky. Toto sa robí preto, aby zostávajúce kvety boli väčšie.

Kórejský biely kórejský chryzantéma

Táto kórejská biela chryzantéma nie je horšia ako iné farebné. Jeho výška dosahuje 60 cm a priemer kvetu je 6 cm.

Centrá kvetov majú krémový odtieň. Ich stonka je vysoká a trvanlivá a všetky kvety sú pevne od seba vzdialené.

Chryzantéma kórejský kórejský

Táto odroda má krásnu a nezvyčajnú farbu - terakotovú oranžovú. Ich výška je 60 cm a priemer kvetu je len 4 cm. Vyniká svojou neokázalosťou počasia a schopnosťou kvitnúť v zime. Netoleruje však príliš zatienené oblasti.

Kórejská oranžová chryzantéma

Táto rozmanitosť chryzantém je jasná a nasýtená oranžová. Jeho výška je o niečo nižšia ako ostatné druhy - 55 cm, priemer kvetu je veľmi malý - 2,5 cm, táto odroda sa môže pripísať skupine Multiflora. Odroda toleruje zimu, ale neskoré kvety.

Viete? V Ázijcoch je táto rastlina spojená so šťastím. Je tiež považovaný za symbol priateľstva, úcty a tajnej, ale neopätovanej lásky.

Chryzantéma kórejský Daisy

Tento harmanček chryzantéma má non-dvojité listy, a to je považované za jeden z najpohodlnejších chryzantém. Vzhľadom k tomu, nenáročný v starostlivosti, čoskoro a má rýchly a dobrý rast. Na rozdiel od harmančeka, ktorý mu dal meno, má červeno-oranžovú farbu.

Chryzantéma kórejský Lilac

Táto odroda veľkých a veľmi náročných chryzantém. Potrebujú úrodnú pôdu, inak kvety odmietajú rásť. Výška kríka dosahuje 70 cm a priemer kvetu je asi 7 cm, farba je veľmi jemná - svetlo lila, ale bližšie k stredu kvetu stmavne.

Je to dôležité! Dnes existuje viac ako 650 odrôd chryzantémy, takže nezabudnite, že každá odroda je individuálna a vyžaduje osobitnú pozornosť.

Kórejská chryzantéma Umka

Tento typ bielej chryzantémy, ale ak jeho kvety "prezrie" trochu, môžu sa zmeniť na intenzívne lila farby. Center kvet krém. Maximálna výška je 70 cm a priemer kvetu je 7 cm, jeho kvety sú vo forme bambuliek.

Kórejská chryzantéma Lilac Mist

To je jeden z najkrajších a skorých typov záhradných chryzantém. Výška je štandardná - 60 cm, kvety sú froté a dobre priliehajú, ich priemer je 6,5 cm.

Má výborný rast a rýchlu reprodukciu. Jeden z najodolnejších chryzantém na zimu.

Chryzantéma kórejská rúž

To je jeden z najkrajších červených chryzantém. Jeho výška je asi 50-60 cm a priemer kvetu je 6 cm, tento typ je veľmi podobný červenej Moskve v štruktúre okvetných lístkov, veľkosti a farby. Stonka Lipstic je veľmi silná a hustá.

Chryzantéma kórejské slnko

Táto chryzantéma má svetložltú farbu. Je pomerne vysoká - 80 cm, a kvety sú veľmi veľké - 10 cm v priemere. Vo váze po rezaní bude kytica trvať niekoľko týždňov v rade, ak budete dodržiavať čistotu vody.

Tak sme sa zoznámili s kórejskými odrodami chryzantém a ich opisom. Všetky druhy sú krásne a jedinečné svojím vlastným spôsobom. Každý z nich vás bude môcť potešiť svojím kvitnutím a vytrvalosťou. Koniec koncov, kvety sú tak krásne a príjemné.

Loading...